Lietuvos rinktinė įveikė latvius ir dėl Baltijos taurės kovos su estais

Baltijos jūros taurės turnyre antrą pergalę iškovojo Lietuvos vyrų rankinio rinktinė. Antrose turnyro rungtynėse Lietuvos rankininkai po atkaklios kovos 32:31 įveikė turnyro šeimininkę Latvijos rinktinę.

Pirmose turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė 41:22 sutriuškino Suomijos komandą. Abi pergales iškovoję lietuviai lemiamose rungtynėse dėl Baltijos taurės susitiks su taip pat pergalingai rungtyniaujančia Estijos rinktine.

Lietuvos ir Latvijos rinktinių rungtynių pirmame kėlinyje dažniausiai rezultatas buvo lygus. Lietuviams pavyko atitrūkti kėlinio pabaigoje ir mūsų šalies rinktinė prieš pertrauką susikrovė keturių įvarčių persvarą 17:13.

Tokį pranašumą Lietuvos rinktinė išlaikė iki 51 min. (28:24), tačiau rungtynių pabaigoje latviai sugebėjo pasivyti varžovus ir 54 min. išlygino rezultatą 28:28. Lietuvos rankininkai užtikrinčiau sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo pergalę minimaliu skirtumu.

Kaip ir pirmose turnyro rungtynėse su suomiais, rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Matas Aukštikalnis, į latvių vartus įmetęs 6 įvarčius. Karolis Antanavičius ir Tomas Drakšas pelnė po 5 įvarčius, Romas Aukštikalnis – 4, Džiugas Jusys, Marius Kairys ir Benas Butkus – 3, Mantas Urvikis – 2, Tadas Rasakevičius – 1.

Lietuvos rinktinės vartininkai Matas Pranckevičius atrėmė 11 varžovų metimų iš 35-ių (35 proc.), Giedrius Morkūnas atrėmė 3 metimus iš 14-os (20 proc.).

„Rungtynes pradėjome užtikrintai, bet realizacija trukdė įgyti didesnę persvarą. Dar pirmame kėlinyje galėjome įgyti daug didesnį pranašumą ir pabėgti nuo varžovų.

Tačiau nepataikėme iš gerų padėčių 5-6 metimų ir davėme varžovams įkvėpti daugiau oro. Tai buvo ne varžovų nuopelnas, kad mes nesusikrovėme didesnės persvaros ir leidome jiems pajausti, kad jie gali kovoti lygiai, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

– Antrame kėlinyje varžovai perstatė gynybą į „penki-vienas“. Priėmėme neteisingus sprendimus atakoje ir gan anksti pradėjome atakuoti iš toli. Jauni žaidėjai centre padarė kelias klaidas iš eilės ir gavome greitus įvarčius atgal.

Tai sukėlė varžovų emocijas ir jie pajuto, kad gali „kabintis“ į rungtynes. Bet rungtynių pabaigoje sustygavome žaidimą ir darėme tai, ką reikia.“

Lietuvos rinktinės trenerio teigimu, labai gerai, kad komanda per dvi dienas galėjo išbandyti du skirtingus rungtynių scenarijus. Jeigu pirmose Baltijos jūros taurės rungtynėse su suomiais persvarą lietuviams pavyko didinti viso susitikimo metu, tai rungtynėse su latviais, atkakli kova vyko iki finalinės sirenos.

„Rungtynės buvo labai geros žvelgiant iš tos pozicijos, kad jose daugiausia dėmesio skiriama žaidėjų mokymuisi bei patirties įgijimui. Turėjome dvejas labai skirtingas rungtynes.

Pirmose rungtynėse su Suomijos rinktine nuo pat susitikimo pradžios viskas ėjosi labai lygiai ir lengvai. Antrose rungtynėse su Latvijos rinktine turėjome kalnelių.

Gerai, kad jie baigėsi mūsų naudai, – sakė G. Savukynas. – Po rungtynių su vyrais aptarėme, kad reikia nuosekliai mokytis kaip žaisti tolygiai iki rungtynių pabaigos ir tvarkytis su įtampa skirtingais rungtynių momentais.

Nes ne kiekvienos rungtynės būna tokios, kad kaip gerai pradedi jas, taip ir lengvai iškovoji pergalę. Mums bus gera pamoka, kad ypatingai kritiniais momentais turime išlikti šaltesnio proto ir labiau kontroliuoti rungtynes.“

Šeštadienį 12.00 val. lemiamose rungtynėse dėl Baltijos taurės Lietuvos rankininkai susitiks su Estijos rinktine. Estai, kaip ir lietuviai, iškovojo abi pergales. Estijos rinktinė 35:29 nugalėjo Latvijos ekipą ir 31:28 įveikė Suomijos komandą.

„Sunku įvardinti kas yra favoritai. Kaip ir Lietuvos rinktinė, visos komandos į Baltijos taurės turnyrą atvyko ne pačių stipriausių sudėčių ir čia bet kas gali įveikti bet ką. Visos rinktinės remiasi jaunais žaidėjais ir neįmanoma prognozuoti kas yra favoritai, – teigė Lietuvos rinktinės treneris.

– Estijos rinktinės stipriausia pusė yra dešinė, kur dešiniajame krašte žaidžia jų atakų lyderis Ottas Varikas, pusiau krašte – Deneras Jaanimaa.

Minėti du žaidėjai per dvejas rungtynes turnyre surinko 29 įvarčius iš 66-ių – beveik pusė visos Estijos komandos pelnytų įvarčių. Kiti Estijos rinktinės žaidėjai galbūt nėra tokie patyrę, bet irgi turi pakankamai talento.“

Baltijos jūros taurės turnyras Lietuvos rinktinei yra repeticija prieš 2025 m. pasaulio čempionato atrankos turnyro antrą etapą. Jame Lietuvos rankininkai susitiks su Suomijos rinktine. Pirmos rungtynės vyks kitų metų kovo 13 d. Suomijoje, atsakomosios rungtynės – kovo 17 d. Lietuvoje.

Rygoje vykusiame praėjusiame Baltijos taurės turnyre Lietuvos rankininkai užėmė 3 vietą. Pusfinalyje lietuviai apmaudžiai vienu įvarčiu 26:27 pralaimėjo Suomijos rinktinei, o kovoje dėl trečios vietos 24:15 nugalėjo Latvijos ekipą. Pernai Baltijos taurę laimėjo Suomijos rankininkai, finale 31:29 nugalėję Estijos rinktinę.