Lengvosios atletikos veteranai dar turi parako: užfiksuotas pasaulio rekordas

Klaipėdos „Ąžuolo“ klubo lengvosios atletikos veteranai vasaros sezoną pradėjo pergalėmis Klaipėdoje ir Kvėdarnoje. Tai buvo tarsi generalinė repeticija prieš šią savaitę Suomijoje prasidėsiantį pasaulio meistrų lengvosios atletikos čempionatą.

Į pasaulio pirmenybes vyks net septyni Klaipėdos „Ąžuolo“ klubo nariai: Genovaitė Avižonienė, Jadvyga Putinienė, Lina Zaniauskienė, Svetlana Pugacheva, Adolfas Siurbis, Andrej Dmitrienko, Arūnas Andriejauskas ir Vytautas Zaniauskas.

Čempionatas Tamperėje prasidės birželio 29 dieną.

Grįžę iš pasaulio čempionato J. Putinienė, L. Zaniauskienė, V. Zaniauskas taip pat Danguolė Stonytė ir Algirdas Petravičius liepos 14-17 dienomis dalyvaus Druskininkuose vyksiančiose XI pasaulio lietuvių sporto žaidynėse.

Vėliau vyks pasiruošimas rugsėjo 10-11 dienomis Klaipėdoje vyksiančiam Baltijos šalių meistrų čempionatui.

Varžosi ir vaikai bei anūkai

Prieš šiuos tarptautinius startus „Ąžuolo“ klubo nariai Klaipėdos centriniame stadione dalyvavo jau tradicinėmis tapusiose šeštosiose sporto klubo „Ąžuolas“ taurės varžybose.

Penkiolikoje lengvosios atletikos rungčių varžėsi 58 dalyviai iš Alytaus, Gargždų, Kauno, Klaipėdos, Leipalingio, Mažeikių, Palangos, Radviliškio, Šiaulių, Vilniaus, Vilniaus rajono ir kolegos latviai iš Liepojos, Rygos ir Ventspilio.

Varžybose rungėsi 19 ir teisėjavo 6 „Ąžuolo“ klubo nariai.

Vytautas Zaniauskas barjerinio bėgimo rungtyje ir šuolio į tolį rungtyje buvo pirmas, šuolyje su kartimi - antras ir ieties metimo rungtyje - trečias.

Adolfas Siurbis iškovojo dvi pirmąsias vietas granatos ir ieties metimų rungtyse.

Nugalėtojais tapo Oksana Choda, bėgdama 200 m, trišuolio rungtyje - Algirdas Petravičius ir šuolio į aukštį rungtyje - Vytautas Milius.

Net keturiose - metimų penkiakovės, disko bei granatos metimų ir barjerinio bėgimo rungtyse Svetlana Pugacheva buvo antra.

Arūnas Andrijauskas buvo antras metimų penkiakovės, disko metimo rungtyse ir trečias rutulio stūmimo, kūjo, svarsčio ir granatos metimų rungtyse.

Rutulio stūmimo ir svarsčio metimo rungtyse Jadvyga Putinienė buvo antra. Danguolė Stonytė iškovojo antrąją vietą ieties ir trečią granatos metimų rungtyse.

Lina Zaniauskienė, bėgdama 200 m, buvo antra ir iškovojo trečiąją vietą šuolio į tolį rungtyje.

Antros buvo Natalija Gudauskienė kūjo ir Ramunė Adomaitienė disko metimų rungtyse.

Algina Vilčinskienė rutulio stūmimo ir Egidijus Zaniauskas svarsčio metimo rungtyse iškovojo trečiąsias vietas.

„Varžybose dalyvavo veteranų vaikai, tėvai. Gausiausia buvo Natalijos ir Vytauto Gudauskų šeima. 9 metų sūnus Dominykas dalyvavo 100 m, šuolio į tolį ir granatos metimo rungtyse, Dominyko mama Natalija metė kūjį, tėtis Vytautas rungėsi kūjo, svarsčio ir granatos metimų rungtyse. O Dominyko močiutė Irina Venckienė ir senelis Vytautas Venckus metė granatą“, - „Ąžuolo“ klubo narių aktyvumu džiaugėsi šio klubo pirmininkė Žiedūna Bielinienė.

Savo gimtadienio dieną keturiuose sektoriuose vyr. teisėju buvo Justinas Martinkus. Įvairiuose sektoriuose teisėjavo „Ąžuolo“ klubo nariai Algimantas Petrauskas, Ričardas Stirbys, Ramunė Adomaitienė, Algina Vilčinskienė, Genovaitė Avižonienė.

SUBLIZGĖJO KLAIPĖDOJE. Pasaulio rekordininkė - Indrė Jakubaitytė. Ernestos KARAŠKIENĖS nuotr.
SUBLIZGĖJO KLAIPĖDOJE. Pasaulio rekordininkė - Indrė Jakubaitytė. Ernestos KARAŠKIENĖS nuotr.

Klaipėdoje - rekordų lietus

Varžybų metu pasiekta net 10 Lietuvos meistrų rekordų ir vienas - net pasaulio rekordas.

Pastarojo rekordo autorė - kaunietė Indrė Jakubaitytė. Ji tarp dalyvių iki 45 metų ietį nusviedė 55 m 69 cm. Tai naujas būtent šios amžiaus grupės planetos rekordas.

Lietuvos rekordininkais tapo vilniečiai Henryk Gulbinovič (100 m bėgimas - 12,85 sek., M60 amžiaus grupė), Vidas Staveckas (400 m bėgimas - 58,57 sek., M50), Petras Pranckūnas (3000 m bėgimas - 10 min. 5,66 sek., M50), Vilniaus rajono atstovas Ronaldas Kondratas (3000 m bėgimas - 13 min. 39,43 sek., M75), pakruojiškė Ramunė Pociuvienė (1000 m bėgimas, 3 min. 41,08 sek., W45), šiaulietės Edita Valiulienė (80 m berjerinis bėgimas - 14,66 sek., W55) ir Edita Valiulienė (svarsčio metimas - 11,42 m, W55), kaunietis Rimvydas Medišauskas (svarsčio metimas - 20,70 m, M60) ir radviliškietė Genovaitė Kaslauskienė (svarsčio metimas - 12,51 m, W70).

„Ąžuolo“ taurėmis Klaipėdos miesto lengvosios atletikos federacijos prezidentas Virginijus Jurgelevičius apdovanojo aukščiausius rezultatus (pagal taškus) pasiekusiusius I. Jokūbaitytę (1265 tšk.) ir G. Misevičių (1217 tšk.).

Kiekvienam varžybų dalyviui buvo įteiktas pažymėjimas „Lengvosios atletikos veteranų varžybos “Ąžuolo taurė 2022", kuriame įrašyti atskirose rungtyse pasiekti rezultatai bei užimta vieta.

Kvėdarnoje - Vlado Zaniausko spindesys

„Ąžuolas“ kartu su Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos kolektyvu surengė jau tradicinėmis tapusias Lietuvos lengvosios atletikos veteranų vasaros sezono atidarymo varžybas.

Į pirmas varžybas šiais metais stadione atvyko veteranai iš Alytaus, Gargždų, Kauno, Klaipėdos, Kvėdarnos, Leipalingio, Palangos, Panevėžio, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių, Vilniaus, Liepojos ir Ventspilio miestų.

Varžybose dalyvavo 19-a „Ąžuolo“ klubo narių. Dar keturi teisėjavo.

Šiose varžybose pasiekta 11 Lietuvos meistrų rekordų. Tarp jų buvo ir klaipėdietis Vladas Zaniauskas. Jis tarp 75 metų dalyvių 100 m nubėgo per 17,3 sek.

Dar iš „Ąžuolo“ klubo narių ant prizininkų pakylos laiptelio skirtingose rungtyse kopė Eugenijus Ivanauskas, Adolfas Siurbis, Giedrius Martišauskas, Lina Zaniauskienė, Jadvyga Putinienė, Mantas Semčenko, Natalija Gudauskienė, Simona Zimkienė, Algirdas Petravičius ir Ruslanas Seitkalijevas.

ĮSILIEJO. Šiemet „Ąžuolo“ nariu tapęs Ruslanas Seitkalijevas yra aktyvus: Kvėdarnoje bėgo 3000 m, o gegužės mėnesį „Vilties bėgime“ puikiai pasirodė maratono distancijoje. Antano RUGINIO nuotr.

ĮSILIEJO. Šiemet „Ąžuolo“ nariu tapęs Ruslanas Seitkalijevas yra aktyvus: Kvėdarnoje bėgo 3000 m, o gegužės mėnesį „Vilties bėgime“ puikiai pasirodė maratono distancijoje. Antano RUGINIO nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder