Miesto centre - meno ir sporto sintezė

Klaipėdos apygardos teismo vitriną (Daukanto g. 26) papuošė paroda „Meno ir sporto sintezė“. Kiekvienas klaipėdietis, eidamas pro šalį, gali matyti už stiklo iškabintus ant drobės akriliniais dažais tapytus meno kūrinius.

Ši paroda veiks iki 2021 metų gegužės 30 dienos. Tai bendras Klaipėdos miesto lengvosios atletikos (LAM) ir Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklų projektas. Parodoje eksponuojama 10 meno kūrinių.

Pradžia - 2019 metai

Šio projekto dalyvių užduotis buvo surasti meno ir sporto bendrystę, per kūrybą akcentuoti sveiką gyvenseną, gerą nuotaiką bei tikslo siekimą. Jaunieji menininkai savo idėjas atskleidė piešdami ir tapydami akriliniais dažais ant drobės.

Projektas startavo 2019 metais nuo jaunųjų menininkų pažinties su Klaipėdos miesto sporto istorija, aplankant Sportininkų namų-muziejaus ekspoziciją, o vėliau jų laukė darbas studijoje, prižiūrint profesionaliems mokytojams.

Apie idėją „Vakarų ekspresui“ pasakojo Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos tapybos mokytojas Alfonsas Lekavičius: „Sportuoja ir mūsų Adomo Brako dailės mokyklos vaikai, sportuoja ir miesto vaikai. Kilo mintis per piešinius atskleisti Klaipėdos sportą.“ Menininkai dirbo komandomis, taip, kaip būna ir komandiniame sporte.

Jaunųjų menininkų interpretacijos sujungė gausybę sporto šakų. Tarp jų - žaismingi šachmatai, lengvoji atletika, vandens sportas, buriavimas, karatė, futbolas, krepšinis, dviračių sportas.

Anot projekto koordinatoriaus, tapybos mokytojo A. Lekavičiaus, nors projektas trumpam ir pristabdytas dėl karantino, tačiau tiek menininkus, tiek sportininkus sieja bendras minties judesys - finišas!

Rado daug sąsajų

Mokytojas Augustinas Burba teigė, kad dažnu atveju sportininkų asmeninės bei komandinės pergalės siejasi ne tik su fiziniu pasiruošimu, bet ir mokėjimu improvizuoti, būti kūrybiškiems.

„Manau, jog toks bendradarbiavimas reikalingas ir naudingas abiem pusėms. Menų ir sporto sintezė - sveikas žmogus, turintis platų akiratį“, - kalbėjo A. Burba.

Šio projekto idėją su tapybos mokytoju A. Lekavičiumi sumanė laikinai LAM direktoriaus pareigas einantis šios įstaigos renginių organizatorius Darius Raišutis.

„Pagrindinis mūsų tikslas - sporto viešinimas ne tik per rezultatus ir pasiekimus, bet ir per meną, piešinius, fotografijas. Sportas turi būti matomas, apie sportą turi kalbėti ne tik sportininkai, bet ir menininkai bei eiliniai miestiečiai“, - sakė D. Raišutis.

A. Lekavičius pridūrė, kad sportas - savotiškas menas.

„Tiek sporte, tiek mene yra siekiama aukščiausių rezultatų, tobulybės. Juk ir sporte, ir mene yra reikalingas tiek talentas, tiek juodas darbas. Tiek sporto, tiek meno paskirtis - sužadinti žmonių emocijas. Sąsajų - daug“, - kalbėjo jis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder