Lietuvos regbio-7 rinktinė pirmajame Europos čempionato etape finišavo dešimta

Makarskoje (Kroatija) pasibaigusiame pirmajame Europos vyrų regbio-7 čempionato elitinio „Championship" diviziono turnyro etape Lietuvos rinktinė užėmė dešimtąją vietą.

Lietuvos regbininkai turnyro pradžioje rimtai kibo į atlapus tokioms elitinėms komandoms kaip Didžioji Britanija ir Ispanija, bet minimalūs pralaimėjimai užvėrė duris į ketvirtfinalį. Paskutinėse grupės rungtynėse specialisto iš PAR Paulo Delporto treniruojami lietuviai 12:14 pralaimėjo A grupės nugalėtoja tapusiai Belgijai. Lietuvos regbininkai kovas pratęsė dėl 9-12 vietų.

Pirmosiose rungtynėse dėl 9-12 vietų Lietuvos regbininkai 26:7 nepaliko vilčių kroatams. Dėl devintos vietos Lietuvos komanda susitiko su 2021 ir 2022 metų Europos čempione Ispanija. Po dramatiškos kovos pergalę 19:17 šventė ispanai.

Jau antrąją minutę lietuviai išsiveržė į priekį po Eimanto Bagarausko žeminimo, bet netrukus ispanai atsakė savo rezultatyvia ataka su tiksliu realizacijos smūgiu (7:5). Jau kitos atakos metu Kęstutis Karbauskas perbėgo su kamuoliu per visą aikštę ir pelnė penkis taškus. Dar du pridėjo Arnas Prielaidas (12:7). Kėlinio pabaigoje dar vieną žeminimą Lietuvai pelnė Tautvydas Krasauskas, tačiau A.Prielaido realizacija nebuvo tiksli (17:7). Deja, antrajame kėlinyje Ispanijos rinktinė sugebėjo surengti dvi rezultatyvias atakas ir išplėšti pergalę 19:17.

Lietuvos rinktinės treneris teigė, kad lietuviai Makarskoje buvo verti kur kas aukštesnės pozicijos. „Mums tai buvo tikrai pozityvus savaitgalis. Laimėjome daugiau kovų nei pralaimėjome, tačiau suprantu, kad rezultatai to neatspindi. Dėl to jaučiamės tarsi šiek tiek apvogti. Manau, kad lygis, kurį pademonstravome, buvo vertesnis aukštesnės pozicijos nei dešimta. Tuo pačiu čia daug ko išmokome. Jeigu nepasinaudojame savo galimybėmis, tai viskas gali greitai apvirsti aukštyn kojomis."

P.Delporto nuomone, lietuviai turėjo pasiruošę puikius planus ir pagal žaidimą galėjo pakovoti dėl vietos penketuke: „Džiaugiuosi sėkmingu visos komandos bei vadovybės darbu. Mane džiugina, kad prieš kiekvienus varžovus pavyko pritaikyti savo žaidimo stilių. Skaudu, kad to nepavyko paversti pergalėmis. Tai, kad nepralaimėjome nei vienerių rungtynių didesniu nei 7 taškų skirtumu, rodo mūsų konkurencingumą. Dėl to iš Makarskos parsivešime daug pozityvo."

Pirmajame etape triumfavo Prancūzijos rinktinė, finale 12:7 nugalėjusi praėjusių metų čempionus airius. Rungtynėse dėl trečiosios vietos Vokietija 31:7 įveikė Sakartvelą.

Antrasis ir paskutinis Europos regbio-7 čempionato turas vyks birželio 28-30 dienomis Hamburge (Vokietija).