Atviro Australijos teniso čempionato finalai: italo proveržis ir baltarusės dublis

Atviro Australijos teniso čempionato finalai susiklostė skirtingai. Lemiamame vyrų varžybų mače italas Janikas Sineris (Jannik Sinner) tik po penkių setų kovos palaužė rusą Danilą Medvedevą ir pirmą kartą karjeroje tapo „Didžiojo kirčio" turnyro čempionu.

Moterų varžybų finale baltarusė Aryna Sabalenka sutvarkė reikalus per kiek daugiau nei valandą ir apgynė pernai Melburne iškovotą titulą.

Šiemet Melburne netrūko ilgų, permainingų dvikovų. Per visą turnyrą sužaisti net 35 penkių setų mačai, tai yra turnyro rekordas.

Penkių setų prireikė ir paskutiniame mače, kuriame J.Sineris atsilikinėjo, bet pasiekė persilaužimą ir laimėjo 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3. Finalas truko 3 val. 44 min.

22-ejų italas tapo jauniausiu Australijos čempionato nugalėtoju nuo 2008 m. Jam atiteko 2000 reitingo taškų ir 3,15 mln. Aaustralijos dolerių (maždaug 1,92 mln. eurų) premija. Tokia pati suma papildė ir A.Sabalenkos sąskaitą.

Ketvirtąją vietą reitinge užimančiam J.Sineriui tai buvo pirmasis finalas, iki tol geriausias rezultatas „Didžiojo kirčio" turnyruose buvo pusfinalis, pernai pasiektas Vimbldone.

Jaunuolis tapo pirmuoju italu, triumfavusiu Melburne.

Pusfinalyje J.Sineris eliminavo 10 kartų Australijos čempioną serbą Novaką Džokovičių. „Tikrai negalvoju, kad galėčiau pakartoti Novako rekordą.

Jis yra kitoje lygoje. Tiesiog džiaugiuosi, kad iškovojau šį titulą, o kas bus toliau - matysime", - sakė čempionas.

Trečiąją pasaulio raketę D.Medvedevą galima vadinti finalų nelaimėliu. 27-erių rusas „Didžiojo kirčio" turnyruose iki finalo nužygiavo šeštą kartą, bet laimėti pavyko tik 2021 m. atvirame JAV čempionate.

Melburne D.Medvedevas 2021 m. lemiamą mačą pralaimėjo N.Džokovičiui, 2022 m. - R.Nadaliui.

Ruso kelias į finalą buvo ypač sunkus, penkių setų mačą teko žaisti ketvirtą kartą.

„Žinoma, geriau būtų pasiekti finalą taip, kaip tai padarė Janikas, pralaimėjus tik vieną setą, tačiau pasirinkimo tiesiog nėra.

Sunku pralaimėti finale, apmaudas didesnis, nei iškritus pusfinalyje ar ketvirtfinalyje.

Kita vertus, finalas yra geriau nei pusfinalis ar ketvirtfinalis. Reikia į tai žiūrėti pozityviai", - svarstė D.Medvedevas.

Moterų finalas truko tik 1 val. 16 min., ir ne tik todėl, kad žaidžiama iki dviejų, o ne iki trijų laimėtų setų.

Antroji pasaulio raketė A.Sabalenka buvo aiški favoritė ir kinę Kinven Ženg sutalžė 6:3, 6:2.

Per visą turnyrą 25-erių baltarusė nepralaimėjo nė vieno seto.

Ji triumfavo Melburne ir pernai. Įdomu, kad pastaroji tenisininkė, dvejus metus paeiliui laimėjusi Australijos čempionatą, irgi buvo baltarusė. Viktorija Azarenka tai padarė 2012 ir 2013 m.

„Pernai laimėti buvo sunkiau. Tai buvo pirmasis mano finalas, jis pareikalavo daug emocijų, korte vyko atkakli kova.

Laimėti antrą kartą irgi buvo nelengva, jautėsi kitokio pobūdžio spaudimas, bet, lyginant du finalus, šis vis tiek buvo lengvesnis. Per metus pasikeitė mano mentalitetas ir požiūris į tenisą.

Lengviau susitvarkau su spaudimu, nes gerai leidžiu laiką už korto ribų.

Sunkiai dirbu korte, bet iš jo išėjusi stengiuosi atsiriboti nuo teniso", - teigė A.Sabalenka.

K.Ženg iki šiol „Didžiojo kirčio" turnyruose nebuvo nužengusi toliau nei iki ketvirtfinalio. Atnaujintame reitinge kinė iš 15-osios pozicijos šoktelėjo į septintąją.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder