Klaipėdos studentai parodė aukštą lygį - nukauti čempionai

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate puikiai kaunasi abi mūsų miesto komandos: Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai sugebėjo parklupdyti daugkartinius čempionus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkus, o LCC tarptautinio universiteto komanda (LCC) įveikė Kauno kolegijos (KK) ekipą.

KU ekipa, rungtyniavusi vos septyniese, pergalę savo žiūrovų akivaizdoje iškovojo rezultatu 84:79 (17:25, 21:23, 25:9, 21:22).

Panaikino 17 taškų skirtumą

Pirma rungtynių pusė LSKL čempionams VDU krepšininkams nieko blogo nežadėjo - 14-ą dvikovos minutę kauniečiai pirmavo net 17 taškų skirtumu - 38:21, o į didžiąją pertrauką iškeliavo dar turėdami dviženklį pranašumą - 48:38.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas aikštėje pasikeitė kardinaliai - klaipėdiečiai užspaudė varžovus savo gynybos gniaužtuose ir patys smaginosi po VDU krepšiu. Jau įpusėjus trečiajam kėliniui rezultatas buvo lygus - 52:52, o ketvirtojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai dviženkliu skirtumu buvo priekyje - 71:60 ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

KU gretose fantastiškai rungtyniavo Ernestas Jaškus, pelnęs 30 taškų (4/6 dvit., 4/15 trit., 10/11 baud.). Jis dar po krepšiais atkovojo 6 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. KU ekipos lyderis surinko 30 naudingumo balų.

14 taškų (7 atk. kam.) prie pergalės pridėjo Arijus Brazauskas, 13 (8 atk. kam.) - Ginas Mulevičius.

VDU komandą bandė gelbėti 24 taškus pelnęs Grantas Vasiliauskas. Jis po krepšiais atkovojo 8 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Tačiau akivaizdžiai trūko kitų VDU žaidėjų solidesnio indėlio. Domas Uosis surinko 13 taškų, Augustinas Mikštas (13 atk. kam.) ir Simonas Kriaučiūnas - po 12 tšk.

VDU ekipa laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 52:42, tačiau čempionus skandino didelis klaidų skaičius - VDU suklydo 22 kartus, o KU - 13 kartų.

„Žaidėjai atidavė visas jėgas nuo 1 iki 40 minutės. Džiugu, kad nesustojo ir sunkiu momentu, kai atsilikome ir 17 taškų skirtumu. Tas šaltas dušas mus pabudino: per pertrauką rimtai pasikalbėjome, pakeitėme gynybos sistemą, susidėliojome puolimą ir rungtynės pasikeitė kardinaliai, tiesiog perlaužėme rungtynes ir su ta gera emocija baigėme jas pergale“, - po rungtynių kalbėjo KU treneris Mindaugas Stašys.

Jis pabrėžė, kad į kiekvieną varžovą žiūri vienodai ir gerbia kiekvieną.

„Nežiūrėjome, ar jie čempionai, ar kas, mes stengiamės kautis su kiekvienu. Tačiau, žinoma, laimėti prieš čempionus visada smagiau“, - šyptelėjo M. Stašys.

KU studentai per ketverias rungtynes iškovojo jau trečiąją pergalę ir A grupėje užima pirmąją vietą. VDU su 2 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais šiame pogrupyje žengia antri.

LCC ekipa - ant bangos

Kitose LSKL rungtynėse Klaipėdoje LCC tarptautinio universiteto (LCC) krepšininkai savo arenoje rezultatu 78:73 (18:11, 23:19, 27:18, 10:25) palaužė Kauno kolegijos (KK) ekipą.

LCC komandos gretose dviženklį taškų skaičių surinko 4 krepšininkai: Kasparas Jonauskas - 13, Wamulundi Simwinga ir Edgaras Žilys - po 12, Nikita Sokolov - 10 tšk.

Iš KK komandos išsiskyrė Adomas Rybelis, surinkęs 26 taškus, po krepšiais atkovojęs 13 kamuolių ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus (30 naudingumo balų). Arminas Puišys pelnė 17 taškų (7 atk. kam.), Paulius Blieka - 13 tšk.

"Prieš šias rungtynes šiek tiek prisibijojau, kad mano ekipos žaidėjai gali neatlaikyti krūvio: per tris dienas žaidėme trečias rungtynes. Savaitgalį žaidėme dvejas RKL rungtynes ir jas vargais negalais taip pat laimėjome. Kiekvienos rungtynės pareikalavo daug jėgų.

Džiugu, kad mus kaskart palaiko gausus būrys sirgalių, tad jie mus vis įkvepia ir motyvuoja. Drąsiai galiu sakyti, kad mūsų sirgaliai - tarsi šeštasis žaidėjas aikštėje.

Labai smagu. Fantastika. Noriu jiems nuoširdžiai padėkoti", - džiaugėsi LCC ekipos treneris Gytis Krugelevičius.

LCC ekipa B grupėje su 2 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu užima antrąją vietą, o KK krepšininkai, patyrę visus tris pralaimėjimus, šioje grupėje užima paskutinę - penktąją vietą.