POKYČIAI. Imtynių sporto salė sulaukė pirminio remonto, kapitalinės renovacijos detalės dar derinamos. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Kosmetiškai sutvarkyta imtynių salė laukia renovacijos

(3)

Po penkiasdešimties metų Klaipėdoje, Kretingos g. 23, esanti specializuota imtynių sporto salė trenerių ir mokinių tėvų prašymu pagaliau sulaukė pirmojo remonto. Klaipėdos savivaldybė jau ruošia ir salės renovacijos projektą.

Šalia Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos įsikūrusi specialiai imtynėms skirta sporto salė sulaukė Savivaldybės dėmesio.

„Aplankėme įvairius sporto centrus Klaipėdoje, tačiau pirmiausia nuspręsta renovuoti šį sporto centrą. Kadangi tikrai daug vaikų sportuoja, pradžioje siekėme pagerinti sąlygas bent minimaliai, kad jaunuoliai ateitų sportuoti į švarias, tvarkingas patalpas, kol bus pradėta kapitalinė rekonstrukcija“, - teigė Klaipėdos miesto vicemerė Lina Šukytė-Korsakė.

Pelėsis

Prieš prasidedant pirminei sporto salės apdailai, sąlygos sportuoti buvo visiškai prastos.

„Ta salė yra pastatyta prieš penkiasdešimt metų, toks palikimas. Kapitalinio remonto nėra buvę, būdavo tik kosmetinis, nedidelis remontas. Salėje buvo ir pelėsių, ir stogas senas, lašėdavo kai kur, santechnikos įrenginiai sugedę, viskas labai pasenę. Iš Savivaldybės buvo atvažiavę meras, vicemerė, taip pat Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, viską pamatė savo akimis. Ilgai bendravom, diskutavom, svečiai pamatė, kad daug vaikų pas mus ateina, tad buvo nuspręsta, jog salę reikia tvarkyti“, - kalbėjo Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro laisvųjų imtynių treneris Andrejus Iljinas.

Pasak jo, sporto salę lanko vaikai ir jaunuoliai nuo septynerių iki devyniolikos metų ir vyresni.

Jaunimas čia užsiima graikų-romėnų, laisvosiomis imtynėmis, dziudo.

„Būdavo taip, kad ją paremontuoja, kažką padaro šiek tiek, ir neva bus gerai. Būdavo ir taip, kad pro stogą bėga vanduo, tada kibirai būdavo padedami, kad nebėgtų ant kilimo. O juk čia tokia specifinė sporto šaka, tas kilimas, ant kurio imtynininkai sportuoja, turi būti pritvirtintas prie grindų. Net persirengimo kambariukų nebuvo, vienoj patalpoj ir sveriasi, ir daiktus laiko“, - dalijosi laisvąsias imtynes lankančio jaunuolio mama Gintarė Kalinauskaitė.

Pasak jos, trūko atskirų vaikinų ir merginų persirengimo kambarių: „Kai turėdavo persirengti merginos, tai treneris atsistodavo prie durų ir neleisdavo berniukams eiti, kol mergaitės nepersirengs, nes nėra atskirų patalpų. Tačiau niekas negirdėdavo trenerių, tėvų. Tiesiog sakydavo, kad nėra pinigų.“

Permainos ir padėkos

Dabar tiek treneriai, tiek tėvai bei jų vaikai džiaugiasi teigiamais pokyčiais. „Su minimaliomis išlaidomis sutvarkėme salę. Aptvarkytos dušinės, tualetai, pati sporto salė. Ir toliau projektas bus vystomas. Iki Naujųjų metų mes turime pasitvirtinę viską, po Naujųjų, kai jau artės vasara ir vaikai galės sportuoti lauke, žingsnis po žingsnio mes galvojame padaryti rekonstrukciją“, - teigė vicemerė.

„Yra minčių, kad jie ten netgi galbūt galėtų turėti viešbutuką, kuriame būtų maždaug dešimt kambarių. Būtų papildomų pajamų ir tas viešbutukas galėtų išsilaikyti. Tada galima organizuoti varžybas ir renginius, juo pasinaudoti galėtų ne tik imtynininkai, bet ir kiti sportininkai. Bet čia būtų jau antras etapas, o dabar svarbiausia yra renovacija“, - teigė prie šios sporto salės tvarkymo inicijavimo prisidėjęs Seimo narys R. Žemaitaitis.

Siekiant atsidėkoti už pagalbą R. Žemaitaičiui ir L. Šukytei-Korsakei buvo įteiktos tėvų ir trenerių dovanėlės.

„Salė dabar tikrai yra suremontuota, o renovacijos projektas jau paruoštas, tik kai kurios detalės dar derinamos“, - pabrėžė G. Kalinauskaitė.

Anot trenerio A. Iljino, planai dar kuriami: „Laukia kapitalinis remontas ir renovacija. Gavom eskizus, gavom projektus ir vaizdą matom, kas galėtų būti, ką viduje bei lauke būtų galima padaryti.“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder