ĮSIMINTINA ISTORIJA. Tai, kad Klaipėda yra pajėgi suorganizuoti aukščiausio lygio ledo ritulio batalijas, buvo įrodyta 2017 metais, kai „Švyturio“ arenoje vyko „CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyras ir jame ant ledo, vilkėdamas Lietuvos rinktinės marškinėlius, lipo buvusi NHL žvaigždė, olimpinis čempionas Darius Kasparaitis. hokey.lt nuotr.

Ledo ritulininkų planai priminė Dariaus Kasparaičio spindesį Klaipėdoje

Klaipėdoje kitąmet tikimasi surengti pasaulio jaunių IB diviziono čempionatą, kuriame varžysis praėjusį mėnesį auksą žemesniame divizione iškovoję Lietuvos U-18 rinktinės nariai.

Paraišką rengti šio rango turnyrą pateikė asociacija „Hockey Lietuva“.

Su lietuviais dėl šios galimybės varžosi ir estai, taip pat išreiškę norą šį čempionatą organizuoiti savo šalyje.

Be to, asociacija „Hockey Lietuva“ kitiems metams turi dar didesnių užmojų - pateikė paraišką taip pat organizuoti vyrų ir moterų aukščiausio rango varžybas: pasaulio vyrų čempionato IB diviziono kovas ir pasaulio moterų ledo ritulio IIIA diviziono čempionatą.

Hockey.lt skelbia, kad palaikymą iniciatyvai rengti pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatą išreiškė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vilniaus savivaldybė bei Nacionalinė sporto agentūra.

Būtent tokio rango vyrų varžybos mūsų šalyje vyko 2018 metais, kuriose lietuviai Kaune šventė auksą ir pakilo į antrąjį pagal pajėgumą - IA divizioną, kuriame išliko iki šių metų sezono.

Jei lietuviams pavyktų iškovoti teisę rengti 2024 metų pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatą, jis būtų planuojamas Vilniuje.

Ten paskutinį kartą tokio lygio ledo ritulio batalijos virė 2014 metais. Taigi, būtų simboliška, kad šios pirmenybės lygiai po dešimtmečio vėl grįžtų į Lietuvos sostinę.

Skelbiama, kad norą surengti šias pirmenybes išreiškė ir Kinija, kuri turėtų tapti didžiausia lietuvių varžove siekiant organizuoti IB diviziono kovas.

Kartu su paraiška rengti pasaulio vyrų čempionatą lietuviai sieks teisės rengti pasaulio moterų ledo ritulio IIIA diviziono čempionatą. Per žingsnį nuo aukso šiemet likusių Lietuvos ledo ritulininkių kovas pretenduos surengti Elektrėnai.

Kartu su mūsų šalimi paraiškas organizuoti šio lygio kovas pateikė ir Kroatija, Bulgarija bei Serbija.

Sprendimai dėl pasaulio čempionato šeimininkų bus priimti Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongreso metu.

Istorinis įvykis „Švyturio“ arenoje

Klaipėdiečiai puikiai žino, ką reiškia savo mieste matyti ledo ritulio žvaigždes. Daugelis su nostalgija prisimena 2017 metų lapkritį, kad „Švyturio“ arenoje Lietuvos ledo ritulio rinktinė su garsiąja NHL žvaigžde, olimpiniu čempionu Dariumi Kasparaičiu kovėsi „CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyre.

Įdomu tai, kad tuomet 45-erių D. Kasparaitis pirmą kartą vilkėjo Lietuvos rinktinės marškinėlius ir pirmoje dvikovoje su estais ne tik atliko du rezultatyvius perdavimus, bet ir 41-ąją susitikimo minutę sugebėjo įmušti įvartį ir lietuviams padėjo išplėšti pergalę rezultatu 7:2. Kitądien lietuviai rezultatu 3:5 nusileido latviams, o turnyrą rezultatu 3:2 baigė pergale prieš ukrainiečius ir galiausiai liko antri.

Po kiekvienų Lietuvos rinktinės rungtynių „Švyturio“ arenos prieigose rikiavosi ilgos eilės vaikų, jų tėvelių ir šiaip ledo ritulio sirgalių, kurie norėjo su D. Kasparaičiu nusifotografuoti, pabendrauti, gauti ledo ritulio legendos autografą.

