Lietuvos buriavimo olimpiečiai startuoja vienose paskutinių varžybų prieš Tokijo olimpines žaidynes

Šiandien, birželio 2 d., Lietuvos buriavimo olimpiečiai – Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas – stoja prie starto linijos vienose paskutinių varžybų prieš liepą vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes. Pasak sportininkų, Olandijoje, Medemblike vykstanti „Allianz“ regata yra greičiausiai paskutinė – todėl itin svarbi – proga susitikti su pagrindiniais konkurentais lenktynių distancijoje. Regatoje taip pat Lietuvai atstovauja ir buriuotojas Martis Pajarskas.

„Man tai – paskutinė oficiali regata prieš Tokijo žaidynes. Ir nors akvatorija, kurioje vyks varžybos, labiau panaši į mūsiškes Kuršių marias, nei į tuos jūrinius vandenis, kuriuose teks varžytis olimpiados metu, pagrindinis tikslas dabar – varžybinė patirtis, lenktynės su kuo daugiau stiprių konkurenčių. O čia tą tikrai turėsiu – susitiks kone visos pagrindinės buriuotojos ne tik iš Europos, bet ir Amerikos, Urugvajaus, Argentinos“,- prieš startą dalinosi V. Andrulytė.
 

Pasak jos, dabar visi sportininkai džiaugiasi ir stengiasi išnaudoti kiekvieną varžybų progą, nes dėl vis nesibaigiančios „Covid-19“ pandemijos, beveik visos šiame sezone iki olimpinių žaidynių suplanuotos varžybos buvo arba atšauktos, arba nukeltos į rudenį.

„Prieš startą nusiteikimas geras. Tiesa, atvykome čia kone tiesiai į startą, nelabai turėjome laiko pasiruošti, geriau susipažinti su akvatorija, nes dėl „Covid-19“ situacijos, varžybų organizatoriai mūsų tiesiog neįsileido anksčiau.

Varžybose startuosiu su savo laivu, kuriuo neplaukiau jau, ko gero, nuo spalio mėnesio. Jis, tiesa, jau trijų metų senumo, tad palyginus su tomis konkurentėmis, kurios savo laivus keičia kasmet, jau kone senukas, tačiau bus matyti, kaip seksis“,- pasakoja buriuotoja.

Pasak jos, olimpinėse žaidynėse inventoriaus skirtumų nebus, nes žaidynių organizatoriai visiems dalyviams tiek laivus, tiek bures ir kitą inventorių duos patys, taip siekdami išlyginti techninę konkurenciją.

Iš viso į gausiausią Olandijos regatą, kuri mūsiškiams vyks nuo birželio 2 iki birželio 6 d. susirinko kone 300 buriuotojų iš 47 valstybių. „Laser Radial“ laivyne, kur buriuoja ir V. Andrulytė, iš viso užsiregistravo 69 dalyvės. „RS:X“ burlenčių laivyne, kur Lietuvai atstovauja olimpietis Juozas Bernotas, – 21 dalyvis. „Laser Standard“, kur Lietuvos atstovas – Martis Pajarskas, – 80 dalyvių.

„Laser Radial“ ir „Laser Standard“ laivynams iki birželio 6 d. numatoma po 9 lenktynes, „RS:X“ burlentėms – iki 13 lenktynių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder