Modestas Paulauskas

Modestas Paulauskas: „Negalima eiti į rungtynes, lyg skintum vyšnaitę nuo torto“

Šįvakar nuo 18.15 val. daugelis krepšinio sirgalių prilips prie TV ekranų. Jų dėmesys bus sutelktas į prasidėsiantį Europos krepšinio čempionatą, kur Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Vokietijoje šįvakar susikaus su viena iš čempionato favoričių, Europos čempione Slovėnija.

VE.lt prieš kiekvieną Lietuvos rinktinės dvikovą kalbins įvairius krepšinio ekspertus ir bandys išsiaiškinti jų prognozes, apžvelgs pastebėjimus ir kitokius įdomius su Europos čempionatu susijusius niuansus. 

Olimpinio čempiono mintys

Šįkart mūsų dėmesio centre - 1972 metų Miuncheno olimpinių žaidynių čempionas, dukart pasaulio ir keturiskart Europos čempionas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ordino Komandoro kryžiaus kavalierius, Klaipėdos miesto Garbės pilietis Modestas Paulauskas.

"Lietuvos rinktinė šiemet labai stipri ir gali parodyti nagus. Aš tuo labai tikiu ir palaikau tiek visus žaidėjus, tiek mūsų kraštietį Kaziuką Maksvytį. Juk rinktinėje turime du NBA bokštus - Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį, draugiškų rungtynių cikle įsižaidė ir Marius Grigonis, ir Mindaugas Kuzminskas. Tikiuosi ir iš jų gero žaidimo Europos čempionate", - VE.lt sakė M. Paulauskas.

Jis teigė, kad su nekantrumu laukia Europos čempionato pradžios.

"Neturime bijoti to, kad įvairūs ekspertai ir lažybų bendrovės slovėnus laiko favoritais ir skiria jiems aukštus reitingus. Jei man reikėtų sakyti, kas yra favoritai, ar lietuviai ar slovėnai, nedrįsčiau išskirti nė vienos komandos. 

Manyčiau, kad abiejų komandų galimybės laimėti yra lygios: 50 su 50 procentų. Jei mums pavyks susitvarkyti su Luka Dončičiumi, tai galime ir laimėti. Tačiau pergalei reikia ne dviejų ar trijų žaidėjų gero žaidimo, o 8-9 žaidėjų solidaus indėlio. Mūsų stiprybė turėtų būti komandinis žaidimas", - akcentuoja M. Paulauskas.

Kalbėdamas apie B grupės, kurioje rungtyniauja lietuviai, favoritus jis įvardijo tuos pačius slovėnus, prancūzus, lietuvius ir vokiečius.

"Pajėgi grupė ir čia laukia labai rimtos kovos. Negalima nuvertinti ir vengrų ar Bosnijos ir Hercegovinos. Privalome eiti į kiekvienas rungtynes susikoncentravę ir vertingti kiekvieną varžovą. Negalima eiti į rungtynes, lyg skintum vyšnaitę nuo torto, nes tokiu atveju gali būti greitai nubaustas", - įspėja M. Paulauskas. 

Čempionato tvarkaraštis

Pirmąsias rungtynes rugsėjo 1-ąją 18.15 val. lietuviai žais su Europos čempionais slovėnais, vedamais Lukos Dončičiaus bei Gorano Dragičiaus. Vėliau lauks akistatos su prancūzais (rugsėjo 3 d. 18.45 val.), šeimininkais vokiečiais (rugsėjo 4 d. 15.30 val.), vengrais (rugsėjo 6 d. 18.45 val.) ir bosniais (rugsėjo 7 d. 16.30 val.).

Visas rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Į kitą etapą iš 6 grupės ekipų pateks 4 komandos.

Žinant tai, kad lietuvių grupėje varžosi tokios galingos krepšinio valstybės kaip Slovėnija, Prancūzija ir Vokietija, prasibrauti į grupės lyderių gretas ir kitame etape susidurti su sąlyginai silpnesniu varžovu bus labai sudėtinga. Ši grupė yra vadinama „mirtininkų“ grupe.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės dvyliktukas: Įžaidėjai: Rokas Jokubaitis („Barcelona“), Lukas Lekavičius („Žalgiris“), Kristupas Žemaitis („Wolves“); Gynėjai: Marius Grigonis („Panathinaikos“), Rokas Giedraitis („Baskonia“); Lengvieji puolėjai: Ignas Brazdeikis („Žalgiris“), Arnas Butkevičius („Žalgiris“); Sunkieji puolėjai: Domantas Sabonis („Sacramento Kings“), Eigirdas Žukauskas („Wolves“), Mindaugas Kuzminskas (be klubo); Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“), Martynas Echodas („Rytas“).

Europos krepšinio čempionate ir prie žydrųjų ekranų Lietuvos krepšininkų žygį stebės ir vertins milijonai oranžinio kamuolio gerbėjų ir specialistų. Po rungtynių valandų valandas namuose, gatvėse, darbe ir pasilinksminimo vietose vieni su šypsena, kiti su liūdesiu veide aptarinės krepšininkų žaidimą, skaudžiausias klaidas, įspūdingiausius metimus ar gražiausius varžybų epizodus.

Krepšinio sirgaliai rungtynių metu atsidurs tarsi kitame pasaulyje - sustings laikas, darbo reikalai ir šeiminės problemos taps antrarūšiais, bus okupuoti barai ir lažybų punktai, liesis emocijos, pyktis ar džiaugsmas.

Neabejotina, kad po kiekvienos menkiausios klaidelės kandžių replikų ar keiksmų nepagailės net krepšinio taisyklių neišmanantys piliečiai. Suprantama, juk Lietuvoje beveik visi - krepšinio „ekspertai“. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder