Klaipėdoje - jaunųjų regbininkų kovos

Sekmadienį sporto centro „Viesulas“ stadione virė regbininkų kovos. Nors ir vėliau nei įprasta, tačiau pagaliau įvyko tradicinis regbio turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinėms.

Paprastai regbio septynetų turnyras vyksta pavasarį, tačiau dėl įvairių apribojimų, nulemtų koronaviruso, negalėjo atvykti komandos iš Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Rusijos ir Sakartvelo. Nuspręsta turnyrą atidėti, tačiau ir šįkart dėl įvairių priežasčių užsienio komandos negalėjo atvykti.

“Turnyrą Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga rengiame daugiau nei dvidešimt metų. Anksčiau kovos vykdavo net ant sniego. Šiais metais pavasarį turnyro nepavyko surengti, bet regbininkai yra užsispyrę ir nusprendėme vis tiek tai padaryti, nors ir negalėjo atvykti svečiai iš užsienio.

Šiemet žaidžia išskirtinai lietuviškos komandos - jų yra 22, turnyrą kaip visada pradėjome sugiedodami himną”, - pasakojo regbio klubo “Klaipėdos kovas” įkūrėjas, vadovas ir treneris Donatas Streckis.

Turnyre trijose amžiaus grupėse rungėsi Klaipėdos, Šiaulių, Šilutės, Panevėžio ir Plungės regbininkai nuo 10 iki 18 metų amžiaus.
 

Veiksmo ir emocijų netrūko ne tik pagrindinėje aikštėje, kurioje rungtyniavo vyriausi dalyviai, bet ir mažesnėse aikštelėse, kuriose susitiko jauniausieji regbininkai. Klaipėdos sportininkus entuziastingai palaikė nemažas būrys tėvelių, senelių, brolių ir sesių. 

Pasak D. Streckio, susibūrusi darni bendruomenė, o tėveliai kartais net tampa ir treneriais.

“Esame dėkingi Klaipėdos miesto savivaldybei už paramą bei visiems entuziastams, kurie aukoja savo laiką, ateina savaitgaliais, kai reikia, pavaduoja mūsų trenerius.

Šiandien pats teisėjauju, bet pagal tėvelių emocijas supratau, kad mūsų klubo vaikai pelnė taškų, o tai reiškia geras vaikų emocijas, gerą nuotaiką. Tai yra svarbiausia”, - sakė D. Streckis.

Nugalėtojams buvo paruoštos taurės, medaliai, padėkos, geriausiems žaidėjams - asmeniniai apdovanojimai.

Tradicinis regbio turnyras kasmet būna gražus Kovo 11-osios akcentas. D. Streckis prisiminė, kad vienais metais svečiuose buvo kariuomenės atstovai, surengę technikos parodą, turnyro atidaryme himną giedojo operos solistė.

Tais metais buvo daug sniego, tad aikštės ribas sniege organizatoriai iš vakaro pažymėjo trispalvės spalvomis, tačiau gamta iškrėtė pokštą ir turnyro dieną visas sniegas buvo nutirpęs. Rungtyniauti tąsyk teko sniego ir purvo pliurzėje, bet nuotaika nebuvo sugadinta, o dalyvius kareiviai vaišino koše.

Turnyre žaidžiamas septynetų regbis (regbis-7). Tai regbio atmaina, kai komandą sudaro septyni žaidėjai, žaidimas trunka du kėlinius po 7 minutes, o vienos atakos metu galima pelnyti 7 taškus. Nuo 2016 metų ši sporto šaka yra olimpinė. Įprastame regbyje komandose būna po 15 žaidėjų, o kėliniai trunka po 40 minučių.

“Gali atrodyti, kas čia tėra žaisti 7 minutes, bet jau penktą minutę atrodo, kad viskas. Dėl to ir reikia gero fizinio pasirengimo. Regbio-7 esmė yra vos septyniems žaidėjams susitarti, sugebėti apgauti varžovus, apibėgti juos ir už jų nugaros įskaitiniame plote prispausti kiaušinio formos kamuolį.

Tai angliškas sportas, žinomas nuo 1883 metų. Žaidėjai privalo būti fiziškai pasiruošę, protingi, nes tai labai intelektualus sportas. Žiūrėdamas į 100x60 metrų ar net 120x70 metrų aikštę žaidėjas turi apgauti varžovus, kurie yra lygiai tokie pat.

Tada ypač svarbu talentas, triukai, įgūdžiai, patirtis ir komandinis darbas. Labai svarbus kapitono vadovavimas, sprendimai”, - pasakojo D. Streckis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder