Jubiliejiniame turnyre - žinomi veidai, emocijos ir pergalės skonis

Jau dešimtus metus uostamiesčio paplūdimyje vykstantis ir tarp futbolininkų neoficialiu Lietuvos paplūdimio čempionatu vadinamas „Švyturio“ taurės turnyras šiemet išsiskyrė ne tik puikiomis kovomis, žinomais futbolo veidais, draugiškų emocijų pliūpsniu, bet ir gražia dailiosios lyties atstovių kova.

Šįkart nugalėtojų taurę į viršų kėlė ir čempioniškas maudynes Baltijos jūroje surengė FK „Klaipėda“ komanda, kurios gretose rungtyniavo žinomi futbolininkai Robertas Poškus, Tadas Labukas ir Donatas Surblys.

Pastarieji finale rezultatu 2:0 įveikė „Girulių“ futbolininkus.

Tik trečioje vietoje liko Lietuvos nacionalinės paplūdimio futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio Sahibo Mammadovo ir poros jos narių atstovaujama FK „Dembava“. Minėtas treneris pats keliolika metų profesionaliai žaidė paplūdimio futbolą: gali pasigirti ir Azerbaidžano čempiono titulu, atstovavo įvairioms Turkijos komandoms, su kuriomis dalyvavo nacionaliniame čempionate ir Europos klubinėse varžybose.

„Dembavos“ komanda mažajame finale rezultatu 3:1 įveikė „Jakus“.

Varžybos vyko rato sistema, tad iš pradžių visos komandos sužaidė tarpusavyje ir vėliau prasidėjo kovos dėl laurų.

Jubiliejiniame turnyre dėl taurės kovojo aštuonios komandos. Tik dėl su koronaviruso pandemija susijusių ribojimų turnyras netapo tarptautiniu.

„Anksčiau visada pas mus atvykdavo rusai ir latviai. Šįkart kaliningradiečiai dėl COVID-19 situacijos į Klaipėdą nevyko, o latviai bandė važiuoti, tačiau kažkuris iš jų žaidėjų neturėjo testo, tad teko apsisukti ir važiuoti namo“, - situaciją nušvietė paplūdimio futbolo „Švyturio“ taurės turnyrą rengiantis klaipėdietis Nerijus Genupskis.

Pirmą kartą turnyro istorijoje įvyko ir dailiosios lyties atstovių paplūdimio futbolo rungtynės. Parodomojoje dvikovoje Klaipėdos rajono „Jakų“ ekipa 2:0 nugalėjo Marijampolės futbolo klubo „Sūduva“ futbolininkes.

„Tai buvo tarsi turnyro puošmena. Šįkart - parodomoji kova. Pabandėme, gražu, tad ateityje mūsų turnyre galbūt bus ir daugiau moterų komandų“, - sakė N. Genupskis.

Jis pasidžiaugė, kad dauguma futbolininkų į minėtą paplūdimio turnyrą atvyksta su palyda - draugais bei šeimos nariais, tad susidaro nemažas būrys žmonių.

„Tarp jų jau galima matyti ir veidų, kurie nepraleido nė vieno turnyro, tad per 10 metų susiformavo tam tikra draugiška bendruomenė, kurios nariai kartą per metus susitinka tik čia. Šventė šiai bendruomenei - vienas iš pagrindinių turnyro tikslų“, - sako N. Genupskis.

Geriausiu turnyro puolėju pripažintas šalies rinktinės narys Aivaras Meškinis („Dembava“), gynėju - Aurimas Skurdelis („Giruliai“), o vartininku bei viso turnyro žaidėju - Žymantas Butkus („Klaipėda“).

N. Genupskis prisiminė, kad prieš dešimtmetį į pirmąjį turnyrą susirinko 4 komandos, kitąmet - jau šešios, ir taip dalyvių skaičius buvo padidėjęs iki 16 komandų.

„Jei ne pandemija ir kiti su tuo susiję sunkumai, vėl būtų buvę apie 16 komandų“, - sakė N. Genupskis.

FOTO APRASAS Turnyro nugalėtoja - FK „Klaipėda“ komanda, kurios gretose rungtyniavo žinomi futbolininkai Robertas Poškus, Tadas Labukas, Donatas Surblys ir kiti.

FOTO APRASAS Turnyro metu netrūko įspūdingų akimirkų su salto elementais.

FOTO APRASAS Pirmą kartą turnyro istorijoje įvyko ir dailiosios lyties atstovių paplūdimio futbolo rungtynės. Parodomojoje dvikovoje Klaipėdos rajono „Jakų“ ekipa 2:0 nugalėjo Marijampolės futbolo klubo „Sūduva“ futbolininkes.

FOTO APRASAS Dauguma futbolininkų į minėtą paplūdimio turnyrą atvyksta su palyda - draugais bei šeimos nariais, tad susidaro nemažas būrys žmonių.

FOTO APRASAS Prieš dešimtmetį į pirmąjį „Švyturio“ taurės turnyrą susirinko 4 komandos, kitąmet - jau šešios, ir taip dalyvių skaičius buvo padidėjęs iki 16 komandų. Šiemet varžėsi 8 komandos.

FOTO APRASAS Turnyro metu netrūko emocijų, bet po varžybų visi džiaugėsi gražiomis ir įnirtingomis kovomis.

FOTO APRASAS Turnyro taurės.

FOTO AUTORIUS Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder