Klaipėdoje - beveik 11 mln. eurų vertės objektas

(23)

Klaipėda gali didžiuotis pabaigtomis dar vieno didžiulio sporto objekto statybomis - Paryžiaus Komunos gatvėje iškilo bemaž 11 milijonų eurų vertės Futbolo mokykla su dviem dirbtinės vejos stadionais, 1 156 vietų tribūnomis, natūralios dangos futbolo apšilimo aikštele, lengvosios atletikos takais, dviem uždaromis sporto salėmis ir aikštele po atviru dangumi, pritaikyta krepšiniui, tinkliniui bei tenisui.

„Pagaliau mes turime šiuolaikišką sporto bazę. Klaipėdoje viešėję Lietuvos futbolo federacijos vadovai ir Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos atstovai pripažino, kad šiuo metu tai geriausia futbolo sporto bazė Lietuvoje“, - džiaugėsi Klaipėdos futbolo mokyklos vadovas Audrius Žuta.

„Vakarų ekspreso“ žurnalistai pasivaikščiojo dar po dažais kvepiančią Futbolo mokyklą, apžiūrėjo administracines patalpas, sporto sales, dirbtines aikštes ir jums, mieli dienraščio skaitytojai, pateikia fotoreportažą ir įžvalgas.

Susiveš baldus

Šį objektą praėjusią savaitę jau įvertino valstybinė priežiūros komisija ir dokumentai su leidimu pradėti naudotis šia sporto baze perduoti Klaipėdos sporto bazių valdymo centro (SBVC) vadovui Mariui Junokui.

„Pirmadienį trenerius supažindinome su sporto baze, taisyklėmis, po truputį įsikūrinėjame. Tikimės, kad nuo penktadienio čia jau treniruosis ir mūsų mokyklos vaikai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Žuta.

Jo teigimu, dar reikia laiko susivežti baldus ir galutinai viską susitvarkyti.

„Atsivešime ir savo turimų senesnių baldų, pirksimės ir naujų. Bus įrengti kabinetai treneriams, technikos direktoriui. Pastatysime savo projektorių, kur vyks teoriniai mūsų mokinių užsiėmimai, videoperžiūros ir analizės“, - pasakojo A. Žuta.

Klaipėdos futbolo mokyklos vadovas neslėpė džiaugsmo, kad pagaliau vėl galės įsikurti vienoje vietoje ir nereikės blaškytis po kelias sporto bazes.

„Nuo 2019 metų gegužės mėnesio Klaipėdos futbolo mokyklos administracija glaudėsi Jūrų kadetų mokykloje, o vaikai treniravosi keliose miesto sporto bazėse, pritaikytose futbolininkams. Be to, dar treniravomės ir Melnragėje ant smėlio, ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje, ir “Gintaro„ sporto centre, ir ant “Akropolio„ ledo. Laiko veltui nešvaistėme, juk reikėjo ruoštis čempionatams, kad galėtume tinkamai reprezentuoti Klaipėdos vardą“, - teigė Klaipėdos futbolo mokyklos vadovas.

Jis priminė ir tai, kad su Klaipėdos politikais, Kęstučio Ivaškevičiaus Klaipėdos futbolo akademijos ir „Neptūno“ futbolo komandos atstovais sutarta, kad Klaipėdos futbolo mokyklos atstovai nebesitreniruos Klaipėdos centriniame stadione.

„Turime naują šiuolaikišką sporto bazę ir treniruočių bei varžybų procesas vyks čia“, - sakė A. Žuta.

Jis pasidžiaugė, kad yra įrengtas vienas pagal matmenis FIFA standartus atitinkantis dirbtinės vejos stadionas ir šalia dar viena šiek tiek mažesnė dirbtinės vejos aikštė.

Į pagrindinį stadioną telpa 908 žiūrovai. Dar yra tribūnų ir 248 vietos žiūrovams prie kitos aikštės.

Kokie finansavimo šaltiniai?

Pastate yra 2 sporto salės, 10 persirengimo kambarių, trenerių kambariai, kabinetai administracijai, vėdinimo įrangos, sandėliavimo, pagalbinės, valytojų patalpos, sanitariniai mazgai. Bendras plotas - 3 702,66 m².

Taip pat įrengta universali guminės dangos aikštelė, rutulio stūmimo sektorius, šuolių į tolį sektorius, stadiono bėgimo takai, lauko treniruoklių zona, sutvarkyti dviračių, pėsčiųjų takai, įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės.

Pasak Savivaldybės Projektų skyriaus vyr. specialistės Vaivos Varnaitės, pastato ir stadiono statybų I ir II etapų galutinė kaina yra 10 mln. 420 tūkst. 866,32 Eur. Europos Sąjungos lėšos - 1 mln. 211 tūkst. 598,36 Eur, Klaipėdos savivaldybės lėšos - 9 mln. 209 tūkst. 267,96 Eur.

„Yra skirta erdvė ir treniruoklių salei. Dar bus perkami treniruokliai, pritaikyti futbolininkų fiziniam pasirengimui gerinti“, - sakė SBVC vadovas M. Junokas. Savivaldybės Projektų skyriaus vyr. specialistės V. Varnaitės pasiteiravus apie anksčiau planuotą įrengti šiuolaikišką sunkumų kilnojimo sporto salę, ji atsakė: „Sunkumų kilnojimo pastatas turėjo būti įrengtas įgyvendinant III etapą, tačiau negavus finansavimo jo įrengimas atidėtas.“

Oficialus atidarymas - rugsėjį

„Vakarų eksprese“ jau anksčiau rašėme, kad Klaipėdos futbolo mokykla nuo balandžio 1 dienos pakeitė statusą - iš biudžetinės įstaigos tapo viešąja įstaiga.

Teigiama, kad viešajai įstaigai atsiveria daugiau galimybių - ji gali dalyvauti įvairiuose projektuose, gauti ir rėmėjų lėšų, o iš Klaipėdos miesto savivaldybės finansavimą gaus per motyvuojantį sportininko krepšelį.

Klaipėdos futbolo mokykla - viena didžiausių futbolo mokymo įstaigų Lietuvoje. Joje treniruotes lanko 770 vaikų ir jaunuolių iki 19 metų. Iš jų beveik 100 - iš socialiai remtinų arba daugiavaikių šeimų (jiems už treniruotes nereikia mokėti).

„Nuolat skamba telefonas ir tėveliai teiraujasi dėl galimybės jų vaikams pradėti lankyti mūsų mokyklą. Spalio mėnesį bus aišku, kokie bus naujo sezono mūsų mokyklą lankančių vaikų skaičiai“, - sakė A. Žuta.

Futbolo mokykloje dirba 18 trenerių, iš jų net 13 turi tarptautinę trenerių licenciją.

Rugsėjo mėnesį planuojama oficiali Futbolo mokyklos atidarymo šventė, kuri bus susieta su pasaulio salės futbolo čempionato Klaipėdoje pradžia.

Pasaulio salės futbolo čempionatas rugsėjo 12 - spalio 3 dienomis vyks ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje bei Kaune.

Įsikurs ir jaunimas

Taip pat Futbolo mokykloje yra patalpos ir jaunimo erdvei. Yra atskiras įėjimas, virš kurio ant pastato fasado parašyta: „Atviras jaunimo centras“.

Šiose patalpose įsikurs Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras.

„Tai bus viena iš kelių mūsų erdvių. Turime ir daugiau patalpų: Puodžių, Laukininkų, Simonaitytės gatvėse. Paryžiaus Komunos gatvėje bus atviros jaunimo erdvės, kuriose nebus kažkokių fiksuotų būrelių, o jaunimas leis laiką taip, kaip patys norės. Vieną dieną galės mokytis hiphopo, kitą dieną - stalo teniso, trečią dieną - šokti ar kalbėti apie bites. Tai bus jaunimo namai, ir jie patys rinksis, ką nori veikti“, - sakė Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius.

„Vakarų ekspresui“ pasižvalgius po naująjį Atvirą jaunimo centrą, matyti, kad yra atskira tik jiems skirta didžiulė sporto salė, interaktyvi mokymosi klasė, konferencijų salė, kūrybinių dirbtuvių erdvės ir net įrengta virtuvėlė su šaldytuvu ir elektrine virykle.

Jaunimo dalies plotas - 1 208,55 m².

„Sporto salėje yra sulankstomi krepšinio stovai, tad joje galės vykti ir šokiai, ir įvairūs kiti užsiėmimai. Jaunimo erdvėse pagal Europos standartus gali lankyti jaunimas nuo 14 iki 29 metų. Visur Europoje tokiose erdvėse jaunimas laiką gali leisti nemokamai. Tai tarsi jų namai, padedantys atitraukti juos nuo gatvės ir skatinantys aktyvią, naudingą ir įdomią veiklą“, - pabrėžė A. Bagdonavičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder