Klaipėdos rajono irkluotojams - 7 pasaulio meistrų irklavimo čempionato medaliai

Bulgarijoje, Plovdiv mieste, vykusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto meistrų čempionate skambėjo Klaipėdos rajono vardas - sporto klubo „Sportuok su Sigitu“ atstovai Aida Vilimienė ir Sigitas Bulovas skirtingose rungtyse iškovojo net septynis medalius, o dar vienas šio klubo atstovas Gintautas Šiaškus dukart buvo per plauką nuo medalio - ketvirtas ir penktas.

Bulgarijoje iškiliai skambėjo Lietuvos himnas.

Net penkis medalius iškovojo A. Vilimienė. Ji 500 m dvivietės (su lenke Irena Serowik) ir keturvietės baidarės (su Lenkijos įgula) rungtyse pelnė auksą, o vienvietės 500 m rungties varžybose pasipuošė sidabro medaliu.

Be to, ji 200 m vienviete baidare nuirklavo trečia, o su porininke iš Lenkijos I. Serowik 200 m rungtyje iškovojo sidabro medalį.

Kovingumą ir užsispyrimą siekti tikslų pademonstravo S. Bulovas, kuris į šias varžybas vyko kęsdamas dešiniojo peties skausmą.

Nepaisant kamuojamos traumos, jis rado jėgų ir valios rungtį 500 m vienviete baidare įveikti trečias, o tokį pat atstumą su porininku iš Latvijos Janis Abolinš taip pat įveikė prizininkų trejetuko greičiu.

S. Bulovas buvo labai arti dar dviejų medalių - su A. Vilimiene, irkluodami 500 m, mišrių porų rungtyje liko ketvirti, taip pat ketvirtąją vietą iškovojo ir to paties atstumo rungtyje keturvietės baidarės varžybose. Čia įgulą sudarė Gintautas Šiaškus ir du JAV atstovai - Aleksandras Ambotas ir Andry Lyssikov.

G. Šiaškus kartu su porininku iš JAV A. Amboru iškovojo penktąją vietą ir 500 m dvivietės baidarės rungtyje.

„Dar turėjau dalyvauti ir 200 m rungtyje, tačiau jau po keturių 500 m rungčių supratau, kad peties skausmas paaštrėjo ir savo sveikata neberizikavau. Traumą patyriau dar balandžio mėnesį, gydytojai siūlo daryti operaciją, tačiau aš pasakiau, kad tiek įdėta darbo pasiruošimui šioms varžybos, tad negaliu sustoti - privalau irkluoti.

Treniruojuosi 6 kartus per savaitę: nesvarbu, ar lyja, ar sninga, jei tik yra galimybė irkluoti vandenyje, jei nėra užšalęs vanduo, taip ir sportuoju ištisus metus. Per dieną nuirkluoju mažiausiai 10 kilometrų. Irkluoju Dangės upėje, Minijoje ties Gargždais, Vėžaičių tvenkinyje, kartais ir Vilhelmo kanale. Stengiuosi paįvairinti treniruotes, kad neužsisėdėčiau vienoje vietoje“, - pasakojo S. Bulovas.

Jis teigė, kad didžiuojasi sporto klubo „Sportuok su Sigitu“ atstovais, kurie garsina Lietuvos vardą pasaulyje.

„Smagu, kad susibūrėme ir tokiame amžiuje dar sugebame skinti medalius. Prie mūsų klubo irkluotojų dalyvavimo varžybose finansiškai prisideda Klaipėdos rajono savivaldybė. Be jų pagalbos būtų sudėtinga nuolat vykti į užsienio šalių čempionatus.

O ir mūsų rezultatai atspindi įdėtą triūsą ir pastangas. Man - 61 metai, tad vien dalyvavimas tokio lygio varžybose - jau pasiekimas, o jei dar pavyksta iškovoti medalius - išvis nuostabu“, - kalbėjo S. Bulovas,

Jis 2022 metais kartu su savo porininku Verneriu Šermoku, irkluodami 500 m dviviete baidare, tapo pasaulio meistrų čempionais.

„Deja, Varneris yra patyręs traumą ir varžybas Bulgarijoje praleido. Jei būtų ir jis dalyvavęs, tikėtina, kad medalių būtume iškovoję daugiau“, - pabrėžė S. Bulovas.

Jis pabrėžė, kad šįkart Bulgarijoje vykęs pasaulio čempionatas buvo vienas iš sudėtingiausių jo karjeroje, kadangi sekino kaitinanti saulė ir itin aukšta temperatūra.

„Pavėsyje buvo 39 laipsniai karščio. Eini asfaltu, tiesiog atrodo, kad jis taip įkaitęs - lyg guminis. Bet mes atlaikėme šį karštį ir iškovojome krūvą medalių. Sekinantis išbandymas, bet vaisiai - iškovoti medaliai - išties saldūs“, - pasidžiaugė S. Bulovas.