Dickas Fosbury

Mirė legendinis olimpinis čempionas, išradęs šiuolaikinį šuolį į aukštį

Legendinis olimpinis čempionas Dickas Fosbury mirė būdamas 76 metų. Tragišką žinią instagrame pranešė jo buvęs agentas Ray Schulte. Vėliau informacija buvo patvirtinta JAV olimpinio komiteto puslapiuose.

Lengvaatlečiui 2008 m. buvo diagnozuota limfoma (piktybinių navikų susidarymas limfocituose).

Jis ilgai kovojo su liga, bet galiausiai ji atsinaujino.

"Labai sunkia širdimi turiu pranešti žinią, kad mano ilgametis draugas ir klientas Dickas Fosbury mirė po trumpos kovos su limfomos atsinaujinimu", - rašė Ray Schulte.

Dickas Fosbury buvo išradęs šuolio į aukštį techniką "Fosbury Flop" - šuolį atgal, kuris dabar yra šios sporto šakos sportininkų standartas.

D. Fosberis išgarsėjo visame pasaulyje 1968 m., kai būdamas 19 metų laimėjo olimpinį auksą šuolio į aukštį rungtyje Meksikoje. 

1968 m. olimpinių žaidynių finale, kai dauguma sportininkų vis dar šokinėjo per kartelę pilvu žemyn,

Fosberis buvo vienintelis, šokęs nugara į žemę.

Naudodamas šią techniką jis ne tik laimėjo varžybas, bet ir pasiekė naują olimpinį rekordą - 2,24 m.

"Mano supratimu, "flopas" buvo natūralus šuolio atlikimo stilius. Aš tiesiog buvau pirmasis, kuris jį atrado", - sakė Fosberis.

Pažymėtina, kad jau kitose olimpinėse žaidynėse "Fosbury flopą" naudojo 70 % dalyvių, o 1980 m. varžybose - 13 iš 16 (t. y. daugiau kaip 80 %).

Pats Dickas Fosbury netrukus po 1968 m. olimpinių žaidynių pasitraukė iš didžiojo sporto ir daugiausia dėmesio skyrė studijoms universitete. 

Dikas Fosberis buvo Pasaulio olimpiečių asociacijos prezidentas ir Monake įsikūrusios tarptautinės taikos palaikymo organizacijos Taikos ir sporto čempionų klubo narys.

1981 m. D. Fosbury buvo įtrauktas į Jungtinių Valstijų lengvosios atletikos šlovės muziejų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder