Kaip nuo 2022 metų bus finansuojamas Klaipėdos futbolas?

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbo grupė sporto bendruomenei pristatė futbolo sporto šakos naujo finansavimo modelio, pagrįsto motyvuojančio sporto krepšelio principu, projektą. Iš jo matyti, kad Klaipėdos vaikai ir moksleiviai, lankantys futbolą, nuo 2022 metų galės gauti krepšelį, kuriuo dydis sieks nuo 19 iki 150 eurų.

Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė, pristatydama šį projektą, pabrėžė, kad tai pilotinis projektas nuo pasirinktos futbolo sporto šakos.

Laukia pastabų ir siūlymų

„Atsižvelgus į šio modelio realaus įgyvendinimo patirtį, vėlesniame etape šis modelis būtų pagal poreikį koreguojamas ir taikomas kitoms sporto šakoms. Siekiant parengti kuo geresnį variantą, prašome susipažinti su projektu ir pateikti savo pastabas bei siūlymus jo tobulinimui iki šių metų liepos 31 dienos el. paštu: [email protected]“, - sakė R. Rumšienė.

Po Klaipėdos savivaldybėje surengto pristatymo į futbolo bendruomenei rūpimus klausimus išsamiai atsakinėjo šio projekto darbo grupės vadovė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė ir R. Rumšienė.

Jos dėkojo futbolo atstovams, kurie teikė ir tikslino įvairius duomenis, dalyvavo šio projekto rengimo procese.

„Darbo grupė atliko didžiulį darbą. Reikėjo labai daug gilių analizių“, - sakė Savivaldybės atstovės.

Jos teigė, kad konkursą pagal naująjį motyvuojančio futbolo sporto krepšelio principą su visais patobulinimais Klaipėdos savivaldybės administracija planuoja skelbti šių metų rudenį.

Projekto pristatymas

Klaipėdos sporto vadovė pabrėžė, kad olimpinė sporto šaka - futbolas - Klaipėdos mieste vystoma nuo 1926 metų ir tarp sporto šakų pagal lankančių mokinių skaičių yra 1 vietoje (apie 1 200 sportuojančiųjų, oficialiai registruotų Mokinių registre).

„Sporto šaka vystoma piramidės principu, visos amžiaus grupės nuo 9 metų dalyvauja oficialiose varžybose. Yra sukurta optimali miesto sporto šakos vystymo sistema: asociacijos, viešosios įstaigos, veikia Klaipėdos miesto ir apskrities federacija. Bendras sporto šakos kvalifikuotų sporto specialistų (teisėjai ir treneriai) skaičius - 56. Sporto šaka vystoma pagal patvirtintą strateginį veiklos planą, numatant veiklos tikslus ir planuojamus rezultatus per artimiausią 4 metų laikotarpį. Mieste yra išvystyta futbolo sporto infrastruktūra ir numatytos tolimesnės investicijos“, - pristatydama projektą dėstė R. Rumšienė.

Dėmesys infrastruktūrai

Pranešime pateikti ir skaičiai, kiek 2017-2019 metų laikotarpiu Klaipėdos miesto savivaldybė finansiniu indėliu prisidėjo į futbolo sporto šakos infrastruktūrą. Vien Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos, „Pajūrio“ progimnazijos, „Versmės“ progimnazijos ir „Verdenės“ progimnazijos futbolo aikštynams skirta per 2 mln. 80 tūkstančius eurų.

Taip pat naujos futbolo sporto infrastruktūros (Paryžiaus Komunos g. 16A) kartu su Europos Sąjungos lėšomis įrengimas atsieis per 10 mln. eurų.

„Yra numatytos ir tolimesnės investicijos į futbolo infrastruktūros gerinimą“, - pabrėžė R. Rumšienė ir A. Dirgėlienė.

Daugiausia - 6-11 metų vaikų

Išanalizavus visą Klaipėdos futbolo sporto situaciją, paaiškėjo, kad didžiausia dalis - net 800 - yra jaunųjų futbolininkų - nuo 6 iki 11 metų, kurie mokosi žaisti ir mėgaujasi futbolu.

Nuo 12 iki 14 metų vaikų ir paauglių - apie 190. Čia jau gabūs vaikai ir vykdoma jų atranka.

Skaičiuojama, kad mūsų mieste aukšto meistriškumo sportininkų - apie 150. Jų amžius - nuo 15 iki 19 metų. Būtent aukšto meistriškumo sportininkai ir galėtų pretenduoti į didžiausią 150 eurų vertės sporto krepšelį.

Krepšelių dydžiai

Pradedantieji ir nesiekiantys rezultatų vaikai bus finansuojami fizinio aktyvumo krepšeliu, kurio dydis - 19 eurų. O sporto krepšelį, kuris svyruos nuo 50 iki 150 eurų, gaus dalyvaujantys atitinkamo rango varžybose ir siekiantys rezultatų. Šis krepšelis bus išskirstytas į tris dalis: bronzinį (50 eurų), sidabrinį (90 eurų) ir auksinį (150 eurų).

Bronzinis sporto krepšelis mokamas mokiniams nuo 9 iki 11 metų, sidabrinis sporto krepšelis - nuo 12 iki 14 metų, auksinis - nuo 15 iki 19 metų, besimokantiems Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklose ir dalyvaujantiems nustatyto rango oficialiose varžybose, kurių sąrašas tvirtinamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

Be to, pabrėžiama, kad jeigu vaikas lanko biudžetinę įstaigą, krepšelis už jį neskiriamas.

Taip pat numatytas futbolo krepšelis ir turintiems negalią. Jo numatomas dydis - 60 eurų.

Futbolo krepšelis ugdytiniams, turintiems negalią, mokamas nuo 7 iki 21 metų. Grupę turi sudaryti 4-8 asmenys nuo 7 ir iki 21 metų ir treniruotis bent 3 val. per savaitę.

„Futbolo sporto šakos finansavimo motyvuojančio krepšelio principu tikslas - tobulinti futbolo sporto šakos sportininkų rengimo ir finansavimo sistemą, pastebėti talentingus sportininkus, juos profesionaliai rengti ir sudaryti tinkamas sąlygas, kad jie galėtų deramai atstovauti miestui ir šaliai svarbiausiuose šalies ir tarptautiniuose sporto renginiuose, prisidėtų prie pozityvaus miesto ir šalies įvaizdžio formavimo“, - teigiama pilotiniame modelyje.

Stovyklos ir varžybos

Per metus 12-14 amžiaus grupių vaikams, dalyvaujantiems varžybose, bus organizuojamos ne mažiau kaip 2 stovyklos po 5 dienas Klaipėdos apskrityje. Per metus 15-19 amžiaus sportininkams, dalyvaujantiems Elitinėje jaunių lygoje ir Pirmos lygos jaunių čempionate, - ne mažiau kaip 2 stovyklos po 9 dienas.

Taip pat Savivaldybės biudžeto lėšomis bus finansuojama nemaža dalis oficialių varžybų. Tai - Wellkid PRO čempionatas U11, U10, U9; Welkid apskričių čempionatas U12, U11, U10, U9; Wellkid PRO aukščiausios lygos 8x8 futbolo čempionatas U12; jaunučių aukščiausios lygos futbolo čempionatas U14, U13; Lietuvos merginų 8x8 futbolo čempionatas; Elitinė jaunių lyga U17; U16; U15; Pirmos lygos jaunių čempionatas U19; U17; U16; U15; Lietuvos futbolo federacijos II lyga; Lietuvos futbolo federacijos I lyga.

Teigiamos įžvalgos

Šio projekto pristatyme dalyvavo ir Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis, ir Klaipėdos sporto įstaigų vadovai, ir Klaipėdos miesto sporto tarybos nariai, ir futbolo bendruomenės nariai, ir Savivaldybės atstovai.

„Nuoširdžiai ačiū. Atliktas grandiozinis darbas“, - po pristatymo kalbėjo Klaipėdos futbolo akademijos projektų vadovas Tadas Vaitkus ir Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos direktorius Modestas Jackus.

Pasidžiaugta, kad šis finansavimo modelis sudarys sąlygas visiems vaikams, nepriklausomai nuo pasirinktos sporto organizacijos, gauti vienodo dydžio finansavimą pagal gabumus iš biudžeto, taip pat bus atskirtas fizinis aktyvumas ir aukštas sportinis meistriškumas, numatant diferencijuotą finansavimą.

Be to, nustatomi aiškūs reikalavimai sporto organizacijoms ir jų vykdomai kokybiškai veiklai, taip pat užtikrinama sportuojančių vaikų kontrolė ir apskaita.

Sidebar placeholder