Mūsų imtynininkams žibėjo auksas ir bronza

Panevėžyje vykusiame 76-ajame Lietuvos imtynių čempionate pergales skynė ir Klaipėdos graikų-romėnų imtynių atstovai - iškovoti keturi medaliai, iš jų trys - aukso.

Skirtingų svorio grupių čempionais tapo Donatas Rindeikis (iki 63 kg), Martynas Nemsevičius (iki 97 kg) ir Mantas Knystautas (iki 130 kg).

Aukso medalių kraitis galėjo būti ir didesnis, tačiau pasaulio jaunių vicečempionui Pauliui Galkinui (treneris Artūras Ševelkovas) prieš du mėnesius buvo atlikta peties operacija - taigi nuspręsta pasitausoti, juolab kad kovo mėnesį Vengrijoje vyks Europos čempionatas.

Bronzos medaliu graikų ir romėnų imtynių čempionate dar pasipuošė klaipėdietis Karolis Lukomskis (iki 87 kg).

Lietuvos graikų-romėnų imtynių čempionate šiemet dėl COVID-19 susirgimų ir įvairių su tuo susijusių grėsmių dalyvavo mažiau žmonių nei įprasta - 75 atletai.

Dėl užklupusių negandų į varžybas neatvyko pasaulio čempionato prizininkas Kristupas Šleiva, pasaulio jaunimo čempionas Vilius Laurinaitis, minėtasis pasaulio jaunių vicečempionas P. Galkinas, pajėgūs atletai - Romas Fridrikas, Adomas Grigaliūnas, Julius Matuzevičius, Aistis ir Justas Liaugminai bei kiti.

„Žinoma, apmaudu, kad čempionato negalėjo papuošti elitinių imtynininkų kovos, tačiau atsirado galimybė kai kuriuose svoriuose pasireikšti antriems ir tretiems numeriams. Iki naujos olimpinės atrankos liko kiek daugiau nei dveji metai, treneriams svarbu suformuoti pasirengimo strategiją, išsiaiškinti, kas dalyvaus pasaulio ir Europos čempionatuose ir kas vyks į svarbius turnyrus. Todėl buvo įdomu stebėti imtynininkų siekį įsitvirtinti rintinėje“, - kalbėjo Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas.

ČEMPIONAS. Tokijo olimpinių žaidynių 10 vietos laimėtojas Mantas Knystautas (geltonas triko) Lietuvos čempionate įrodė, kad yra geriausias tarp sunkiasvorių. Valdo MALINAUSKO (imtynes.lt) nuotr.

ČEMPIONAS. Tokijo olimpinių žaidynių 10 vietos laimėtojas Mantas Knystautas (geltonas triko) Lietuvos čempionate įrodė, kad yra geriausias tarp sunkiasvorių. Valdo MALINAUSKO (imtynes.lt) nuotr.

Imtynes.lt skelbia, kad intensyvus metų pradžios grafikas lėmė ankstyvą čempionato datą.

„Toks ankstyvas startas nėra kažkoks įgeidis. Tiesiog sąlygas diktuoja aplinkybės. Iškart po čempionato graikų-romėnų komanda vyksta į tradicinį tarptautinį turnyrą Suomijoje, kurioje po varžybų liksime stovykloje. Mėnesio pabaigoje toks pats derinys Kroatijoje - “Zagreb Open„ turnyras ir stovykla. Kovo mėnesį laukia net du Europos čempionatai - U23 Bulgarijoje ir suaugusiųjų Vengrijoje. Suprantu, kad šventiniu laikotarpiu vykdyti varžybas nėra labai paranku, tačiau rinktinės interesai, mano galva, turėtų būti aukščiau už kai kuriuos nepatogumus“, - mintimis dalijosi rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis.

Čempionate žiūrovai galėjo stebėti pernai penkiasdešimtmetį šventusio Atlantos olimpinių žaidynių dalyvį trenerį Ruslaną Vartanovą, kuris įtemptoje imtyje nusileido devyniolikos Dovydui Deveikiui. Nesant lyderiams, užtikrintai savo imtis svoriuose laimėjo Vilius Adomavičius, Donatas Rindeikis ir Arminas Lygnugaris.

Martynas Nemsevičius turėjo vargo su trejais metais jaunesniu Arnoldu Baranovu. Gražias finalines audras sukėlė Roko Čepausko dvikova su Ričardu Ivanovu ir Viliaus Savicko mūšis su Benu Mickevičiumi.

SUSTABDYTA AKIMIRKA. Lietuvos čempionate buvo galima išvysti ir efektingų metimų. Valdo MALINAUSKO (imtynes.lt) nuotr.

SUSTABDYTA AKIMIRKA. Lietuvos čempionate buvo galima išvysti ir efektingų metimų. Valdo MALINAUSKO (imtynes.lt) nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder