Mantas Kaušpėdas (dešinėje) ir Herkus Andronatij

Klaipėdoje - mūsų plaukikų šalies rekordai

Klaipėdoje 50 m baseine vykusiose „Gintaro taurės“ plaukimo varžybose pasižymėjo trenerės Jandros Bogužienės auklėtiniai Mantas Kaušpėdas ir Herkus Andronatij. Abu jaunieji plaukikai 50 m ilgio baseine pagerino savo bendraamžių plaukimo Lietuvos rekordus!

200 m plaukimo krūtine rungtyje H. Andronatij nuotolį įveikė per 2 min. 36,70 sek. ir pranoko Neilo Vaičiulio šalies berniukų iki 13 metų Lietuvos rekordą - 2 min. 44,95 sek.

Naują berniukų iki 15 metų Lietuvos rekordą užfiksavo M. Kaušpėdas, plaukdamas 50 m nugara rungtyje, kurioje parodė 27,95 sek. rezultatą. Tai 0,02 sek. greičiau už Eriko Grigaičio 2017 metais pasiektą rekordą.

„Tai labai darbštūs vaikai. Tie rekordai tikrai nenukrito iš dangaus, o tai yra jų darbštumo pasekmė. Tai tie sportininkai, kurių niekada nereikia stumti ir raginti - patys dirba labai entuziastingai ir su dideliu noru“, - „Vakarų ekspresui“ sakė sportininkų trenerė J. Bogužienė.

Įdomu tai, kad vieno iš Lietuvos rekordininkų - Manto - senelis yra žinomas Klaipėdos futbolininkas, sporto meistras, daugkartinis Lietuvos futbolo senjorų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas. Keletą metų Mindaugas Kaušpėdas ėjo Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidento pareigas.

Jis puikiai supranta savo vaikaičio užsispyrimą ir norą siekti rezultatų ir dažnai pažeria naudingų patarimų.

M. Kaušpėdas mokytis plaukti pradėjo nuo 8 metukų. Pirmasis treneris - Aleksandr Mefiod.

Mamos noras buvo, kad sūnus gyvenime mokėtų plaukti. Matydama puikius pasiekimus, iškovojamus medalius plaukimo stiliumi - nugara, po 3 metų tėveliai kreipėsi į trenerę J. Bogužienę, kuri užaugino ne vieną čempioną, ir ši ėmėsi darbo.

M. Kaušpėdas lanko „Verdenės“ progimnaziją, mokosi 8 klasėje. Kitąmet stos į gimnaziją.

Diena dažnai prasideda 5.50 val. ir kol kiti saldžiai dar miega, plaukikai jau treniruojasi vandenyje.

Taigi, pergalės yra raškomos tada, kai užsispyrusiai ir kantriai dirbama. O šie minėti mūsų jaunieji plaukikai, anot trenerės J. Bogužienės, yra disciplinos ir noro siekti rezultatų pavyzdžiai.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder