Ketvirtas kartas nemelavo: neptūnietės laimėjo Klaipėdos derbį

Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ krepšininkės iš ketvirto šio moterų krepšinio sezono karto sugebėjo rasti raktą į pergalę prieš kitą uostamiesčio ekipą - LCC tarptautinį universitetą. Iki tol tris kartus iš eilės nusileidusios LCC ekipai, neptūnietės pagaliau šventė pergalę rezultatu 72:58 (18:18, 26:19, 15:9, 13:12).

Martyno Airošiaus auklėtinės laimėjo 10 kartą iš eilės ir dar labiau įtvirtino savo pozicijas pirmoje Baltijos moterų krepšinio lygos turnyro lentelės vietoje (18 pergalių, 3 pralaimėjimai).

LCC ekipa su 15 pergalių ir 4 pralaimėjimais turnyro lentelėje žengia antros.

Šiose rungtynėse „Neptūnas-Amberton“ pelnė net 23 taškus po varžovių klaidų, kai LCC surinko vos 2.

Mėlynai-baltus marškinėlius vilkėjusios krepšininkės taip pat perėmė dvigubai daugiau kamuolių (10 prieš 5 perimtus kamuolius).

Nors LCC ekipa pirmavo prabėgus 12,5 minutės (27:21), tačiau „Neptūno-Amberton“ mačą perlaužti padėjo dvi esminės atkarpos.

Atsilikinėjusios viešnios po minutės pertraukėlės antrajame kėlinyje surengė 13:1 spurtą ir atitrūko į priekį (34:28).

Po ilgosios pertraukos pirmas 6 minutes nė taško nepelniusios LCC užstrigo puolime, o „Neptūnas-Amberton“ surinko 15 taškų be atsako ir padėjo paskutinį akcentą dėl pergalės (57:37).

Nugalėtojoms Rūta Stipra per 39 minutes surinko 19 taškų (6/11 dvit., 0/2 trit., 7/7 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 2 blokus bei 23 naudingumo balus.

Jai geriausiai talkino gimtadienį švenčianti Marina Solopova, kuri per 32 minutes pelnė 20 taškų (2/5 dvit., 4/12 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 efektyvumo balų.

LCC nuo pralaimėjimo neišgelbėjo net galingas Maiara Dias dvigubas dublis. Puolėja per 26 minutes pelnė 15 taškų (4/5 dvit., 7/8 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

LCC buvo laimėjusi visas tris prieš tai vykusias akistatas, o į jų gretas grįžo nuo lapkričio pabaigos nežaidusi Dominyka Paliulytė, kuri pelnė 12 taškų ir įsirašė 4 rezultatyvius perdavimus.

„Komandos prašiau, kad padovanotų man pergalę, nes pralaimėjome tris kartus prieš LCC, tad norėjosi laimėti šį derbį ir labai džiaugiuosi, kad tai pavyko“, – džiaugsmo neslėpė 34-ąjį gimtadienį mininti „Neptūnas-Amberton“ puolėja Solopova.

LCC: Maiara Pereira Dias 15 (4/5 dvit., 7/8 baud., 13 atk. kam., 33 naud.), Gerda Raulušaitytė 13 (4/7 dvit., 6 atk. kam.), Dominyka Paliulytė 12 (2/6 trit., 4 rez. perd., 4 kld.).

„Neptūnas-Amberton“: Marina Solopova 20 (4/12 trit., 5 atk. kam.), Rūta Stipra 19 (6/11 dvit., 7/7 baud., 8 atk. kam., 2 blok.), Viktorija Balaban 10 (0/5 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Brigita Sinickaitė 9 (1/5 trit., 6 rez. perd.).

Iki šios dvikovos LCC merginos "Neptūną-Amberton" įveikė tris kartus: pirmosios rungtynės buvo laimėtos rugsėjo 25 dieną vos 2 taškų skirtumu - 72:70, o antrosios, spalio 31 dieną, rezultatu 69:49, trečiosios - sausio 5 dieną rezultatu 71:65.