Klaipėdos baseine - aistrų cunamis ir tyškantys vandens purslai

„Aistrų cunamis! Emocijos tiesiog kunkuliavo, keldamos bangas baseine ir plačiai taškydamos vandens purslus“, - taip apie pirmą kartą Klaipėdos baseine vykusį išskirtinį renginį - Drakono valčių festivalį - atsiliepė renginio dalyviai.

Tiek dalyviams, tiek žiūrovams neįprasta buvo tai, kad įspūdingo dydžio - apie 15 metrų - drakono valčių kovos Lietuvoje iš didelių vandens telkinių perkeliamos į baseiną ir bandoma sukurti naują šios sporto šakos tradiciją.

Tokią idėją sumąstė į Klaipėdą gyventi persikėlęs Lietuvos drakonų valčių federacijos generalinis sekretorius, vienas iš šios sporto šakos pradininkų Lietuvoje Saulius Štarolis.

Jis šią drakono valčių sporto rungtį užsimojo populiarinti ir Klaipėdoje.

„Tai Lietuvoje - naujiena. Šaltojo sezono turnyrus baseinuose „8 prieš 8“ planuojame rengti iki balandžio vidurio. Turnyras įgauna pagreitį ir numatome iki 8 tokių renginių, o šiltuoju metu kelsimės į miestų bei miestelių vandens telkinius, tad drakono valčių festivalius matysite visur, tarp jų - ir per šiųmetę Jūros šventę“, - žadėjo Lietuvos drakonų valčių federacijos generalinis sekretorius S. Štarolis.

Dalyvavo 14 komandų

Į įprastinę drakono valtį telpa 22 įgulos nariai. Įgulą sudaro 20 irkluotojų, būgnininkas ir vairininkas.

Įprastai dideliuose vandens telkiniuose per drakono valčių festivalius komandos varžosi 500 m distancijose. Į dvikovas stoja vyrų, moterų ir mišrios komandos.

Šįkart 50 m Klaipėdos baseine į vieną drakono valtį lipo dvi skirtingos komandos - po 8 narius. Iš viso 14 komandų.

Davus teisėjui startą, reikėjo kuo darniau ir greičiau irkluoti, kad pirmieji įveiktų žymą ir laimėtų.

„Tai tarsi virvės tempimas, tačiau viskas vyksta be virvės ir sėdint dviem komandoms vienoje drakono valtyje“, - taisykles paaiškino S. Štarolis.

Net po tris komandas subūrė SBA grupė ir „Ylgas“ atstovai iš Šiaulių. Taip pat varžėsi Visagino drakono irkluotojų asociacijos nariai, „Ino line“ atstovai, Klaipėdos regbio klubo „Kuršiai“ nariai, „Marino personalas“, „Ugnies tramdytojai“ - Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai iš Klaipėdos, „Lithuanian cayak team“ iš Kauno ir „Begos“ vyrai.

„Buvo tokių kovų, kurios truko vos kelias sekundes, tačiau pasitaikė, kad užtrukdavo ir apie porą minučių. Kaip aš sakau, po tokios ilgos kovos nejauti nei kojyčių, nei rankyčių“, - šyptelėjo S. Štarolis.

Dalyviai varžėsi vyrų, moterų ir mišrių komandų grupėse.

Tarp moterų nugalėjo „Irklo sesių“ komanda iš Šiaulių, antra liko „ŠilaVilnės“ komanda (Vilnius, Šiauliai), trečia - Visagino drakono irkluotojų asociacijos komanda.

Tarp vyrų triumfavo „Lithuanian cayak team“ komanda iš Kauno. Jie šio turnyro čempionais tapo antrą kartą (prieš mėnesį nugalėtojais tapo Kaune).

Klaipėdoje tarp vyrų antri liko „Ylgas“ atstovai iš Šiaulių, treti - „Ugnies tramdytojai“ iš Klaipėdos.Mišrių komandų (4 vyrai ir 4 moterys) nugalėtojai - „Ylgas“ atstovai iš Šiaulių, antra - „Irklo sesių“ komanda iš Šiaulių, trečia vieta atiteko jungtinei Kauno ir Visagino komandai.

Po kovų - šokiai

S. Štarolis pasidžiaugė, kad turnyras puikiai pavyko ir sukėlė išties daug gerų emocijų.

„Dalyviai buvo pasipuošę išskirtinėmis aprangomis, kai kurie - net karnavaliniais rūbais. Buvo jaučiama šventinė atmosfera.

Kai kurie dalyviai net po varžybų sakė, kad dar jaučia kūnu bėgiojantį adrenalino jausmą.

Po turnyro šalia baseino vyko smagūs šokiai. Emocijos ir gera nuotaika tieisog liejosi per kraštus", - pasidžiaugė renginio organizatorius.

Jis teigė, kad artimiausiu metu Klaipėdoje planuoja įkurti drakono valčių irklavimo klubą ir į jį pakvies ne tik varžybose dalyvavusius atstovus, bet ir smagiai bei aktyviai laiką leisti mėgstančius klaipėdiečius.

„Visiems varžybų dalyviams pabrėžiu, kad svarbiausia ne pergalės, o gera emocija, komandinis bendravimas ir dvasia. Tai ir yra šio sporto varomoji jėga“, - teigė S. Štarolis.

Jis dar pridūrė, kad šios sporto šakos istorija siekia per 2000 metų.

„Drakono valtis įrašyta į UNESCO nematerialaus pasaulio paveldo sąrašą. Šią sporto šaką jungia Pasaulio drakono valčių federacija - IDBF. Lietuvos drakonų valčių federacija yra Europos drakonų valčių federacijos - EDBF - narė. Įvairius drakono valčių festivalius, moksleivių regatas ir kitus renginius Lietuvoje organizuojame nuo 2014 metų. Jų esame suorganizavę apie pusšimtį“, - akcentavo S. Štarolis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder