Klaipėdos sporto bendruomenėje - netektis

Eidama 73-iuosius gyvenimo metus mirė nuolat laikraščių puslapiuose mirgėjusi ir sporto laurus daugybę metų skynusi sportiškosios klaipėdiečių Nikitinų šeimynos vyriausioji dailiosios lyties atstovė Irena Nikitina.

"Sunku patikėti, kad Irenos nebėra. Labai skaudu ir sunku. Ji ilgai ir atkakliai kovojo su onkologine liga, buvo atliekamos ir operacijos, Irena dar sportavo ir stengėsi kabintis į gyvenimą. Visgi, galiausiai nepavyko atsilaikyti prieš šią klastingą ligą", - VE.lt sakė Irenos vyras Anatolijus Nikitinas 

Irena net ir perkopus 70-metį ir sirgdama buvo itin aktyvi - dalyvavo ir laurus skinė Lietuvos ir tarptautinėse plaukimo veteranų varžybose.

Jos trofėjų kolekcijoje - šimtai medalių ir taurių.

Irena Nikitina gimė 1950 m. sausio 1 dieną Klaipėdoje. Ji su vyru Anatolijumi trims savo vaikams - sūnui Anatolijui ir dukroms Irenai bei Ilonai - nuo pat vaikystės skiepijo sporto ir pergalių siekimo įpročius ir tai davė vaisių. Tiek minėti vaikai, tiek 5 anūkai ir 2 proanūkiai yra aktyvūs ir labai mėgsta sportą.

Irenos vaikai lankė sporto mokyklas. Vyras Anatolijus nuo jaunystės dienų treniravo visą šeimą taikomosios ir vasaros universaliosios daugiakovės rungtyse.

Priminsime, kad 1981 metais Nikitinų šeimyna pirmą kartą buvo pripažinta sportiškiausia Lietuvos šeima. Vėliau šį titulą apgynė dar devynis kartus, skynė vieną po kito laurus aštuoniose skirtingose sporto šakose.

"Nikitinų šeima garsėjo visoje Tarybų Sąjungoje. Ši šeima mums atnešė ne tik medalių, bet ir džiaugsmo akimirkų", - ne kartą yra teigęs kadaise miesto sporto reikalus kuravęs Aleksandras Ponimatkinas.

nikitina

Nikitinai yra iškovoję ir vasaros universaliosios daugiakovės Sovietų Sąjungos taurę. 1984 metais Lietuvos sporto komitetas Ireną ir Anatolijų apdovanojo medaliais "Už pasiekimus fizinėje kultūroje ir sporte".

Visa Nikitinų šeima savo trofėjų kolekcijoje turi daugiau nei 500 medalių ir 200 taurių bei kitų įvairių prizų.

Nikitinų šeimyna anksčiau kultivavo ir medalius skynė tinklinio, šaudymo iš šautuvo, slidinėjimo, jūrų trikovės, žiemos trikovės, universalios daugiakovės, lengvosios atletikos bei kovinės daugiakovės varžybose.

"Sportas - mūsų gyvenimo variklis. Tai buvo vieni džiugiausių mūsų gyvenimo metų. Visada smagu atstovauti savo šaliai, ginti savo miesto garbę. Mes su žmona Irena miesto garbę sporto varžybose gynėme daugiau nei 50 metų", - "Vakarų ekspresui" ne kartą pasakojo vyriausias Nikitinų šeimos narys Anatolijus.

Žaidė ir tinklinį

Vasaros universalioje daugiakovėje penkta sporto šaka buvo plaukimas. Nikitinų šeima bei trys anūkai ir dabar užsiima plaukimu. Irenai priklauso keli plaukimo rungčių Lietuvos veteranų rekordai. Jos sąskaitoje - arti dviejų dešimčių šalies čempionės medalių, taip pat ji buvo nuolatinė įvairių tarptautinių varžybų nugalėtoja ir prizininkė.

Irena per 60 metų aktyviai sportavo ir iš viso yra iškovojusi 130 medalių bei daugybę įvairių prizų.

Sportinę karjerą Irena pradėjo vaikų sporto mokykloje pas tinklinio trenerę Danutę Prižgintienę. Sėkmingai startavo varžybose ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose šalies miestuose: gali didžiuotis iškovojusi Lietuvos ir Baltijos šalių medikų veteranų tinklinio čempionatų aukso medalius.

Irena ne tik aktyviai sportavo, bet ir dirbo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Jos darbo stažas - per 50 metų. 1976 metais ji tvarkė palatas, procedūrinį kabinetą pirmiesiems ligoninės pacientams, buvo vyriausioji Traumatologijos skyriaus med. sesuo. Irena yra gavusi pagyrimo raštus, pasirašytus buvusių Lietuvos premjerų - Algirdo Butkevičiaus ir šviesaus atminimo Algirdo Brazausko.

Atsisveikinimas su Irena Nikitina vyks balandžio 29 dieną (penktadienį) nuo 14 val. Klaipėdos Šv. Juozapo darbininko parapijos laidojimo namuose (Smiltelės g. 27). Karstas išnešamas balandžio 30 dieną (šeštadienį) 13 val. Velionė bus laidojama Lėbartų kapinėse.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder