Jachtos „Lietuva“ 30-mečio renginyje - sentimentai istorijai

Klaipėda iškiliai paminėjo jachtos „Lietuva“ apiplaukimo aplink pasaulį 30-metį - šeštadienio vakarą į viešbutį „VICTORIA Hotel Klaipėda“ rinkosi minėtos jachtos įgulos nariai, įvairių šalies miestų buriuotojai ir Klaipėdos valdžios atstovai.

„Svarbiausia, ką atsinešė kiekvienas - ar širdyje, ar švarko kišenėje, ar mažutėje rankinėje - yra ypatingas jausmas jūrai, vėjui ir laivams. Kitaip tariant, laisvės jausmas, kuris buriuotojui yra tapatus vardui “Lietuva„, - jachtos “Lietuva" apiplaukimo aplink pasaulį 30-mečio renginyje kalbėjo žurnalistė, buriuotojų atstovė Agnė Bukartaitė.

Renginio metu įspūdžiais ir prisiminimais dalinosi 1993 metais šį žygdarbį atlikę jachtos „Lietuva“ įgulos nariai ir jų artimieji, dviejuose didžiuliuose TV ekranuose buvo rodomi istoriniai vaizdai iš jachtos „Lietuva“ žygio aplink pasaulį.

Grįžę iš žygio buriuotojai padovanojo Lietuvos jūrų muziejui ne tik kelionės dienoraščius, bet dar daug istorinės medžiagos ir daiktų, lydėjusių juos kelionės metu.

Renginio metu jie buvo išdėlioti ant jachtos „Lietuva“.

Tarp eksponatų buvo laivo žurnalas, tūta iššauto šovinio pasitinkant grįžtančią jachtą, gelbėjimo ratas, barografas, cirkulis, regatos „De Verano92“ taurė, įgulos meškutis, drauge keliavęs aplink pasaulį.

Taip pat istorinių eksponatų buvo atgabenta ir iš Klaipėdos sportininkų namų.

„Daryti tai, ką tu bijai daryti - yra gyvenimas“, - renginio metu pabrėžė buriuotojai.

Renginį organizavo Klaipėdos sportininkų namų renginių grupės komanda kartu su Klaipėdos buriuotojų bendruomene.

Klaipėdos sportininkų namų nuotr.

Klaipėdos sportininkų namų nuotr.

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad šių metų gegužės 12 d. sukako 30 metų nuo to laiko, kai Klaipėdos savivaldybei priklausanti mokomoji burinė jachta „Lietuva“ pirmą kartą Lietuvos jūrinio buriavimo istorijoje apiplaukė aplink pasaulį (1992-1993).

Klaipėdos savivaldybės jachta „Lietuva“, išplaukusi į kelionę aplink pasaulį, dalyvavo 1992 metais vykusioje transatlantinėje regatoje „Gran Colon“, skirtoje jūrininko Kristoforo Kolumbo žygio ir Amerikos žemyno atradimo 500-osioms metinėms. Šiame Tarptautinės buriavimo asociacijos organizuotame renginyje dalyvavo šimtai didžiųjų ir mažųjų burlaivių iš visų pasaulio žemynų.

Klaipėdos sportininkų namų nuotr.

Klaipėdos sportininkų namų nuotr.

Pasaulinėje regatoje „Lietuva“ pelnė nugalėtojų laurus etape Lisabona-Kadisas (savo jachtų grupėje), perplaukusi Atlantą iškovojo garbingą vietą bendrojoje įskaitoje.

Vėliau, nukrypusi nuo atgalinio regatos „Gran Colon“ maršruto į Europą, iš JAV per Panamos kanalą leidosi į Ramųjį okeaną, perplaukė Indijos, Pietų-Šiaurės Atlanto vandenynus ir sėkmingai finišavo Klaipėdoje.

Penki iš devynių aplink pasaulį apiplaukę jachtos „Lietuva“ nariai: Ričardas Ramanauskas, Juozas Gvazdaitis, Gediminas Pilaitis, Almantas Puslys ir Linas Ivanauskas, gyvena mūsų kraštuose, du įgulos nariai - Jonas Limantas ir Reda Veitautė-Limontienė - gyvena Bostone, o du įgulos nariai - Rimas Dargis ir kapitonas Steponas Kudzevičius - jau yra iškeliavę amžinybėn.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder