Klaipėdai - uždaro futbolo maniežo viltis

(1)

Klaipėdos politikai deda visas pastangas, kad mūsų mieste kuo greičiau prasidėtų uždaro futbolo maniežo statybos. Jei mūsų miesto valdžia paskubės atlikti namų darbus, yra didelė tikimybė, kad šio objekto finansavimas gali būti įtrauktas į Valstybės investicijų programą.

Apie tai ir kitų Klaipėdos sporto objektų finansavimą valstybiniu lygiu buvo kalbėta dar liepos viduryje, kai Klaipėdoje lankėsi švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas.

Klaipėdos valdžia - vicemeras Arvydas Cesiulis, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, direktoriaus pavaduotojai Andrius Dobranskis, Asta Dirgėlienė - jau kelis kartus rinkosi į pasitarimą dėl uždaro futbolo maniežo atsiradimo Klaipėdoje.

Jau yra pasirinkta ir galima vieta - Baltijos prospekte tarp „Baltijos“ gimnazijos ir Martyno Mažvydo progimnazijos.

„Mąstoma apie pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštę su 1 500 vietų žiūrovų tribūnomis ir 6-8 persirengimo kabinomis. Kalbama apie lengvų metalo konstrukcijų maniežą su stogu. Klaipėda - jūrinis miestas, tad čia pasitaiko didesnių vėjų, taigi, apie pripučiamą maniežą nesvarstoma. Geriau pastatyti tvirtesnį ir geresnį objektą ilgam laikui, nei po kelių metų nusivilti ir turėti problemų, kaip tai buvo kituose Lietuvos miestuose. Blogų pavyzdžių jau turime, tad reikia žiūrėti į gerus pavyzdžius“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.

Jis pabrėžė, kad tokio objekto atsiradimas Klaipėdai - labai reikalingas.

„Poreikis yra didžiulis. Prieš kelias dienas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbo grupė sporto bendruomenei pristatė futbolo sporto šakos naujo finansavimo modelio, pagrįsto motyvuojančio sporto krepšelio principu, projektą. Išanalizavus visą Klaipėdos futbolo situaciją, paaiškėjo, kad tarp Klaipėdos sporto šakų pagal lankančių mokinių skaičių futbolas yra 1 vietoje - apie 1 200 sportuojančiųjų, oficialiai registruotų Mokinių registre. Be to, olimpinė sporto šaka - futbolas - Klaipėdos mieste vystoma nuo 1926 metų. Aš dėsiu visas pastangas, kad Klaipėda spėtų atlikti namų darbus ir gautų valstybinę paramą šiam objektui“, - pabrėžė A. Cesiulis, tarp kurio kuruojamų sričių yra ir sportas.

Atlikus visas reikalingas procedūras kuo skubiau, apie tokį objektą būtų galima mąstyti jau 2024 metų pradžioje.

Dar šį mėnesį Klaipėdoje lankęsis švietimo, mokslo ir sporto viceministras L. Obcarskas sakė: „Klaipėda turi didžiulį sporto potencialą, nes atstovauja ne tik miestui, bet visam regionui.“

Taip pat jis kalbėjo ir apie kitą išskirtinį strateginį objektą - dviračių treką.

„Lietuvos aukščiausio meistriškumo sportui tokio objekto atsiradimas būtų labai svarbus. Tai galėtų būti vieta, kur būtų rengiami olimpiečiai“, - sakė viceministras.

Susitikime su L. Obcarsku Klaipėdos valdžios atstovai prašė, kad, formuojant valstybės investicijų programą, būtų atsižvelgta į savivaldybės prašymus rasti galimybę skirti lėšų sporto srities investicijoms ir sporto įstaigų infrastruktūrai atnaujinti.

„Turėsime atlikti daug namų darbų, tiek kalbant apie dengtą futbolo aikštę, tiek kalbant apie Futbolo mokyklos pabaigimą ir sunkiaatlečių salės joje įrengimą, sporto salės statybą Šviesos gatvėje, tiek apie regioninio stadiono statybą. Visi šie objektai yra išskirtinai svarbūs ne tik Klaipėdai, bet ir regionui“, - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder