LRF supertaurę iškovojo čempionus nugalėję Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ arenoje išdalinti pirmieji šio sezono trofėjai. Dėl Lietuvos rankinio federacijos (LRF) supertaurės susirėmė principiniai varžovai – Lietuvos čempionai Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir šalies taurės laimėtojas Klaipėdos „Dragūnas“.

Pastaruoju metu „Šviesos“ ir „Dragūno“ keliai nuolat susikerta lemiamose rungtynėse dėl titulų. Šįkart stipresnė buvo uostamiesčio komanda, kuriai pavyko atsirevanšuoti už pralaimėjimą sostinės ekipai praėjusio sezono Lietuvos rankinio lygos  finale.

LRF AB „Pieno žvaigždžių“ supertaurės rungtynėse pirmi į priekį išsiveržė „Šviesos“ rankininkai. Tačiau didesnės persvaros vilniečiams nepavyko įgyti ir 11 min. rezultatą persvėrė „Dragūnas“. Klaipėdiečiams taip pat nepavyko labiau atitolti nuo varžovų ir po pirmo kėlinio „Dragūnas“ pirmavo minimalia persvara 18:17.

Po pertraukos „Dragūno“ rankininkai persvarą po truputį didino ir įpusėjus antram kėliniui klaipėdiečiai atsiplėšė didžiausiu skirtumu rungtynėse 27:22. Nors „Šviesa“ kelis kartus buvo sumažinusi skirtumą, „Dragūnas“ atsilaikė ir iškovojo pergalę rezultatu 34:30.

„Svarbiausias dalykas yra mūsų žaidimo kokybė. Prieš sezoną žaidėme trijuose turnyruose – norėjome išbandyti savo jėgas su įvairaus stiliaus komandomis. Šios rungtynės buvo pirmos oficialios ir džiaugiamės, kad sezoną pradėjome pergalingai, – pirmuoju iškovotu titulu Lietuvoje džiaugėsi naujasis „Dragūno“ treneris ispanas Juanas Moreno. – Visiems patinka laimėti, bet šiam momentui mums svarbiausia kokį žaidimą mes demonstruojame. Svarbu, kad žaidėjai patikėtų diegiamomis naujovėmis ir sumanymus įgyvendintų aikštelėje.“

„Rungtynės nebuvo gražios ir matėsi, kad abi komandos yra pasiruošimo laikotarpyje. Mes gan vėlai pradėjome pasirengimą, todėl aikštelėje dar pritrūko tiek fizinių jėgų, tiek drausmės. Čia tik laiko klausimas kada tai pagerinsime ir tikiu, kad greitai įsivažiuosime, – sakė prieš sezoną iš „Dragūno“ į „Šviesą“ perėjęs treneris Gintaras Cibulskis. – Įmetėme 30 įvarčių, tai neblogas rezultatas. Trūko tik geresnės gynybos. Gaila, kad nepavyko iškovoti supertaurės, bet „Šviesa“ ne ta komanda, kuri greitai palūžta. Viskas yra pataisoma ir ties tuo dirbsime.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė po 7 įvarčius pelnę Mykolas Lapiniauskas ir Paulius Čėsna, 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Karolis Stropus, po 3 – Lukas Juškėnas, Tomas Drakšas ir Benas Butkus.

„Šviesos“ komandai Skirmantas Plėta pelnė 8 įvarčius, Šarūnas Ugianskis ir Valdas Drabavičius – 5, Eimantas Sinkevičius ir Mantas Urvikis – 3.

„Pritrūko geresnio pasirengimo. Dėl įvairių priežasčių vėlokai pradėjome pasirengimą sezonui ir žaidėme vos vienas kontrolines rungtynes, kai „Dragūnas“ jau yra sužaidęs net aštuonerias rungtynes. Nors komandoje likę dauguma tų pačių žaidėjų ir esame susižaidę, bet jautėsi, kad trūksta fizinio pasirengimo. Trūko ištvermės ir pasipylė klaidos bei neįmesti metimai, – sakė geriausiu žaidėju „Šviesos“ gretose išrinktas Skirmantas Plėta. – Tragedijos dėl pralaimėjimo tikrai nedarom. Aišku, visada norisi laimėti, ypač prieš „Dragūną“. Bet sezonas tuoj įsibėgės, o dėl kitų titulų kovosim pavasarį. Tikimės, kad pavasarį pagausim savo sportinę formą ir apginsim čempionų titulą.“

„Rungtynės klostėsi gan dramatiškai, vyko apylygė kova ir tik rungtynių pabaigoje pavyko šiek tiek atsiplėšti. Galbūt esame geriau fiziškai pasirengę, nes sezonui pradėjome ruoštis jau prieš pusantro mėnesio ir susitikimo pabaigoje buvome šviežesni, – sakė geriausiu rungtynių žaidėju tapęs „Dragūno“ rankininkas Mykolas Lapiniauskas. – Aktyviai gynėmės ir tai šiek tiek išmušė varžovus, nes jie to nesitikėjo. Naujas treneris stengiasi įdiegti greitą, produktyvų žaidimą ir aktyvią gynybą.“

„Dragūno“ rankininkai LRF AB „Pieno žvaigždžių“ supertaurę susigrąžino po trejų metų pertraukos.

Paskutinį kartą 2022 m. supertaurę laimėjusi „Šviesa“ pralaimėjimą supertaurės rungtynėse patyrė jau antrą kartą iš eilės. Pernai vilniečiai turėjo pripažinti Alytaus „Varsos-Stronglaso“ komandos pranašumą.