Pasiteiravus, ar jo neišvargino sirgalių minios, D. Kasparaitis tuomet „Vakarų ekspresui“ atsakė: „Niekada nesupratau tokių sportininkų, kurie užriečia nosį, nenori duoti autografo ar nusifotografuoti su gerbėjais. Tai mūsų darbo dalis. Aš visada tai darau su malonumu, nes suprantu, kad kažkam tai gali suteikti daug džiaugsmo ir net įkvėpti siekti sportinių aukštumų.“

„Niekada nepamiršiu, kaip vaikystėje Elektrėnų sanatorijoje olimpinis krepšinio čempionas Modestas Paulauskas padovanojo savo knygą ir joje užrašė: “Dariui nuo Modesto Paulausko„ ir palinkėjo sėkmės sporte. Man tai buvo kažkas iš fantastikos zonos“, - sakė D. Kasparaitis.

ATSIMINIMAI. Darius Kasparaitis po kiekvienų Klaipėdoje vykusių ledo ritulio rungtynių buvo apsuptas sirgalių: fotografavosi, bendravo, raitė parašus ant marškinėlių, nuotraukų ir plakatų. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

ATSIMINIMAI. Darius Kasparaitis po kiekvienų Klaipėdoje vykusių ledo ritulio rungtynių buvo apsuptas sirgalių: fotografavosi, bendravo, raitė parašus ant marškinėlių, nuotraukų ir plakatų. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Sirgalius pakerėjo paprastumas

Olimpinis ledo ritulio čempionas D. Kasparaitis teigė, kad iki šiol su malonumu prisimena Klaipėdą.

„Juk čia buvo mano ilgai lauktas debiutas Lietuvos rinktinėje. Kai grojo Lietuvos himną, bandžiau sulaikyti ašaras. Nepavyko...“ - prisimindamas įvykius kalbėjo už Atlanto, Majamyje, gyvenantis šešių vaikų tėvas D. Kasparaitis.

Daugelį tuomet pakerėjo ledo ritulio žvaigždės paprastumas, nuoširdumas ir draugiškumas.

„Patikėkite, gyvenime buvo visko. Buvo laikai, kai puikavausi ir gatvėmis važinėjausi su “Ferrari„, “Bentley" ir kitais prabangiais automobiliais. Įsivaizdavau, kad esu kietas. Tačiau gyvenimas parodė, kad brangūs automobiliai, didžiuliai pinigų kiekiai laimės nesuteikia, tik įsivaizdavimą, kad esi laimingas. Visų pirma reikia būti žmogiškam, nuoširdžiam ir paprastam, tada ir gyvenime sekasi kur kas labiau. Dabar, kai turiu mylimą ir mane mylinčią šeimą, suprantu, kas yra tikroji laimė.

Aš matau daug draugų, kurie turi milijonus, tačiau jie yra nelaimingi. Priežastis paprasta: jie ne mėgaujasi gyvenimu, o turi tik vieną tikslą - uždirbti dar daugiau pinigų.

Reikia dirbti, treniruotis, bet ir nepamiršti džiaugtis šia diena, esama akimirka. Reikia gyventi taip, lyg ši diena būtų paskutinė. Jei aš tai būčiau suvokęs anksčiau, būtų labai gerai, bet taip gyventi stengiuosi dabar ir to linkėčiau kiekvienam žmogui„, - “Vakarų ekspresui" sakė D. Kasparaitis, pastaraisiais metais kardinaliai pakeitęs savo gyvenimo būdą - atsisakęs mėsos, žuvies, alkoholio ir net pieno produktų (tapo veganu).

Į Klaipėdą buvo atvykusi ir kita ne mažiau ryški ledo ritulio žvaigždė, stipriausioje pasaulio ledo ritulio lygoje - NHL - vienintelis iš lietuvių daugiau nei 1 200 varžybų sužaidęs Dainius Zubrus. Pasaulyje pasiekusiųjų tokį varžybų skaičių NHL pirmenybėse yra mažiau nei 300. D. Zubrus NHL duris pravėrė sulaukęs vos 18-os metų. Per savo karjerą jis net tris kartus žaidė NHL finale.

Tiesa, priešingai nei D. Kasparaitis, jis ant „Švyturio“ arenos ledo kovoti už Lietuvos rinktinę neiščiuožė, o buvo tarp garbių žiūrovų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder