Moterų lygos startas Klaipėdoje - su intrigos prieskoniu

(1)

Klaipėdoje rungtynėmis tarp dviejų praėjusio sezono Lietuvos moterų krepšinio lygos prizininkių - LCC tarptautinio universiteto ir „Neptūno-Amberton“ ekipų - startavo naujasis SMART WAY Moterų krepšinio lygos sezonas. Daugelį maloniai nustebino moterų krepšiniui neįprastas - beveik tūkstančio sirgalių palaikymas ir intriga iki paskutinių sekundžių.

Pergalę paskutinėmis sekundėmis rezultatu 72:70 (17:21, 11:18, 22:14, 22:17) išplėšė namuose žaidusios ir audringai sirgalių palaikomos LCC tarptautinio universiteto krepšininkės.

Sausakimšame ir per 900 žiūrovų pritraukusiame Michealsen centre po ilgosios pertraukos LCC merginos atsiliko 11 taškų - 28:39, tačiau antroje rungtynių pusėje pademonstravo pavydėtiną charakterį ir ketvirtojo kėlinio pradžioje persvėrė rezultatą savo naudai - 55:53.

Tuomet virė itin įtempta - taškas į tašką - kova.

Lemiamus taškus, likus 4 sekundėms, iš po krepšio pataikė Maisa Pereira Dias, kuriai tai buvo pirmas taiklus metimas iš žaidimo.

LCC gretose naudingiausia buvo Gerda Raulušaitytė. Puolėja per 32 minutes pelnė 16 taškų (3/5 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus.

Taip pat išsiskyrė ir Lina Loceniece, kuri pelnė 17 taškų, atkovojo 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Neptūno-Amberton“ komandą bandė gelbėti Uliana Datsko, kuri per 28 minutes surinko 15 taškų (4/5 dvit.), po krepšiais atkovojo 6 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

Kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių LCC ekipa laimėjo užtikrintai - 42:27.

Įdomu tai, kad net 15 kamuolių po krepšiais atkovojo pergalingo metimo autorė M. Dias.

„Noriu pasveikinti savo komandą su pirmąja pergale. Gerai atidarėme sezoną, emocijų labai daug. Noriu padėkoti žiūrovams, kurių buvo buvo išties daug. Jie mus ir įkvėpė kovoti iki paskutinių sekundžių“, - po rungtynių „Vakarų ekspresui“ sakė LCC tarptautinio universiteto komandos vyr. treneris Vilius Stanišauskas.

Dar jis pridūrė: „Žaidėme prieš išties gerą komandą. “Neptūno-Amberton„ gretose - daug patyrusių žaidėjų. Bet mūsų energija ir jaunimo charakteris atvedė mus į pergalę. Tikiuosi, kad turėsime labai įdomų ir gerą sezoną. Sirgaliai - tarsi mūsų varikliukas. Tikiuosi, kad kiekvienose rungtynėse matysime panašius kiekius sirgalių. Tai būtų nuostabu.“

911 - ne pagalbos telefonas, o...

"911 - šiuo atveju ne pagalbos telefonas, o žiūrovų skaičius pagal protokolą pirmose sezono rungtynėse.

Turime tokį pirmųjų sezono rungtynių entuziazmą, kokio, panašu, Lietuvoje seniai nebuvo!

Moterų krepšinis Lietuvoje gyvas ir privalo būti puoselėjamas„, - savo “Facebook" paskyroje rašė vienas iš moterų krepšinio lygos rungtynių komentatorių Agnius Astopas.

Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ komandoje šiose rungtynėse debiutavo penkiolikmetė Justė Mockevičiūtė.

Vyriausiasis „Neptūno-Amberton“ ekipos treneris Martynas Airošius pasitikėjo jaunąja debiutante tiek pirmoje mačo dalyje, tiek po ilgosios pertraukos.

Justė per kiek daugiau nei 11 minučių realizavo vienintelį metimą ir pelnė 2 taškus.

Gynėja jau dabar tiek Lietuvos, tiek viso pasaulio krepšinio ekspertų yra įvardijama augančiu krepšinio perlu.

Verta pabrėžti, kad Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė praėjusiais metais buvo pakviesta tarp dešimties geriausių jaunųjų planetos talentų į pasaulio stovyklą Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

SMART WAY Lietuvos moterų krepšinio lygos direktorius palangiškis Alvydas Jocys kalbėjo, jog geresnio naujojo sezono starto nė nebuvo galima tikėtis.

„Būtų nuostabu, jei kiekvienoje salėje būtų tokia atmosfera kaip Klaipėdoje“, - sakė A. Jocys.

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas pabrėžė, kad didžioji svajonė yra matyti būtent tokią Lietuvos moterų krepšinio lygą: emocija, grožis, aistra krepšiniui - tai raktažodžiai, apibūdinantys šį lūkestį.

PAKERĖJO. Klaipėdoje rungtynes stebėjęs Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas liko sužavėtas mūsų mieste tvyrančia krepšinio sirgalių atmosfera.