Jandra Bogužienė: „Gimtadienis - ne priežastis praleisti treniruotę“

„Mano tikslas - kiekvienam savo auklėtiniui įskiepyti meilę sportui visam gyvenimui. Jei tai pavyksta, man tai - didžiausias pasiekimas“, - sakė šiandien 50-ąjį gimtadienį mininti ilgametė Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukimo trenerė Jandra Bogužienė.

Ji pripažįsta, kad jei žmogus viską daro nuoširdžiai, atsakingai ir su meile - tuomet pasiekiami ir geri rezultatai.

Tą liudija ir šios plaukimo trenerės auklėtinių rezultatai.

Tarp jos auklėtinių - būrys Lietuvos čempionų ir šalies rekordininkų, sporto meistrų - Nojus Skirutis, Vilius Buta, Jonas Jokšas, Edvinas Česnakas, Danielis Kvederis, Daniil Pancerevas. Pastarasis - vienas garsiausių auklėtinių - Lietuvos plaukimo sporto meistras, daugkartinis Lietuvos vaikinų iki 17 m. rekordininkas, kandidatas į olimpines žaidynes.

Nenuostabu, kad ji buvo išrinkta geriausia praėjusių metų Klaipėdos trenere.

„Sportas - visas mano gyvenimas. Nė dienos neįsivaizduoju be sporto“, - sakė J. Bogužienė.

 SU SPORTO MEISTRAIS. Jandra Bugužienė tarp dviejų savo auklėtinių, sporto meistrų - Jono Jokšo ir Nojaus Skiručio.

Tėvai - garsūs treneriai

J. Bogužienės tėvai - nusipelnę Klaipėdos sporto treneriai: mamytė - puikiai žinoma povandeninio plaukimo sporto atstovė, išugdžiusi daugybę talentingų ir tituluotų plaukikų - Felicita Vaitkutė, tėvelis - didžiąją gyvenimo dalį skyręs krepšiniui - Povilas Jefišovas. Tarp šio krepšinio trenerių žinomesnių auklėtinių būtų galima išskirti Tomą Delininkaitį, Rimantą Grigą, Liną Kaziulionį, Simą Galdiką, Petrą Šalvį, Arvydą Šikšnių, Valdą Vasylių, Donatą Tarolį.

„Tėvelis jau išėjo į užtarnautą pensiją, o mamytė dar ugdo jaunuosius plaukikus. Apskritai mūsų giminėje daug sportininkų: mano dėdė - žinomas bokso treneris Eugenijus Vaitkus, pusbrolis - taip pat bokso treneris Gytis Vaitkus. Sportiška giminė“, - pasidžiaugė J. Bogužienė.

Jubiliatė teigė, kad gimtadienių niekada per daug nesureikšmina, o pirmoje vietoje dėmesį skiria treniruotėms.

„Man pirmiausia darbas, o paskui - malonumai. Aš, kai pati jaunystėje intensyviai lankiau šokius, per 16 metų treniruotes esu praleidusi labai retai - turbūt būtų galima suskaičiuoti ant rankos pirštų. Visi žinojo, kad jei kokio giminaičio gimtadienis, manęs nebus, nes aš būsiu treniruotėse. Man treniruotės - šventas reikalas. Tą bandau įskiepyti ir savo auklėtiniams“, - pabrėžė J. Bogužienė.

Buvo pakerėję šokiai

J. Bogužienė nuo 5 metukų lankė Klaipėdos vieno garsiausių ir seniausių šokių kolektyvo „Junga“ treniruotes.

„Su pertraukomis choreografijos kolektyve “Junga„ prašokau net 16 metų - iki pat 12 klasės baigimo. Esame šokusios ir Bulgarijoje, ir Rumunijoje, ir “Miss kurortas„, “Miss Lietuva„ renginiuose. Buvo smagūs laikai“, - šyptelėjo jubiliatė.

Daugelis Jandros giminaičių ir draugų mąstė, kad po mokyklos baigimo ji pasirinks choreografijos studijas, tačiau ji visgi pasirinko studijuoti ikimokyklinio ugdymo pedagogiką. Vėliau Klaipėdos universitete baigė ir Sporto pedagogikos magistrantūrą.

„Taip jau susiklostė, kad iš pradžių dirbau aerobikos trenere, o vėliau visgi mano kelias pakrypo į plaukimą. Pas mamą kažkada lankiau plaukimo treniruotes, bet vaikystėje mane labiau buvo sužavėję būtent šokiai. Galiausiai grįžau prie plaukimo ir čia puikiai jaučiuosi“, - pasakojo plaukimo trenerė.

Jai tėvai įskiepijo ne tik meilę sportui, bet ir stiprų pareigos jausmą.

„Visa tai stengiuosi perteikti ir savo auklėtiniams. Pagal rezultatus matau, kad tie, kurie turi stiprų pareigos jausmą, pasiekia didesnių aukštumų sporte“, - sakė J. Bogužienė.
 

 PAVYZDYS AUKLĖTINIAMS. „Pasimatuojam raumenis“ - su šypsena veide sako Jandra Bogužienė.

 

Mėgsta siurprizus

Pasiteiravus, kaip ji planuoja sutikti savo 50-ąjį gimtadienį, J. Bogužienė nė nemirktelėjusi atsakė: „Draugų ir artimųjų būryje.“

Tiesa, ji neslėpė, kad audringos šventės rengti nežada.

„Draugai taip jau lengvai nepaleis, neleis praleisti šios progos, nors ir norėtųsi. Prieš metus mąsčiau: “Oj, kai man jau bus 50 metų, tai jau švęsiu.„ Kai ateina ši diena, nelabai ir norisi švęsti“, - pripažino jubiliatė.

Jandra sakė, kad laiko lėkimo tikrai nejaučia.

„Jaučiuosi maždaug taip pat, kaip ir prieš 20 metų. Energijos, geros nuotaikos ir noro džiaugtis kiekviena gyvenimo diena tikrai netrūksta“, - šyptelėjo moteris.

Paprašius pafilosofuoti, kokia jai būtų geriausia jubiliejaus dovana, ji net nemirktelėjusi atsakė: „Mėgstu ne tradicines dovanas, o siurprizus. Norisi, kad žmogus į dovaną, siurprizą įdėtų savo dūšios ir sumanumo. Aš sakau taip: nueiti į parduotuvę ir nupirkti dovaną gali kiekvienas, tačiau sugalvoti kažką savito ir originalaus - ne kiekvienas.

Visi mano draugai ir auklėtiniai žino, kad ko jau ko, bet gėlių Jandrai nešti nereikėtų. Man patinka netradicinės dovanos, galbūt pateiktos net su humoru. Esmė - ne dovanos brangumas, o idėja“, - „Vakarų ekspresui“ sakė jubiliatė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder