POKALBIS. Lietuvos paplūdimio tinklinio žvaigždė Audrius Knašas (kairėje) duoda pamokų kitam klaipėdiečiui - Dovydui Sinkevičiui (raudoni marškinėliai). Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Klaipėdoje - mūsų olimpinių vilčių susitikimas

Vos prieš mėnesį pirmus istorijoje bronzos medalius pasaulio čempionato etapuose Lietuvai iškovojęs paplūdimio tinklininkas Audrius Knašas tarpušvenčiu buvo grįžęs į gimtąją Klaipėdą ir čia ne tik lankė tėvus, bet ir perteikė savo patirtį jaunimui. Daug naudingų pamokų iš Lietuvos paplūdimio tinklinio žvaigždės gavo olimpine mūsų viltimi vadinamas kitas klaipėdietis 16-metis Dovydas Sinkevičius.

Klaipėdoje - mūsų olimpinių vilčių susitikimas

A. Knašas Klaipėdoje surengė 4 dienų treniruočių stovyklą su videoperžiūromis, teorinėmis ir praktinėmis užduotimis.

Degančios jaunimo akys

Iš viso per 4 dienas vyko 9 treniruotės.

„Mano tikslas - jaunimui parodyti tikrąjį profesionalaus paplūdimio tinklininko gyvenimą, perduoti patirtį ir perteikti tą vidinę virtuvę. Buvo daug videoanalizės su teorine dalimi. Jaunimas - Dovydas Sinkevičius ir jo porininkas Povilas Piešinas gavo užduočių paanalizuoti vienas kitą ir komandą, žaidžiančią profesionaliai, paruošti planą, kaip reikėtų žaisti prieš juos. Tikslas - mokytis galvoti, analizuoti situacijas ir planuoti, kaip žais ateityje“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo treniruotes GO arenoje ir KBC tinklinio aikštelėse jaunimui vedęs A. Knašas.

Jis teigė, kad grįžus į gimtąją Klaipėdą visada smagu matyti degančias jaunimo akis, tad atsisakyti susitikimo su perspektyviais jaunuoliais tiesiog negalėjo.

"Grįžau tarpušvenčiu pas tėvus ir nusprendžiau, kodėl gi neperteikus savo patirties. Klaipėdiečiui Dovydui Sinkevičiui - vos 16 metų, perspektyvos - didelės. Noras ir pastangos - didžiulės, su juodu darbu - viskas yra įmanoma. Galima net nukeliauti iki olimpinių žaidynių.

Aš jo metų buvau lygiai toks pat kaip ir jis: „Nebuvo su kuo, nebuvo kaip ir kur žaisti, bet buvo didelis noras. Pats visur eidavau ir sportuodavau. Džiugu, kad tinklinis ir yra gyvas tokiais žmonėmis, kaip sakoma, savo sporto šakos fanatikais“, - kalbėjo A. Knašas.

Filipinuose - neregėtas spindesys

Jis su porininku Patriku Stankevičiumi 2023-iųjų sezoną užbaigė su trenksmu - iškovojo pirmus bronzos medalius pasaulio čempionato etape Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio istorijoje.

13-a geriausia „Challenge Nuvali“ turnyro pora Filipinuose dėl trečios vietos susikovė su broliais iš Anglijos - Joaquinu ir Javieru Bello. Valandą trukusį mūšį lietuviai laimėjo 2:1 (23:21, 17:21, 15:10).

Tai yra pirmas kartas Lietuvos paplūdimio tinklinio istorijoje, kai vyrų pora pateko į „Challenge“ turnyro pusfinalį. Šis pasirodymas P. Stankevičiui ir A. Knašui garantavo net 720 reitingo taškų.

Po istorinės pergalės A. Knašas užsiminė, kad ši pergalė bus didelis žingsnis Paryžiaus olimpinių žaidynių link.

„Džiaugiamės istorine pergale ir dideliu žingsniu link Paryžiaus olimpinių žaidynių. Tariame nuoširdų ačiū ir mūsų komandos rėmėjams, su kuriais galime žygiuoti mūsų tikslo link - kartu. Taip pat dėkojame visiems palaikiusiems ir žiūrėjusiems mūsų istorinį triumfą“, - džiaugsmo neslėpė atletas.

Lietuviai pakeliui į pusfinalį nugalėjo ir tikras paplūdimio tinklinio legendas iš Ispanijos: Pablo Herrerą ir Adrianą Gavirą.

P. Stankevičius ir A. Knašas ispanus įveikė po tikro trilerio 2:1 (21:16, 13:21, 15:9).

Dar prieš tai lietuviai kovojo ir „Challenge Chiang Mai“ turnyre, kur iškovojo penktąją vietą, kuri taip pat buvo geriausia Lietuvos paplūdimio vyrų tinklinio istorijoje.

A. Knašas su savo porininku P. Stankevičiumi yra tapę ir Europos U-22 bronzos medalių laimėtojais bei Europos studentų čempionais.

„Mes vis perrašinėjame Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio istoriją“, - šyptelėjo A. Knašas.

TRENIRUOČIŲ STOVYKLA. Po teorinių žinių - praktiniai mokymai. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.
TRENIRUOČIŲ STOVYKLA. Po teorinių žinių - praktiniai mokymai. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Vyks tobulintis į Turkiją

„Vakarų ekspresui“ A. Knašo pasiteiravus, ar yra vilčių, kad jį išvysime Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, buvo atsakyta taip: „Yra. Mes dabar apytiksliai esame 26-i, o jei atmetus visas komandas, kurios dubliuojasi (į olimpiadą iš šalies gali patekti tik dvi komandos), mums reikia 4-5 rimtų turnyrų ir yra galimybių pakilti į 17-18 vietą. Olimpiada - pasiekiama ranka.“

A. Knašas dega noru ne tik pats dalyvauti olimpiadoje, bet joje ateityje išvysti kitą klaipėdietį - D. Sinkevičių.

„Man vienas treneris pasakė, kad olimpinis medalis - tai 8 metai profesionalaus darbo. Jei Dovydas 8 metus paskirs profesionaliam darbui, žais turnyruose - viskas ranka pasiekiama. Viskas yra įmanoma“, - kalbėjo A. Knašas.

Tai, kad D. Sinkevičius atlieka milžinišką darbą, jau rašėme „Vakarų eksprese“. Jis lygiaverčių savo amžiaus ar bent keleriais metais vyresnių paplūdimio tinklinio žaidėjų neranda ir kiekvieną savaitgalį vyksta į Vilnių treniruotis. Kas savaitgalį treniruotėms sukaria po 600 km.

„Norėdamas progresuoti ir judėti į priekį, kol kas kitos išeities nematau. Mano tikslai - aukščiausi“, - ryžtingai kalbėjo D. Sinkevičius.

Dovydas jau šiemet įrodė, kad Lietuvoje neturi lygių tarp gerokai vyresnių - būdamas vos 16 metų jis jau gali pasigirti Lietuvos čempiono titulais U-18 ir U-20 amžiaus grupėse.

Vos ketverius metus paplūdimio tinklinį žaidžiančiam klaipėdiečiui piešiama itin šviesi ateitis. Paauglys jau drąsiai kaunasi su vyrais ir net duoda jiems pamokų.

„Mano šių metų tikslas - Europos čempionato medalis. Liepos 11-14 dienomis planuoju dalyvauti Sakartvele vyksiančiame Europos U-18 paplūdimio tinklinio čempionate, o liepos 25-28 dienomis Lenkijoje - Europos U-20 čempionate“, - planus vardijo D. Sinkevičius.

Šiemet yra suplanuota ir treniruočių stovykla Turkijoje.

„Man reikia daugiau žaidybinės praktikos ir konkurencingų varžovų“, - sakė D. Sinkevičius.

Jis teigė, kad treniruočių stovykla su A. Knašu tik dar labiau motyvavo.

„Buvo paliesta daug psichologinių aspektų, daugiau sužinojau apie profesionalaus sportininko kelią. Tas kelias nėra lengvas, bet aš pasiryžęs juodai ir kantriai dirbti. Mano tikslas 2028-ųjų olimpiadoje Los Andžele arba 2032-aisiais Brisbane (Australija) dalyvauti olimpinėse žaidynėse“, - atskleidė savo užmojus D. Sinkevičius.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder