Martyno Echodo driokstelėjimas paliko be pergalių Prienų klubą

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) čempionai užtikrintai susitvarkė su autsaiderių iššūkiu. Titulą ginantis Vilniaus „Rytas“ (11/4) savo arenoje nugalėjo Prienų „Labas GAS“ (0/16) – 98:77 (19:26, 39:12, 19:19, 21:20).

Gerą impulsą svečiams suteikė pirmuosius metimus sumetęs Jamilas Wilsonas, o „Ryto“ puolimą tik po ankstyvos Giedriaus Žibėno minutės pertraukėlės išjudino tik sėkminga Martyno Echodo atkarpa – 14:18.

„Labas GAS“ į tai atsakė savo spurtu, o Mintautas Mockus ir Darius Tarvydas, kad pirmą kėlinį Prienų klubas laimėtų 26:19.

Antrajame kėlinyje viskas netruko apsiversti aukštyn kojomis – „Rytas“ startavo spurtu 9:0, o svečių puolimui oro įkvėpti leido tik Dariaus Tarvydo tritaškis.

Dėjimais ir tritaškiais pažymėtą individualią atkarpą surengęs Gytis Masiulis suteikė vilniečiams dviženklį pranašumą, Gyčio Radzevičiaus tritaškis netrukus šį pavertė triuškinančiu – 45:29.

Karolis Giedraitis prametė keturis baudų metimus, o ketvirtį dėjimu užbaigė Lukas Uleckas – 58:38.

Trečiajame kėlinyje dominavo M. Echodas, palaikęs skirtumą tarp ties 20 taškų riba.

Aukštaūgis judesiu alkūne pataikė K. Giedraičiui į veidą ir po arbitrų peržiūros gavo nesportinę pražangą, tačiau techninę nuobaudą dar spėjo užsidirbti ir techninę nuobaudą. J. Wilsonas tritaškiu apkarpė „Ryto“ pranašumą iki šešiolikos taškų – 56:72. Iki trečiojo kėlinio pabaigos šis grįžo prie apvalesnės ribos – 77:57.

Ketvirtajame kėlinyje didžiausiu svečių pasiekimu tapo priartėjimas iki trylikos taškų, tačiau šį gaisrą užgesinęs „Rytas“ išsaugojo pergalę savo rankose. Mačo pabaigoje iš toli pasižymėti pavyko ir Adui Šimoniui.

„Rytas“ šiame mače vertėsi be savo amerikiečių – Jarvisas Williamsas nebuvo registruotas rungtynėms, o Marcusas Fosteris nuo suolo nepakeltas, tausojant jį kitos savaitės kovoms.

Lyderio rolę perėmė sužibėjęs M. Echodas – 25 minutės, 20 taškų (10/12 dvitaškių), 16 atkovotų, perimtas ir 4 prarasti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, pražanga bei 36 naudingumo balai. Geriausias sezono rungtynes sužaidė ir 15 taškų pelnęs G. Masiulis. Asmeninį rekordą jis pasiekė vos per šešių minučių atkarpą antrajame kėlinyje.

Vilniečiai tiesiog triuškino varžovus kovoje dėl kamuolių (41:26), o naudingumo balais juos pranoko net 123:71.

Turnyro lentelėje „Rytui“ tai leido pavyti antrąją vietą užimantį Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (11-4) klubą, prieniškiai lieka paskutiniai.

„Rytas“: Martynas Echodas (16 atk. kam., 36 naud. bal.), Gytis Masiulis (3-3/4) ir Gytis Radzevičius (9 atk. kam.) po 16, Lukas Uleckas 15, Margiris Normantas 14 (4 rez. perd.).

„Labas GAS“: Jamilas Wilsonas 16 (9 atk. kam., 4 klaidos), Domantas Vilys 12 (3-2/8), Darius Tarvydas 11, Tauras Jogėla 10 (3-0/6, 6 atk. kam.), Karolis Giedraitis (3 per. kam.), Robertas Keliačius ir Kyanas Andersonas (4 rez. perd.) po 7.