„Klaipėda Grand Prix-2023" plaukimo turnyre - rekordai ir prizų lietus (video)

Klaipėdos 50 m baseine vykusiame "Klaipėda Grand Prix-2023" plaukimo turnyre, kuriame varžėsi net pusė tūkstančio Latvijos, Estijos, Ukrainos ir įvairių Lietuvos miestų plaukikų buvo atkaklių ir emocingų kovų, azarto ir net užfiksuoti du nauji šalies rekordai.

„Klaipėda Grand Prix-2023" plaukimo turnyre - rekordai ir prizų lietus

Lietuvos iki 13 metų rekordo autoriumi tapo Kauno plaukimo mokyklos atstovas Vilius Keršys. Šis Giedriaus Martinionio ugdytinis 50 m krūtine nuplaukė per 32,99 sek.

Dar vieną šalies rekordą, šįkart iki 15 metų, pagerino Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtinis Herkus Andronatij. Šis Jandros Bogužienės auklėtinis 100 m krūtine įveikė per 1 min. 6,53 sek.

Į uostamiestį savaitgalį buvo sugužėję net 22 skirtingų klubų atstovai.

Jie, susiskirstę į šešias amžiaus grupes, varžėsi net 25 skirtingose rungtyse. Baseino takeliuose kovojo plaukikai gimę 2014 metais ir vyresni.

"Klaipėda Grand Prix" turnyras yra tapęs tradiciniu - vyksta nuo 2018 metų. Šiemet net 300 nugalėtojų ir prizininkų buvo apdovanoti turnyro rėmėjų: "Antėja", "Adampolis", "Kauno grūdai" ir "400 g" dovanomis, taip pat medaliais. Smagu, kad kolegos iš Latvijos ir Estijos, taip pat įvairių mūsų šalies klubų plaukikai yra pamėgę šį turnyrą ir kasmet su malonumu atvyksta į Klaipėdą", - džiaugėsi vienas iš šių varžybų organizatorių Giedrius Martinionis.

Jis išreiškė nuoširdžią padėką ir Klaipėdos miesto savivaldybei už suteiktą baseiną ir sudaromas geras sąlygas varžytis mūsų plaukikams.

"Apskritai Klaipėdoje yra sukurta puiki infrastruktūra: puikus baseinas, šalia viešbučiai, sportininkai į varžybas gali ateiti pėsčiomis, o kas atvyksta autobusais ar automobiliais - šalia didžiulės automobilių aikštelės. Infrastruktūra sudėliota puikiai ir apskritai labai geros sąlygos", - pabrėžė G. Martiniomis.

Jis pasidžiaugė ir Klaipėdos baseino kolektyvo profesionalumu.

"Visas kolektyvas šauniai dirbo, padėjo net ir po darbo valandų. Baseiną puikiai paruošė varžyboms", - padėką išreiškė G. Martinionis.

Šiemet "Klaipėda Grand Prix-2023" turnyro varžybų formatas pasikeitė - vyko ne dvi dienas, o nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro (su pertrauka) vieną dieną.

"Bandome pratinti plaukimo sportininkus prie tokių sąlygų, kaip vyksta pasaulinio lygio čempionatai ir turnyrai. Ir tai labai patogu ypač atvykusiems kitų šalių plaukikams", - sakė G. Martinionis.

Tuoj pat jis pridūrė: "Nuoširdi padėka treneriams, sportininkams ir jų tėveliams, kurie tiki šių varžybų formatu - ne pirmus metus atvyksta, dalyvauja ir džiaugiasi."

Daugybę įvairių spalvų medalių iškovojo Klaipėdos "Gintaro" sporto centro, Kauno plaukimo mokyklos,

Daugiausiai medalių iškovojo ir komandų įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtiniai (18 aukso, 17 sidabro ir 10 bronzos), antri liko Kalevo "Ujumiskool KUK" (Estija) atstovai (18 aukso, 9 sidabro ir 9 bronzos), treti - Kauno plaukimo mokyklos atstovai (10 aukso, 11 sidabro, 12 bronzos).

Dar į geriausiųjų komandų penketuką pateko: Daugavpilio ISVS DISVS (Latvija) ekipa (10 aukso, 10 sidabro, 6 bronzos medaliai) ir Klaipėdos "Gintaro" sporto centro 4 komanda (10 aukso, 6 didabro ir 6 bronzos medaliai). 

Visų komandų "Klaipėda Grand Prix-2023"  turnyro išsidėstymą ir atskirų rungčių rezultatus galite rasti čia: https://live.swimrankings.net/39314/

Pauliaus Matulevičiaus video ir nuotraukos

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder