Klaipėdoje tinklinio fiesta prasidėjo su galinga sirgalių armija

Ketvirtadienį Klaipėdos Jono kalnelio amfiteatre startavusi pasaulinio lygio keturių dienų paplūdimio tinklinio fiesta - „Pro Beach Tour Futures“ serijos turnyras sutraukė mases žiūrovų. Klaipėdiečiai galingai palaikė Lietuvos tinklinio poras.

Turnyre dalyvauja net 26 skirtingų pasaulio valstybių paplūdimio tinklinio profesionalai,, tarp kurių net svečiai iš Naujosios Zelandijos, JAV, Kinijos ir Venesuelos.

„Įspūdingas renginys. Klaipėdai – garbė ir pasididžiavimas, kad gali rengti aukščiausio lygio paplūdimio tinklinio kovas miesto centre po atviru dangumi. Vieta pasirinkta – ideali, tikrai negėda prieš svečius. Aplinka sutvarkyta, pasiruošta renginiui išties gerai. Man labai patiko“, - sakė Klaipėdos sporto istorija daugybę metų besidomintis ir begalę įvairiausių sporto renginių regėjęs ir organizavęs klaipėdietis Algirdas Plungė.

Ketvirtadienį nuo ankstyvo ryto iki 19.30 val. vyko kvalifikacinės varžybos.

Jose dalyvavo trys Lietuvos komandos. Nors nemažai komandų žaidė darbo valandomis, tačiau žiūrovų išties netrūko, o lietuvių kovų metu tribūnos buvo beveik visiškai užpildytos. Lietuvaičių palaikymas išties sužavėjo.

Vyrų kvalifikaciją sėkmingai pradėjo Linas Petravičius ir Gilbertas Kerpe.

Mūsiškiai pirmajame atrankos rate 2-1 (15:21, 31:29, 15:8) nugalėjo lenkus Mikolajų Miszczuką ir Miloszą Kruką.

 

Ketvirtą reitingą kvalifikacijoje turėję lenkai laimėjo pirmą setą, bet antrajame aistringai sirgalių palaikomi lietuviai jau kibo į atlapus varžovams. Dramatiškame ir užsitęsusiame antrajame sete galiausiai triumfavo L. Petravičius ir G. Kerpė. Gerą bangą pagavę lietuviai trečiajame sete jau dominavo prieš palūžusius Lenkijos tinklininkus ir pateko į kitą etapą.

Deja, bet antrajame atrankos rate mūsiškiai po atkaklios kovos 1-2 (21:16, 15:21, 12:15) nusileido norvegams Markusui Molui ir Nilsui Ringoenui.

Moterų kvalifikacijoje lietuvėms pergalių pasiekti nepavyko.

Paskutinę akimirką teisę dalyvauti turnyre gavusios Irina Zobnina ir Danielė Kvedaraitė 0-2 (19:21, 17:21) nusileido amerikietėms Jade Race ir Tiffany Creamer, o Karolės Virbickaitės ir Ainės Raupelytės duetas 0-2 (12:21, 15:21) neatsilaikė prieš prancūzes Elsą Descamps ir Marinę Kinną.

Ju penktadienį Klaipėdoje prasidės pagrindinės varžybos, kuriose dalyvaus po 16 vyrų ir moterų komandų. Lietuvai atstovas po keturias vyrų bei moterų poras.

Vyrų turnyre Lietuvos garbę gins klaipėdietis Audrius Knašas ir jo porininkas Patrikas Stankevičius, Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius, Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas, Artūras Vincėlovičius ir Arnas Rumševičius.

Tarp moterų – mūsų miesto paplūdimio tinklinio pažibos, Klaipėdos pliažo tinklinio klubo atstobės Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė, taip pat dalyvaus Ieva Vasiliauskaitė ir Urtė Andriukaitytė, Monika Paulikienė ir Erika Kliokmanaitė, Skalvė Križanauskaitė bei Ariana Rudkovskaja.

Pagrindinio turnyro grupių sudėtys ir tvarkaraštis turėtų būti paskelbti artimiausiu metu.

 

„Pro Beach Tour Futures“ serijos paplūdimio tinklinio turnyro Klaipėdoje tvarkaraštį galite rasti ir sekti čia: https://en.volleyballworld.com/.../klaipeda.../schedule/

Video transliacija penktadienį nuo 10 val. čia: https://www.youtube.com/channel/UC8byR2B6VASfcTLo-b13OAA

Nepraleiskite puikaus reginio.

Renginys žiūrovams – nemokamas.

Renginį kartu su Lietuvos tinklinio federacija organizuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla bei Klaipėdos pliažo tinklinio klubas.

Turnyras, kurio bendrą prizų fondą sudaro 10 tūkst. eurų, baigsis sekmadienį.

Tokio aukšto rango ir plačios geografijos – FIVB pasaulio turo renginys – miesto centre specialiai tai progai įrengtame aikštyne po atviru dangumi ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje vyks pirmą kartą istorijoje.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder