Klaipėdoje planuojama pastatyti panašaus dydžio ledo rūmus kaip Kaune, tačiau keisis jų išorė, projektas bus pritaikytas konkrečiai vietai.  „Wikipedia“ nuotr.

Klaipėdoje planuojami nauji ledo rūmai

(8)

„Vakarų ekspresas“ tęsia publikacijų ciklą apie infrastruktūros objektų statybą Klaipėdoje. Savivaldybė antradienį planuoja pasirašyti ketinimų protokolą su asociacija „Hockey Lietuva“ dėl naujų ledo rūmų Klaipėdoje. Projektas pradedamas po to, kai liepos mėnesį buvo nutraukta sporto komplekso Paryžiaus Komunos gatvėje koncesijos sutartis.

Vasarą Klaipėdos savivaldybė atsisakė pasirašyti koncesijos sutartį su „Eika“ įmonių grupei priklausančia UAB „Partnerystės projektai septyni“.

Pagal dvejus metus derintą koncesijos sutartį, Savivaldybė per 25 metus būtų turėjusi sumokėti mažiausiai 51 milijoną eurų koncesijos mokesčio, nors pradinėje pasirašytoje sutartyje buvo numatyta 7 milijonais mažesnė kaina.

Įdomu tai, kad paties sporto komplekso, kuriame buvo suplanuota ledo arena ir dar penkios universalios sporto aikštelės, statybos įvertintos apie 27 milijonus eurų (su PVM).

Jau nutraukiant sutartį Klaipėdos vadovas sakė, kad planuojama rinktis miestui palankesnį projektą.

„Keičiasi mieste ir infrastruktūros apimtys, ir požiūris. <...> Šiuo metu vyksta diskusijos dėl ledo arenos, dėl jos pasirinkimo. Galiu pasakyti, kad siūloma pasirinkti ledo areną naudojantis projektais - vienas realizuotas Kaune, yra Vilniuje su patobulinimais tas projektas įgyvendinamas“, - dar liepos mėnesį sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Dovanos projektą

Vaidas Budrauskas, asociacijos „Hockey Lietuva“ (tarptautiniu mastu pripažinta kaip Lietuvos ledo ritulio federacija) generalinis sekretorius, "Vakarų ekspresui sakė, kad asociacija dar nuo 2016 metų aktyviai dirba ir konsultuoja Savivaldybę, kad mieste atsirastų ledo rūmai.

„Norime, kad projektas būtų įgyvendintas kuo greičiau. Todėl miestui nusprendėme padovanoti ledo arenos projektą, kurį asociacija nupirks iš projektuotojų“, - sako V. Budrasukas.

Anot jo, tai bus patobulintas Kauno ledo rūmų projektas. Rūmuose, be dviejų ledo arenų, bus suprojektuoti ir du akmenslydžio takai.

Šiuo metu kaip tik vyksta Klaipėdos ledo rūmų projekto koregavimo darbai. Planuojama, kad naujuose rūmuose ledo ritulio rungtynes vien sėdimose vietose galėtų stebėti apie 800 žiūrovų. Projektas viduje bus panašus į Kauno ledo rūmus, tačiau jo išorė bus visai kitokia, pritaikyta uostamiesčiui.

Kauno ledo rūmų projektas miesto Savivaldybei kainavo apie 14 milijonų eurų, nors pradžioje buvo planuota 11,4 milijono eurų sąmata.

„Klaipėdos ledo arena labai paskatintų ledo ritulio, akmenslydžio ir dailiojo čiuožimo plėtrą“, - sako V. Budrauskas.

Antradienį ketinimų protokolą Klaipėdos savivaldybėje planuoja pasirašyti asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Anot Klaipėdos vicemerės Linos Šukytės-Korsakės, numatyta, kad remiantis ketinimų protokolu su ledo ritulio federacija iki Naujųjų metų turėtų būti pasirašyta ir sutartis dėl projekto perdavimo miestui. Tačiau prieš tai leidimą turėtų duoti miesto Taryba.

„Taryba turi priimti sprendimą, ar sutinka priimti projektą iš “Hockey Lietuva„ kaip dovaną“, - sako L. Šukytė-Korsakė.

LEDO RITULYS. Klaipėdos „Akropolio“ ledo arenoje šiuo metu treniruojasi apie 350 vaikų. HC „Klaipėda“ nuotr.

LEDO RITULYS. Klaipėdos „Akropolio“ ledo arenoje šiuo metu treniruojasi apie 350 vaikų. HC „Klaipėda“ nuotr.

Projekto pritaikymas

Klaipėdos vicemeras Algirdas Kamarauskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad jei Taryba pritartų, Klaipėdos ledo rūmai galėtų būti statomi buvusios antrosios miesto vandenvietės teritorijoje Paryžiaus Komunos gatvėje.

Tačiau objektas užimtų tik apie pusę sklypo, kurio bendras plotas yra beveik 4 ha. Todėl toje teritorijoje liktų vietos dar vienam objektui, kuris taip pat galėtų būti sporto paskirties.

„Gavusi paruoštą projektą Savivaldybė jį pritaikytų konkrečiai vietai. Taip pat jau kalbėjome, kaip Klaipėdos projektui būtų galima koreguoti fasado sprendinius. Komplekso vidus jau yra suprojektuotas atsižvelgiant į sportininkų poreikius“, - sako A. Kamarauskas.

Ledo ritulio federacijos dovanojamo techninio projekto koregavimas Savivaldybei kainuotų papildomai, tačiau, anot A. Kamarausko, tai būtų ženkliai pigiau nei rengti visiškai naują projektą.

Kritika dėl projektų

Jau rašėme, kad klaipėdietis Seimo narys Audrius Petrošius aršiai kritikuoja Klaipėdos valdžios sprendimus dėl mieste suplanuotų projektų įgyvendinimo.

Jis teigia, kad taip stabdomas Klaipėdos augimas. O kopijavimą nuo Kauno vadina nevykusiu. Užkliuvo ir sporto kompleksas.

„Atsisakyta ir didžiulio sporto komplekso - ledo aikštelės ledo rituliui, dailiajam čiuožimui, taip pat penkių multifunkcinių salių - Paryžiaus Komunos gatvėje koncesijos. Jau per rinkimus nerimą kėlė faktas, kuomet A. Vaitkus su didžiuliu susižavėjimu lygino du nepalyginamus objektus - šio didžiulio komplekso Klaipėdoje ir ledo arenos Kaune projektus ir sąmatas“, - piktinosi A. Petrošius.

SUTARTIS. Koncesijos sutartis dėl sporto komplekso buvo nutraukta. Projektuotojų vizualizacija

SUTARTIS. Koncesijos sutartis dėl sporto komplekso buvo nutraukta. Projektuotojų vizualizacija

Siauras mąstymas

Tačiau Klaipėdos meras A. Vaitkus mano, kad tokią kritiką sąlygoja siauras mąstymas.

„Klaipėda neatsisako galimybių augti, tačiau miesto augimas turi būti pasvertas ekonomiškumo ir efektyvumo rodikliais. Projektų įgyvendinimas turi būti vykdomas kompleksiškai ir įvertinant visas galimybes“, - sako A. Vaitkus.

Anot jo, siauras mąstymas, kaip, pavyzdžiui, vienos poliklinikos statyba (ankstesnės valdžios planuota Jūrininkų poliklinika Birutės g. - Autor. past.) už keliasdešimt milijonų eurų, į kurią nesutilps visi darbuotojai, negalimas.

„Padrikas projektų įgyvendinimas ir neefektyvus lėšų naudojimas miesto neatveda prie augimo“, - atkerta A. Vaitkus.

Jis supranta, kad kai kam nepatinka buvusios politinės valdžios projektų revizija. Tačiau duria pirštu ir siūlo paklausti klaipėdiečių, kaip jie vertina 4 metų mokyklos statybą už dvigubą kainą Senvagės gatvėje, kaip klaipėdiečiai vertina sklypo pardavimą Jankaus gatvėje, kur turėjo būti statomas vaikų darželis ir mokykla.

„Šiandieninės valdžios principas - pagaliau pradėti skaičiuoti ir racionaliai naudoti klaipėdiečių pinigus bei priimti sprendimus, paremtus kompetencija ir skaidrumo principais“, - A. Vaitkus dar kartą patikina, kad miestui naudingi projektai Klaipėdoje nėra stabdomi.

Reikia paskubėti

Apie būtinybę Klaipėdoje pastatyti ledo rūmus aktyviai diskutuojama jau beveik dešimtmetį.

Minėtas koncesijos projektas buvo vykdomas apie ketverius metus, tačiau baigėsi sutarties nutraukimu.

L. Šukytė-Korsakė įsitikinusi, kad Klaipėdos ledų rūmų projektą pavyks įgyvendinti įmanomą trumpiausią laiką.

Ledo rūmų projektą Kaune labai paspartino tai, kad Kauno „Akropolyje“ buvo panaikinta ledo arena.

Vienintelė uostamiesčio ledo arena yra įsikūrusi taip pat „Akropolyje“. Apie jos uždarymą „Akropolio“ valdytojai kol kas nekalba. Tačiau kaip bus vėliau, prognozuoti sunku.

Nebetelpa

Naujos ledo arenos laukiantys Klaipėdos sportininkai savo poziciją dar praėjusiais metais išsakė susirinkę prie Klaipėdos savivaldybės ir surengę simbolinę treniruotę.

„Ledo ritulys gana stipriai populiarėja, rinktinės rezultatai geri, mūsų darbas jaučiasi. “Akropolio„ ledo mums nebeužtenka“, - tuomet sakė ledo ritulio klubo „Skatas“ atstovas Eduaras Pavliukovas.

Visas pasaulis turi čiuožyklas, o klaipėdiečiai treniruojasi prekybos centre.

E. Pavliukovo teigimu, Klaipėdoje veikia trys ledo ritulio mokyklos, jas lanko apie 300-350 auklėtinių, o infrastruktūros stinga.

Dar apie 30-40 vaikų lanko dailiojo čiuožimo treniruotes.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder