Klaipėdietis Rimantas Cibauskas - LKF viceprezidentas

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas (LKF) Vydas Gedvilas patvirtino septynis LKF viceprezidentus, kurie dirbs LKF Strateginio valdymo taryboje. Tarp jų - ir klaipėdietis, Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prezidentas Rimantas Cibauskas.

Pastarasis LKF viceprezidento pareigas ėjo LKF vadovaujant Vladui Garastui, o vėliau - ir Arvydui Saboniui.

R. Cibauskas šioje LKF kadencijoje bus atsakingas už Lietuvos studentų krepšinio plėtrą.

Krepšinis sukurtas studentams

R. Cibauskas LSKL prezidento pareigas eina nuo 2006 metų. Per tą laikotarpį studentų sporte pasiekta išties įspūdingų pergalių: dukart - 2007 (Tailande) ir 2017 metais (Taivane) Lietuvos studentų rinktinė tapo universiados čempione, 2011 metais Kinijoje iškovoti bronzos medaliai, VDU komanda - daugkartinė Europos universitetų krepšinio čempionatų nugalėtoja ir Europos universitetų sporto žaidynių nugalėtoja, 2014 metais šį titulą iškovojo ir MRU ekipa. Be to, LSU merginos skynė aukščiausius laurus Europos ir pasaulio 3×3 čempionatuose. 3×3 tarptautinėmis pergalėmis ne kartą džiugino ir VDU vaikinai. LSKL ekipos ne kartą sėkmingai mūsų šalies vardą garsino ir tarptautiniuose turnyruose Italijoje, Izraelyje, Kinijoje ir kitose šalyse.

„Juk krepšinis buvo išrastas būtent studentams. Tai buvo 1891 metais JAV mieste Springfilde prieš šv. Kalėdas. Springfildo koledžo dėstytojas Džeimsas Naismitas savo 18 studentų teismui pateikė naują žaidimą. Studentai išklausė dėstytojo nurodymų ir pasidalijo po 9 studentus į dvi komandas. Tada Dž. Naismitas su kamuoliu išėjo į aikštės vidurį ir pakvietė po vieną žaidėją iš abiejų komandų. Jis pamėtėjo tarp jų kamuolį, ir nuo tos lemiamos sekundės prasidėjo krepšinio kelias per pasaulį. Tuomet studentai mėtė kamuolį į pakabintą persikų krepšį“, - krepšinio atsiradimo istoriją „Vakarų ekspresui“ priminė R. Cibauskas.

Tuoj pat jis pridūrė: „Simboliška, kad krepšinis gimė tarp studentų ir po to visais laikais jis buvo, yra ir liks vienas iš ryškesnių jaunimo pažangos variklių. Šis žaidimas tapo antrąja Lietuvos religija. Kažkada tai buvo tiesiog neįtikėtinas, o šiandien - jau įvykęs ir daug kartų pasitvirtinęs faktas.“

R. Cibauskas džiaugiasi, kad tenka garbė Lietuvos krepšinio federacijoje dirbti jau ne pirmą kadenciją.

„Garbė buvo dirbti ir su Vladu Garastu, ir su Arvydu Saboniu. Tai - išties iškilios asmenybės. Dabar darbus tęsiame su Vydu Gedvilu ir Mindaugu Balčiūnu“, - džiaugėsi R. Cibauskas.

Kas kiti viceprezidentai?

Dar LKF viceprezidentais paskirti šie asmenys: Remigijus Milašius (atsakingas už Lietuvos klubinio krepšinio vystymą), Šarūnas Kliokys (atsakingas už LKF komercinę plėtrą), Linas Kleiza (atsakingas už federacijos tarptautinį atstovavimą), Gedvydas Vainauskas (atsakingas už LKF rinkodarą ir Lietuvos krepšinio socialinės funkcijos plėtrą), Alina Adomaitytė (atsakinga už moterų krepšinio vystymą) ir Tomas Pačėsas (atsakingas už Lietuvos krepšinio žaidėjų vystymą).

Naujausioje Lietuvos krepšinio federacijos įstatų redakcijoje įteisintas kolegialus valdymo organas bus atsakingas už krepšinio vystymo strategijos kūrimą ir krepšinio plėtros įgyvendinimą.

„Numatyta, kad Strateginio valdymo tarybą sudarys LKF viceprezidentai ir prezidentas“, - aiškino LKF vadovas Vydas Gedvilas.

Tuoj pat jis pridūrė: „Mūsų noras buvo pritraukti kompetentingus krepšinio ir verslo pasaulio atstovus, kurie dirbtų krepšinio labui ir svariai prisidėtų prie krepšinio augimo. Manau, kad niekas neabejoja naujų viceprezidentų gebėjimais, atliktais darbais ir pasiekimais. Džiaugiamės, kad jie sutiko ir skirs laiką Strateginio valdymo tarybos veiklai. Kiekvienas viceprezidentas bus atsakingas už tam tikrą sritį. Taryboje priimti sprendimai bus teikiami LKF Vykdomajam komitetui ir LKF Visuotinei konferencijai. Džiaugiamės turėdami ir moterį viceprezidentę, kuri bus atsakinga už moterų krepšinio vystymą ir plėtrą.“

LKF pranešime spaudai teigiama, kad Strateginio valdymo tarybos posėdžiai vyks vieną kartą per ketvirtį.

„Dar vyksta diskusijos su keletu asmenų dėl paskutiniojo - aštuntojo - viceprezidento posto, tačiau ir šios sudėties taryba jau gali pradėti darbą. Tą ir planuojame daryti“, - patvirtino LKF prezidentas V. Gedvilas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder