Klaipėdietė sužibėjo Rytų Afrikoje

Rytų Afrikoje, Kenijos Respublikoje, skambėjo Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) auklėtinės Gabijos Klimukaitės pavardė. Donato Senkaus auklėtinė pasaulio jaunimo (iki 20 metų) čempionate užfiksavo naują šalies rekordą.

G. Klimukaitė penktadienį 100 m barjerinio bėgimo atrankos bėgime finišavo penkta, pagerino asmeninį rekordą ir pateko į pusfinalio bėgimus (14,03 sek.). Jos laikas tarp visų 33 dalyvių buvo 17-as.

Pusfinalyje ji finišavo ketvirta, dar kartą ženkliai pagerino asmeninį rekordą bei pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą - 13,84 sek.

Šis rezultatas taip pat yra naujas Lietuvos 18-mečių rekordas.

Pasaulio jaunimo čempionate Gabija užėmė aukštą 12 vietą.

Jos puikiu rezultatu džiaugiasi treneris D. Senkus ir visa Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos bendruomenė.

„Į čempionatą atvažiavau su trečiu blogiausiu rezultatu. Mintys apie pusfinalį gal ir buvo, bet labai minimalios ir labai giliai širdyje. Europos čempionate likau 26-a ir nepapuoliau į pusfinalį, tai minties, kad būsiu taip aukštai, tikrai neturėjau.

Tikslas prieš čempionatą buvo visai paprastas: mėgautis varžybomis ir daryti geriausia, ką galiu“, - Lietuvos lengvosios atletikos federacijos atstovams sakė G. Klimukaitė.

Ji, pusfinalyje nubėgusi per 13,84 sek., Europos jaunimo čempionate užimtą 26 vietą pagerino net 14 pozicijų.

„Kai pamačiau savo pusfinalio laiką, pradėjau šaukti iš laimės ir akimis ieškoti komandos draugų, kad galėčiau pasidalinti emocijomis. Pirmasis pasaulio čempionatas įsimins ilgam“, - pasirodymu džiaugėsi D. Senkaus auklėtinė.

Tai jau penkioliktas pasaulio jaunimo čempionatas, kuriame dalyvauja Lietuvos lengvaatlečiai.

Iki šio čempionato mūsiškiai buvo iškovoję keturis medalius: aukso - Andrius Gudžius (2010, diskas), sidabro - Viktorija Žemaitytė (2004, septynkovė), Airinė Palšytė (2010, aukštis) ir Dovilė Dzindzaletaitė (2012, trišuolis).

Nuo šiol medalių kraitis tapo dar gausesnis, kadangi disko metikas Mykolas Alekna Kenijoje tapo pasaulio jaunimo iki 20 metų čempionu. Lietuvis jau pirmu bandymu diską numetė 69,81 m, pagerino asmeninį rekordą bei pasaulio U-20 čempionatų rekordą!