GERIAUSI. Klaipėdos universiteto futbolininkai - SELL žaidynių čempionai. KU nuotr.

Jubiliejinėse SELL žaidynėse - Klaipėdos universiteto studentų spindesys

Klaipėdos universiteto (KU) studentai Tartu mieste (Estija) vykusiose Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų (SELL) žaidynėse iškovojo 5 medalius. Šiais metais SELL studentų sporto žaidynės švenčia 100 metų ir jose KU vėliava plevėsavo aukštumose.

Šįkart Tartu mieste vykusiose žaidynėse auksiniu triumfu džiaugėsi lengvaatletė, šuolio į aukšį atstovė Gintarė Tirevičiūtė. Ji įveikė 1 m 84 cm kartelę.

Taip pat auksas sužibo ir itin stabiliai bei užtikrintai rungtyniavusiems KU futbolininkams.

Mūsų studentų krepšinio komanda kopė ant antrojo prizininkų pakylos laiptelio.

KU krepšinio komanda į SELL žaidynes išvyko vos šešiese ir šios ekipos treneris Mindaugas Stašys jau davė naują pavadinimą - „Magiškasis šešetas“.

Jų pergalingą žygį finale sustabdė daugkartiniai Lietuvos studentų krepšinio lygos ir Europos studentų žaidynių čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai.

Du sidabro medalius (vienetų ir dvejetų varžybose) iškovojo KU badmintonininkas Jonas Petkus.

SIDABRINIS VYRUKAS. KU badmintonininkas Jonas Petkus pelnė du sidabro medalius.

Itin arti medalių buvo lengvaatletė Satera Balčaitytė (šuolis į aukštį - 1 m 65 cm, IV vieta), stalo tenisininkė Dovilė Račkauskaitė (V vieta) ir KU merginų tinklinio komanda (5 vieta).

VICEČEMPIONAI. Mindaugo Stašio treniruojami KU krepšininkiai šiemet tapo ne tik Lietuvos studentų krepšinio lygos, bet ir SELL žaidynių vicečempionais.

Šachmatininkė Marija Šibajeva liko 14-a.

„Pergales skinantys sportininkai yra geriausi savo universiteto ir šalies ambasadoriai“, - džiaugėsi kaskart sportininkus lyg savo vaikus globojanti Klaipėdos universiteto atstovė Genovaitė Avižonienė.

Ji dar pridūrė: „Kiekvienas iškovotas medaliukas mums yra itin svarbus ir naudingas. Juk dėl kiekvienos pergalės yra išlieta itin daug prakaito ne tik varžybų metu, bet ir treniruotėse. Puiku, kad studentai sugeba ne tik studijuoti, bet ir aktyviai sportuoti bei džiuginti mus savo pergalėmis.“

Šuolio į aukšį atstovė Gintarė Tirevičiūtė Tartu iškovojo aukso medalį. KU nuotr.

SELL žaidynių istorija

1923 m. balandžio 11 d. Tartu mieste (Estija) Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų sąjungos sudarė bendradarbiavimo programą. Vienoje iš šios programos dalių buvo numatyta reguliariai rengti studentų sporto varžybas. Jau 1923 metų rudenį Tartu mieste įvyko I Baltijos studentų olimpinės žaidynės. Studentai varžėsi lengvosios atletikos, teniso ir futbolo aikštėse. Vėliau šios sporto žaidynės buvo vadinamos SELL (keturių Baltijos šalių pavadinimų - Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos - santrumpa) žaidynėmis. Žiemos žaidynės pradėtos rengti nuo 1929 metų. Dar vėliau, pradedant 1937-aisiais, įvyko trys SELL šachmatų turnyrai. Paskutinės prieškario SELL žaidynės surengtos 1940 metų kovo 2-3 dienoms Otepėje (Estija). Žaidynes ilgesniam kaip 50 metų laikotarpiui nutraukė sovietinė Baltijos šalių okupacija. 1997 metų balandžio 21 dieną Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų sporto asociacijų vadovai Tartu mieste pasirašė SELL žaidynių atkūrimo deklaraciją. Nutarta 1998 metais XV SELL vasaros žaidynes surengti Estijoje, Tartu mieste. Į jas pakviesta studentų ir iš kitų pasaulio šalių. Dalyvavo per 800 atletų iš 15 šalių, studentai atstovavo 52 universitetams. Nuo to laiko kasmet žaidynių vieta vis keičiasi.