Lietuvos tinklininkai kovingomis pergalėmis pradėjo prestižinio turnyro atranką

Portugalijoje vykstantį „Beach Pro Tour Elite16“ serijos paplūdimio tinklinio turnyrą sėkmingai pradėjo abi pajėgiausios Lietuvos poros.

Mūsiškiai po trijų setų kovų įveikė pirmuosius barjerus kvalifikacinėse varžybose.

Moterų kvalifikacijos pirmajame rate Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė atsitiesė po nesėkmingo pirmojo seto ir 2-1 (11:21, 22:20, 15:8) palaužė greta olimpiniame reitinge esančias kanadietes Sarą Pavan (Sarah Pavan) ir Molę Makbein (Molly McBain).

Pirmajame sete vyko lygi kova, tačiau jo viduryje kanadietės perėmė iniciatyvą ir laimėjo atkarpą net 11:1. Visgi antrajame sete lietuvės pademonstravo kovingumą, o seto pabaigoje sugebėjo išlyginti bendrą rezultatą. Trečiajame sete suspindėjo A.Raupelytė, po kurios sėkmingų padavimų bei blokų lietuvės atitrūko ir užtikrintai laimėjo lemiamą atkarpą.

Dėl patekimo į pagrindines varžybas lietuvės žais su patyrusiomis vokietėmis Sandra Itlinger (Sandra Ittlinger) ir Karla Borger.

Vyrų kvalifikacijos pirmajame rate Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas 2-1 (23:25, 21:15, 15:12) įveikė tituluotus ispanus Pablą Ererą (Pablo Herrerą) ir Adrianą Gavirą. Pagal skirstymą kvalifikacijoje lietuviai buvo 15-i, o ispanai – antri. P.Erera šiemet realiai pretenduoja į savo šeštąsias olimpines žaidynes. Jis yra anksčiau iškovojęs olimpinių žaidynių sidabrą.

Po lygaus pirmojo seto, kurio pabaigoje sėkmė lydėjo ispanus, antrajame P.Stankevičius ir A.Knašas sugebėjo perlaužti rungtynes savo naudai. Sėkmingai sužaidę antrojo seto pabaigą, lietuviai vėliau sėkmingai startavo ir trečiajame. Įgiję solidesnį pranašumą lietuviai sau palankų rezultatą išsaugojo iki pabaigos. Šią ispanų porą lietuviai įveikė antrą sykį iš eilės.

Antrajame kvalifikacijos rate P.Stankevičius ir A.Knašas susitiks su australais Marku Nikolaidžiu (Mark Nicolaidis) ir Aizeku Karačeriu (Izac Carracher), kuriuos šiemet jau buvo įveikę balandį turnyre Kinijoje.

Bendrą turnyro Portugalijoje prizų fondą sudaro 300 tūkst. JAV dolerių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder