Novak Djokovic

N. Djokovičius kovoja prieš deportaciją iš Australijos po jo vizos atšaukimo

Pirmoji pasaulio raketė Novakas Djokovičius (Novakas Džokovičius) ketvirtadienį laikinai išvengė deportacijos iš Australijos, bet naktį turėtų praleisti migrantų sulaikymo vietoje.

Skeptiškai į vakcinas žiūrintis serbas buvo sulaikytas vos atvykęs į Melburno Tulamarino oro uostą, tačiau „nepateikė tinkamų įrodymų“, kad yra dukart pasiskiepijęs arba negali skiepytis dėl medicininių priežasčių.

N. Djokovičius į Melburną atskrido trečiadienį, tikėdamasis išsaugoti savo Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtojo vardą ir siekdamas 21 kartą laimėti Didžiojo kirčio turnyrą, bet nepaisydamas Australijoje galiojančių griežtų suvaržymų dėl COVID-19 pandemijos. 

Tačiau vietoj čempionui deramo sutikimo naktį jis buvo apklaustas oro uoste, jo viza buvo panaikinta, o pats sportininkas buvo perkeltas į migrantų sulaikymo vietą Melburne.

Manoma, kad N. Djokovičius yra sulaikytas viešbutyje „Park Hotel“, Australijos vyriausybės vadinamame „alternatyvia sulaikymo vieta“.

Skubos tvarka apeliacinį skundą išnagrinėjęs teisėjas išaiškino, kad prieštaringai vertinama teniso žvaigždė negali būti išsiųsta iki pirmadienio, kai vyks paskutinis jo bylos nagrinėjimas.

Kilus nepasitenkinimui dėl tokio N. Djokivičiaus elgesio konservatyvių pažiūrų australų premjeras Scottas Morrisonas (Skotas Morisonas) pareiškė: „Taisyklės yra taisyklės, nėra jokių ypatingų atvejų.“

Tuo metu australai didžiąją dalį pastarųjų dvejų metų negalėjo keliauti, priimti užsienyje gyvenančių šeimos narių arba draugų.

Stephenas Parnisas (Stivenas Parnaisas), buvęs Australijos medikų asociacijos viceprezidentas, pareiškė, kad išimtis, apie kurią sportininkas anksčiau gyrėsi socialiniame tinkle „Instagram“, pasiuntė „pasibaisėtiną žinią“ žmonėms, bandantiems sustabdyti Covid-19 plitimą.

Per praėjusią parą šalyje buvo registruota daugiau nei 60 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų, nors per pandemijos laikotarpį didžiąją dalį laiko šalyje COVID-19 atvejų nebuvo nustatyta.

„Jis pats priėmė sprendimus“

Tačiau australų pareigūnų elgesys su serbų sportininku sukėlė jo gerbėjų nepasitenkinimą ir Serbijos prezidento priekaištus.

„Su juo yra visa Serbija... ir mūsų pareigūnai imasi visų priemonių, kad kuo greičiau baigtųsi toks blogas elgesys su pasaulio geriausiu teniso žaidėju“, – po pokalbio telefonu su N. Djokovičiumi pareiškė Aleksandras Vučičius.

„Serbija kovos už Novaką Djokovičių, teisingumą ir tiesą, laikydamasi visų tarptautinės viešosios teisės standartų“, – sakė jis.

Savo ruožtu Rafaelis Nadalis – kuris, kaip ir N. Djokovičius ir Rogeris Federeris, laimėjo daugiausiai (20) Didžiojo kirčio turnyrų – pareiškė, kad jo varžovas turi sulaukti pasekmių už tai, kad nesiskiepija.

„Jis pats priėmė sprendimus, kiekvienas turi teisę apsispręsti, tačiau po to ateina tam tikros pasekmės“, – kalbėjo ispanas. 

Imigracijos bylų specialistas Australijos advokatas Johnas Findley (Džonas Findlis) pareiškė, kad sprendimas atšaukti vizą sportininkui yra ginčytinas ir atrodo, kad yra nulemtas socialinių tinklų.

„Jeigu matoma, kad jis pateikė klaidingą informaciją, jam turi būti duota galimybė pasiaiškinti“, – sakė jis.

Pasak ekspertų, sportininkas gali netekti galimybės vėl prašyti Australijos vizos trejus metus.

Likus 10 dienų iki turnyro pradžios, visiškai neaišku, ar N. Djokovičius galės žaisti, net jeigu jis nebūtų išsiųstas iš šalies.

Teisėjas Anthony Kelly (Entonis Kelis) perspėjo, kad teisinis procesas vyks įprasta sparta ir apims visus apeliacinius etapus. 

„Uodega čia nevizgins šuns“, – pareiškė jis. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder