J. Martinsas atsisveikino su „Panevėžiu“

Finišavus „Optibet A lygos“ sezonui su „Panevėžiu“ atsisveikino komandos treneris Joao Martinsas. Pasibaigus sutarčiai su Aukštaitijos sostinės klubu, 54-erių J. Martinsas nusprendė grįžti į gimtinę, kur taip pat darbuosis futbolo labui.

Pusantro sezono „Panevėžį“ treniravęs J. Martinsas visiškai neseniai buvo išrinktas Madeiros „Maritimo“ klubo prezidentu. Kiek trumpiau kartu su J. Martinsu Panevėžyje dirbęs jo tautietis Luisas Andrade taip pat gavo naujas pareigas „Maritimo“ klube – dirbs viceprezidentu.

J. Martinsas į Panevėžį atvyko 2020 metų liepos mėnesį, kuomet pakeitė prie komandos vairo stovėjusį Aleksandrą Kurtijaną.

Dirbant „Panevėžio“ klube J. Martinsui pavyko pasiekti puikių rezultatų. Praėjusiais metais komanda iškovojo LFF taurę, o šiemet – LFF Supertaurę. Šiais metais „Panevėžys“ debiutavo UEFA Konferencijų lygos turnyre ir iškovojo tokią pačią teisę šiame turnyre dalyvauti ir 2022 metais.

Iki atvykimo į Panevėžį J. Martinsas jau gerai buvo susipažinęs su Lietuvos futbolu. Šis specialistas kelerius metus dirbo Kauno „Stumbro“ trenerių štabe. 2019 metų sezone portugalo treniruojama Kauno ekipa vienu metu netgi pirmavo Lietuvos čempionate, nepaisant to, kad klubą slėgė finansiniai sunkumai. Tų pačių metų kovo mėnesį J. Martinsas buvo išrinktas geriausiu „Optibet A lygos“ treneriu.

J. Martinsas profesionalaus futbolininko karjeroje dešimt sezonų žaidė „Maritimo“ klube, buvo komandos kapitonu. Šiame klube jis pradėjo trenerio kelią – pradžioje treniravo akademijos komandas, o vėliau tapo ir pagrindinės ekipos trenerių štabo nariu. Nuo 2009 metų J. Martinsas trenerio patirties sėmėsi užsienyje ir dirbo Kipro, Angolos ir Saudo Arabijos aukščiausiųjų lygų klubuose.

Nuo 2016 metų jis apsistojo Lietuvoje ir buvo „Stumbro“ trenerių štabo narys. Kauno ekipoje treneris atliko svarbų vaidmenį ugdant jaunus žaidėjus, kurie vėliau papildė žinomus Portugalijos, Prancūzijos klubus.

Nuo 2019 metų liepos mėnesio iki sezono pabaigos J. Martinsas dirbo Vilniaus „Žalgirio“ klube, pakeitęs iki tol sostinės komandai vadovavusį lenką Mareką Zubą.

Atsisveikindamas su „Panevėžio“ klubu J. Martinsas atsakė į keletą klausimų.

– Kaip vertinate pasibaigusį sezoną?

– Esu labai patenkintas savo komanda. Kiekvieną dieną vaikinai ateina į treniruotes, pasiruošę atiduoti 100 procentų savęs.

Nesvarbu, ar bloga diena, ar nesiseka, visi vaikinai kovoja dėl vieno tikslo ir yra pasiryžę jį pasiekti kartu. Džiaugiuosi, kad laimėjome LFF Supertaurę, antrus metus iš eilės dalyvavome LFF taurės finale – tai nėra paprasta. Šių metų sezoną „Optibet A lygoje“ baigėme ketvirtoje vietoje.

Nors buvome netoli prizininkų trejeto, pasibaigus šiam sezonui jaučiuosi laimingas. Nuo pačios sezono pradžios įrodėme, jog su mumis nebus lengva kovoti nei „Žalgiriui“, nei „Sūduvai“ ar kitiems klubams.

Buvome nusprendę lipti mažais žingsniais link bendro tikslo, tą visą sezoną ir darėme. Pradedant nuo mažų dalykų augome kaip klubas, kaip administracija, kaip komanda.

– Kokie įspūdžiai apie „Optibet A lygą“?

– Visi stengiasi tobulėti. Atsiradusios penktadieninės televizijos transliacijos buvo labai didelis žingsnis, kuris labiau populiarins futbolą Lietuvoje.

Kiekvienos rungtynės lygoje buvo išskirtinės ir neprognozuojamos baigtimi. Tai ir rodo lygos tobulėjimą. Džiaugiuosi, jog atsirado tokia galimybė klubų atstovams kartu su teisėjais aptarti jų sprendimus, klaidas, išgirsti argumentus.

Komunikacija yra raktas gero produkto, tad smagu matyti tokias naujoves Lietuvoje. Šioje lygoje negali būti užtikrintas, kad laimėsi.

Su visais varžovais reikia kovoti kaip su lygiais, nežiūrint į padėtį lentelėje. Nuo to laiko, kai atvykau į Lietuvą, akivaizdžiai matau pasikeitusį lygos produktą, kuris maloniai stebina. Lygoje žaidžia 10 stabilių klubų. Tai mano manymu optimalu Lietuvai. Žinoma, visada yra kur tobulėti.

– Kokie sekantys žingsniai karjeroje?

– Aš ir komandos antrasis treneris Luisas Andrade toliau dirbsime kartu, tačiau dabar jau „Maritimo“ klube, kuris rungtyniauja aukščiausioje Portugalijos lygoje. Darbuosimės futbole, tačiau visai kitoje jo pusėje. Nebe kaip treneriai, o kaip futbolo komandos prezidentas ir viceprezidentas.

Tai yra didžiulis žingsnis mūsų karjeroje, kuris turėtų būti tikrai įdomus.

Pagrindinė mūsų užduotis bus pasirūpinti klubu ir jo augimu aukštyn. Man pačiam asmeniškai patinka sporto administracija, tad laukiu šios naujos patirties, kuri man suteikia daug malonumo.

Tai bus naujas iššūkis tiek man, tiek Luisui. Portugalijoje futbolas užima labai svarbią vietą žmonių gyvenime, todėl ši sporto šaka turi labai stiprią savo kultūrą mano gimtinėje. Laukiu šio naujo nuotykio savo gyvenime ir esu jam pasiruošęs.

– Ką pasiimsite iš klubo, miesto ar pačios šalies?

– Labai daug dalykų, tačiau pagrindinis dalykas, ką labiausiai prisiminsiu tai yra žmonės. Jaučiau didelį malonumą kiekvieną dieną dirbti ir pažinti tokius žmones, kurių niekada nepamiršiu.

Taip, į Madeirą kartu su savimi nusivešiu ir naują patirčių ir žinių bagažą, bet niekas man neatstos nuostabių žmonių, kurie visada pasiruošę padėti. Myliu Panevėžio miestą, kiekvieną dieną stebiu, kaip jis atsinaujina ir keičiasi.

Džiugu matyti, kaip gražiai pasirūpinta mieste mažais dalykais.

Gyvenau šiame mieste lyg jis būtų mano gimtasis miestas. Kuomet grįžau pas šeimą į Madeirą, nesijaučiau savas, atrodė lyg mano namais tapo Panevėžys.

Dėl ko pirmiausiai atvykau į Panevėžį – buvo žmonės.

Girdėjau labai daug teigiamų ir gražių dalykų, tad norėjau pats tuo įsitikinti ir visiškai tuom nesigailiu.

Visi yra be galo rūpestingi ir šilti žmonės. Taip pat norėčiau padėkoti visai komandai, kuri mane šiltai priėmė ir privertė jaustis klube gerai. Didelis ačiū komandos fanams, kurie palaikė mus bet kokiomis sąlygomis.

Kai tik atvykau į Panevėžį, žmonės gatvėje mane užkalbino ir išreiškė savo palaikymą.

Tas man labai daug reiškia, tad nuoširdžiai noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie mano laiką Lietuvoje padarė tikrai neužmirštamu.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder