Klaipėdos sunkiaatletėms - visų spalvų medaliai

Klaipėdoje - sujudimas tarp sunkiosios atletikos dailiosios lyties atstovių: merginos vis drąsiau renkasi šią sporto šaką ir mūsų miestą garsina pergalėmis.

Tai įrodo ir Telšių sporto arenoje vykęs Lietuvos moterų sunkiosios atletikos čempionatas, kuriame ant prizininkų pakylos laiptelio kopė būrys Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtinių - iškovoti visų spalvų medaliai.

Tarp svorio iki 59 kg grupės dalyvių lygių neturėjo Giedrė Vilkaitytė (treneris Mantas Žvirblys). Ji rovimo veiksmu iškėlė 57 kg sveriančią štangą, išrovė 69 kg ir dvikovėje surinko 126 kg. Šioje svorio grupėje bronzos medaliu džiaugėsi Eglė Puidokaitė (50, 63 ir 113 kg, treneriai Vincas Šlevinskis ir Algimantas Trajanauskas).

ČEMPIONĖ. Tarp svorio iki 59 kg grupės dalyvių lygių neturėjo Giedrė Vilkaitytė.

Svorio iki 64 kg varžybose antrąją vietą iškovojo Milena Norvilaitė. Ši Regimanto Norvilo auklėtinė išrovė 57 kg, išstūmė 67 kg ir dvikovėje surinko 124 kg.

Svorio iki 71 kg varžybose bronzos medaliu džiaugėsi Inga Znotinaitė. Ši V. Šlevinskio ir A. Trajanausko auklėtinė išrovė 55 kg, išstūmė 70 kg ir dvikovėje surinko 125 kg.

PRIZININKĖ. Klaipėdietė Inga Znotinaitė džiaugėsi bronzos medaliu.

Svorio iki 76 kg varžybose dvi klaipėdietės kopė ant prizininkų pakylos laiptelio: Ugnė Klumbytė tapo vicečempione (60, 71, 131 kg, treneriai V. Šlevinskis ir A. Trajanauskas), Karina Malyševa tenkinosi bronzos medaliu (54, 68, 122 kg, M. Žvirblys).

Svorio iki 81 kg varžybų bronzine prizininke tapo Aurelija Vigelytė (treneriai V. Šlevinskis ir A. Trajanauskas). Ji išrovė 47 kg, išstūmė 64 kg ir dvikovėje surinko 111 kg.

Absoliučia varžybų nugalėtoja tapo gargždiškė Lijana Jakaitė. Ši Edvardo Šauklio auklėtinė svorio iki 71 kg varžybose išrovė 93 kg, išstūmė 110 kg ir dvikovėje surinko 203 kg. Pagal Sinklerio skaičiavimo lentelę jos rezultatas buvo geriausias tarp visų dalyvių - 257,0623 tšk.

Lietuvos moterų čempionate išsiskyrė ir Anykščių komandos atstovė Gintarė Bražaitė. Ji pagerino 3 Lietuvos moterų svorio iki 76 kg kategorijos rekordus. Ši Algirdo Anankos auklėtinė, rovimo veiksmu iškėlusi 95 kg, išstūmusi 115 kg ir dvikovėje surinkusi 210 kg, tapo Lietuvos čempione.

Maloniai nudžiugino Vilniaus komandos atstovė Aistė Anciukevičė. Ši trenerio Vytauto Glavecko auklėtinė tapo ne tik svorio iki 55 kg Lietuvos čempione, bet ir užfiksavo naują šios svorio grupės Lietuvos stūmimo veiksmo rekordą - 73 kg.

Tarp dailiosios lyties atstovių pirmąją vietą iškovojo Vilniaus komanda (241 tšk.), antrąją vietą - telšiškės (235 tšk.), trečiąją - klaipėdietės (233 tšk.).

Tiesa, dėl traumos varžybų finale negalėjo dalyvauti viena iš savo svorio grupės lyderių - Kotryna Selezniova. Jos taškų būtų pakakę, kad Klaipėda būtų pakilusi į pirmąją vietą. Taigi, Klaipėdos sunkiosios atletikos atstovės potencialo dar tikrai turi.