Lenkų nenurašantis Domantas Sabonis: tik kai laimėsime, galėsime galvoti apie Dončičių

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai žygiuoja atrankoje į Tokijo olimpines žaidynes. Šeštadienį pusfinalyje Dariaus Maskoliūno auklėtiniai susitiks su kaimynais Lenkais. Kokios nuotaikos lydi rinktinę, TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo krepšininkas Domantas Sabonis.

Lietuva su Lenkija pusfinalyje kovos 19.30 val., o Slovėnija ir Venesuela – 16.30 val. Visas rungtynes gyvai bus galima stebėti ir naujienų portale tv3.lt, TV3 televizijoje, naujos kartos televizijoje Go3.

Domantai, kaip vertini vakar dienos rungtynes? Gal komanda jau geriau susižaidė, nes pirmosiose atrodė, kad kai kurie jūsų komandos draugai buvo šiek tiek pasimetę?

Manau, kad kiekvienose varžybose žaidimas gerėja, nėra daugiau to jaudulio ir visi tik nori kuo geriau sužaisti ir žaisti tą komandišką krepšinį.

O kaip pačiam sekasi susižaisti su komanda ir kartu aikštelėje rungtyniauti su Jonu Valančiūnu?

Gerai, treneris turi derinius ir sistemą, kaip nori žaisti ir mes bandome viską išpildyti. Aišku, būna, kad kartais geriau sekasi, bet tikslas yra gerai žaisti visas 40 minučių, geru lygiu.

Kaip pačiam tau geriau sekasi aikštėje žaisti – su Valančiūnu viename penkete ar atskirai?

Manau, kad dviese, bet po vieną irgi būna atkarpos, kai gerai sekasi žaisti. Bet kai esame kartu aikštėje, tada, manau, vis tiek sunkiau būna kitai komandai.

Daug kam yra smalsu, ar tau centro pozicijoje patinka labiau žaisti ar atsitraukus toliau nuo krepšio?

Aš pripratęs su savo klubu žaisti labiau atsitraukęs nuo krepšio ir ten perdavimus duoti, bet dabar turime su Jonu apžaisti kitas komandas baudos aikštelėje, nes čia yra didžiausias pranašumas. Dabar akcentuojame žaidimą būtent čia.

Šeštadienį laukia dvikova su Lenkija. Kaip tau atrodo, kas tose rungtynėse bus svarbiausia?

Svarbiausia, kad žaistume kartu kaip komanda, kad nebūtų bereikalingų klaidų, kad jie nepabėgtų į greitą puolimą, taip pat kad būtų komandiška gynyba ir kad visi kartu žaistume. Jie labai gera komanda, daug metų jie susižaidę tai mes turėsime išeiti ir būti šimtu procentu susikaupę.

Sirgaliams nemažai nerimo kelia Dončičius. Pačiam teko prieš jį žaisti ir kaip tau atrodo, kaip reikia prieš jį žaisti, kad jį sustabdyti.

Sunku bus jį sustabdyti, nes jis labai talentingas žaidėjas. Bet mes dabar turime galvoti tik apie lenkus ir jei juos įveiksime, tik tada, kada laimėsime, galėsime galvoti ir apie slovėnus bei Luką.

L. Dončičiau žaidimo epizodus prieš Lenkiją žiūrėkite: 

Per treniruotes neretai matome, kad šalia tavęs sėdi tėtis ir jūs ten kažką tariatės. Tai aišku visiems smalsu, kad gal jis tau pataria kaip žaisti?

Jei jis kartais kažką pamato, pasako, ką jis galvoja tai aš aišku klausau ir bandau taip padaryti.

O kartais pačiam neatrodo, kad jau pats esi suaugęs ir koks čia tėtis gali patarinėti?

Ne, ne (juokiasi, - aut. pastaba). Turėti tokį tėtį, tai žinai, aš visada noriu klausyti nuomonės, nes jis vis tiek kitaip mato krepšinį, nei aš ir man visada įdomu, kaip jis viską mato.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder