Klaipėdoje pagerinti pasaulio ir Europos plaukimo su pelekais rekordai

Klaipėdos baseine net keturias dienas vykusiame Europos plaukimo su pelekais jaunių čempionate užfiksuota ne tik gausybė Lietuvos rekordų, bet ir pasaulio bei Europos rekordų.

Istoriniame Klaipėdai čempionate varžėsi 176 sportininkai iš 16 Europos šalių: Graikijos, Ispanijos, Estijos, Vengrijos, Ukrainos, Turkijos, Suomijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos, Slovakijos, Čekijos, Kroatijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos.

„Klaipėdos baseino vanduo pasirodė esantis labai slidus - pasiekti pasaulio ir Europos jaunių rekordai, vengrė Turucz Zoe 50 m su BI pelekais įveikė per 21,59 sek. Graikijos atstovai užfiksavo ir naują estafetės pasaulio rekordą, pagerinta daugybė įvairių šalių rekordų, tarp jų - ir Lietuvos“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Lietuvos povandeninio sporto federacijos generalinė sekretorė ir Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro trenerė Felicita Vaitkutė.

„Gintaro“klubo auklėtiniai
Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai medalių neiškovojo, bet pagerino krūvą Lietuvos rekordų.

Ant jos pečių ir gulė pagrindinė čempionato organizavimo našta.

„Pagerinti ir 5 Lietuvos plaukimo su pelekais suaugusiųjų rekordai, ir devyni jaunių rekordai“, - sakė F. Vaitkutė.

Klaipėdietis Donatas Draukšas pagerino 200 m plaukimo po vandeniu suaugusiųjų ir jaunių rekordus. Naujasis šalies rekordas - 1 min. 32,87 sek.

Be to, jis su komandos draugais Robertu Paleckiu ir Domantu Piekiu estafetinį plaukimą 4x50 m praplaukė Lietuvos rekordiniu laiku - 1 min. 15,43 sek. Tiesa, Europos jaunių čempionate toks rezultatas nebuvo apvainikuotas medaliais - klaipėdiečiai liko devinti.

Klaipėdietė Alantė Vanagaitė su kitomis rinktinės merginomis taip pat pasiekė naują Lietuvos suaugusiųjų ir jaunių rekordą 4x50 m estafetės plaukime - 1 min. 27,56 sek. Europos jaunių čempionate užimta septinta vieta.

Klaipėdietis Uljanas Artamonov, plaukdamas 400 m su BI pelekais, pasiekė kandidato į sporto meistrus normatyvą.

„Smagu, kad tarp lietuvaičių buvo ir vienas medalininkas - vilnietis Majus Miliauskas iškovojo sidarbro ir bronzos medalius 50 m ir 100 m su BI pelekais. Ignas Reisonas buvo labai arti medalio - liko ketvirtas“, - geriausius lietuvaičių rezultatus vardijo F. Vaitkutė.

Klaipėdoje vykusiame čempionate daugiausiai medalių iškovojo ir pirmąją vietą komandinėje įskaitoje iškovojo graikai, antri pagal iškovotų medalių kraitį buvo ukrainiečiai, treti - Vengrijos atstovai.

Tarptautinės povandeninės veiklos konfederacijos prezidentas Michel Gaunard bei varžybų dalyviai dėkojo Lietuvos povandeninio sporto federacijai, teisėjų kolegijai ir Felicitai Vaitkutei už sklandų varžybų organizavimą ir suteiktą galimybę susipažinti su uostamiesčiu.