Lenkijoje - nauji legendinio Albino Nausėdos rekordai

Už kelių dienų 85-ąjį gimtadienį švęsiantis Albinas Nausėda nesėdi rankas sudėjęs ir toliau siekia sportinių aukštumų. Lenkijoje vykusiame tarptautiniame turnyre šis klaipėdietis Lietuvos rekordus gerino net septynis kartus, o galiausiai tarp visų turnyro dalyvių pagal Sinklerio skaičiavimo lentelę iškovojo garbingą trečiąją vietą.

A. Nausėda šįkart jau dalyvavo tarp 85 metų atletų.

Jo svoris - vos 55 kg, tad čia jis konkurencijos dažniausiai nesulaukia.

Lenkijoje vykusiame turnyre, kuriame dalyvavo 12 šalių atstovai, rezultatai buvo vertinami ne pagal svorio grupes, o pagal Sinklerio skaičiavimo lentelę.

A. Nausėda išrovė 31 kg, išstūmė 35 kg sveriančias štangas ir dvikovėje surinko 66 kg. Tai nauji Lietuvos sunkiaatlečių 85 metų amžiaus grupės rekordai.

„Kiekvienu veiksmu gerinau rekordus. Juk sunkiojoje atletikoje yra duodama po tris bandymus ir kaskart keldamas štangą fiksavau po naują rekordą. Iš viso šiose varžybose Lietuvos rekordą, įskaitant ir dvikovės rezultatą, gerinau 7 kartus“, - šyptelėjo balandžio 23 dieną 85-ąjį gimtadienį švęsiantis A. Nausėda.

Visgi jis pripažino, kad kaskart vykti į varžybas darosi vis sudėtingiau, tai pareikalauja išties daug jėgų.

„Buvo labai varginanti kelionė - 10 valandų vykome automobiliu. Kojų ištiesti ir užmigti neįmanoma, po tokios sunkios kelionės tą pačią dieną nepailsėjęs dalyvavau varžybose“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo A. Nausėda.

Amžius - ne riba

A. Nausėda štangas kilnoja nuo 23 metų, tad Albino profesionalaus sportavimo stažas išties didelis - net 62 metai.

"Puikiai pamenu, kaip prieš 62 metus užsikabinau už sunkiosios atletikos, o Lietuvos čempionu pirmą kartą tapau 1961 metais.

Dabar savo gyvenimo be sporto net neįsivaizduoju. Su siaubu pamenu, kaip per karantiną buvo užvertos sporto salių durys, sėdėjau namuose, nuoširdžiai laikiausi karantino, tad net sąnariai sustingo, nebegalėjau pavaikščioti, kenčiau skausmus", - kalbėjo sunkiosios atletikos legenda.

Netrukus A. Nausėda pridūrė: „Be sporto negalėčiau gyventi. Drąsiai galiu sakyti, kad man sportas - geriausias vaistas nuo visų ligų.“

Klaipėdiečiui sportas atvėrė plačius horizontus: Albinas yra išmaišęs daugybę pasaulio šalių, tarp tolimesnių jo lankytų vietų - Naujoji Zelandija, Kanada, Amerika, Australijoje buvo net du kartus.

„Net sunku perteikti žodžiais, kiek yra patirta džiugių sporto emocijų“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo daugkartinis pasaulio ir Europos sunkiosios atletikos veteranų čempionas bei planetos rekordininkas klaipėdietis A. Nausėda.

A. Nausėda kelerius metus gyvena tarp Anglijos ir Lietuvos. Iš pradžių Anglijoje jis dirbo konditerijos fabrike, o vėliau, išėjęs į pensiją, padėdavo tvarkyti vienos anglų šeimos kiemą - rudenį grėbdavo lapus, kitu metu prižiūrėdavo tvarką.

Jau bemaž dešimtmetį jis Anglijoje nebedirba, tačiau daug laiko praleidžia lietuvių pamėgtoje šalyje.

"Man lietuviškos pensijos gyvenimui ir sportui neužtenka. Esu užsidirbęs vadinamąją Anglijos kredito pensiją. Dėl šios priežasties pavyksta keliauti po pasaulį ir atstovauti Lietuvai aukščiausio rango varžybose.

Žinoma, padeda ir šeimos nariai bei geri žmonės. Juk iš pensijos į tokias tolimas keliones - į Ameriką, Australiją ar Naująją Zelandiją - taip paprastai nenuvyksi", - teigė tituluotas veteranas.

Jis pasidžiaugė, kad grįžęs į Lietuvą visada gali nemokamai ateiti pasitreniruoti į Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto centrą. Čia jam sudarytos visos sąlygos tobulėti.

Dažnai šį tituluotą veteraną galima pamatyti per Klaipėdoje vykstančias sunkiosios atletikos varžybas.

„Mane pakviečia teisėjauti. Džiugu, kad nepamiršta ir vertina. Visada malonu suktis sunkiosios atletikos sportininkų bendruomenėje“, - pabrėžė jis.

PRIZAS. Lenkijoje iškovotas trofėjus.

Titulų - galybė

A. Nausėdos iškovotų trofėjų kolekcijoje - net 14 planetos pirmenybių aukso medalių, 12 Europos čempiono titulų, po dukart jis tapo Europos žaidynių ir Anglijos čempionato nugalėtoju bei gali didžiuotis keturis kartus skynęs pasaulio senjorų sporto žaidynių, vadinamųjų veteranų olimpiadų, nugalėtojo laurus.

Jam prieš kelerius metus buvo įteiktas unikalus profesionalo ženklelis ir lentelė už tai, kad klaipėdietis per savo karjerą daugiau nei dešimt kartų yra tapęs Europos čempionu.

„Tokią profesionalo lentelę ir ženklelį gauna tik tie, kurie per karjerą surenka 50 taškų. Už kiekvieną Europos čempiono titulą yra skiriama po 6 taškus, tad mano taškų kraitis - 72“, - džiaugėsi A. Nausėda.

Garbaus amžiaus sunkiaatletis daugybę kartų įvairiose meistrų amžiaus grupėse gerino Europos ir pasaulio rekordus. Net penki pasaulio rekordai yra išlikę iki šiol. Keli jų - nepagerinti daugiau nei 20 metų.

Pavyzdžiui, iki šiol niekas nesugebėjo pasiekti A. Nausėdos rekordo, užfiksuoto 1998 metais Portlande (JAV). Tuomet klaipėdietis pasaulio čempionate dalyvavo 60-64 metų sunkiaatlečių grupėje ir rovimo veiksmu iškėlė 60 kg, stūmimo veiksmu - 80 kg, dvikovės suma - 140 kg.

„Sporto salė - mano antri namai. Bendrai sudėjus čia esu praleidęs ne ką mažiau laiko nei namuose“, - teigė A. Nausėda.

Dalyvaus Europos čempionate

A. Nausėda teigė, kad vasarą Lenkijoje dalyvaus dar dvejose svarbiose varžybose: birželio 2 dieną vyks atviras Lenkijos čempionatas, o rugpjūčio 20 dieną - Europos čempionatas.

„Europos čempionate planuoju šturmuoti savo amžaius grupės pasaulio rekordus“, - savo tikslus atskleidė A. Nausėda.

Jis šiemet norėtų dalyvauti ir pasaulio čempionate, kuris vyks Amerikoje.

„Nežinau, kaip bus, ar turėsiu tam lėšų, bet bandysiu daryti viską - ieškosiu rėmėjų, kad galėčiau ginti Lietuvos vardą dar viename pasaulio čempionate“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Nausėda.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder