Kuršių marių plaukimo maratone sportas persipins su menu

Ne tik sportas, bet ir muzika bei dailė paženklins liepos 23 d. Kintuose rengiamą Kuršių marių plaukimo maratoną. Jo dalyviai įveiks 2 km, 5 km ir 10 km nuotolius.

Jau penktą kartą vyksiantis renginys yra trečiasis Kuršių marių maratonų serijos etapas. Pirmasis - Joninių plaukimo maratonas - vyko birželio 25 d. netoli Jonavos esančioje Šveicarijoje, o antrasis - Karaliaus Mindaugo plaukimo maratonas - surengtas liepos 6 d. Lampėdžio ežere Kaune.

Būtent trečiajame etape paaiškės pagrindinių serijos titulų - „Grand Prix“ ir „Super Grand Prix“ - laimėtojai.

Pirmoje įskaitoje nugalės geriausiai 2,3 km (Šveicarijoje) ir 2 km (Lampėdžio ežere ir Kuršių mariose) distancijose pasirodę plaukikai, o ištvermingiausieji, nuplaukę 4,6 km Šveicarijoje, 4 km Lampėdžiuose ir 10 km Kuršių mariose, varžosi dėl „Super Grand Prix“ nugalėtojo vardo ir piniginio prizo.

Kuršių marių plaukimo maratonas turėjo vykti liepos 17 d., tačiau dėl nepalankių oro sąlygų renginį nutarta perkelti į liepos 23 d.

Varžybų rengėjai tikisi, kad į maratoną atvyks ne vienas plaukikas iš Druskininkuose liepos 14-17 d. vykusių Pasaulio lietuvių sporto žaidynių.

Po finišo varžybų dalyvių ir jų sirgalių maitinimu pasirūpins renginio organizatoriai - žuviene visus vaišins šio patiekalo virimo čempionas Vidas Rimkus, restorano „Kuršis“ savininkas.

Maratoną papuoš ir trys pagal vietinės laivybos tradicijas pastatyti laivai - „Juodoji meška“, „Germanika“ ir naujausias istorinių laivų atstovas „Kintų Ungurinė“.

Kintų meno rezidencija (Kuršių g. 30, Kintai) bus ta vieta, kur dalyviai rinksis registracijai, o po finišo apdovanojimai ir žuvienės ragavimas bei dailininkų pleneras „Kultūros skūnė“ vyks Kintų uostelyje (Uosto g. 2, Kintai).

ORGANIZATORIUS. Kuršių marių plaukimo maratoną rengiančios Kauno plaukimo federacijos vadovas Arlandas Juodeška tikisi, kad į Kintus pavyks suburti ir Pasaulio lietuvių sporto žaidynių dalyvius.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder