Naujovė Klaipėdoje pasiteisino - jau rengiamas antrasis 1x1 krepšinio turnyro turas

2021 metų pabaigoje Klaipėdoje surengtas pirmasis krepšinio turnyras 1x1 (vienas prieš vieną) pasiteisino ir jau šį savaitgalį planuojamas antrasis turas. Visi dalyviai sausio 29 dieną (šeštadienį) bus sukviesti į Klaipėdos turizmo mokyklos sporto salę (Taikos pr.69).

Į antrąjį 1x1 krepšinio turnyro turą registracija el. paštu [email protected] vyks iki sausio 27 dienos, tad renginio organizatorius Klaipėdos krepšinio mokyklos direktorius Laimonas Šapkauskas ragina visus norinčiuosius paskubėti registruotis.

1x1 krepšinio turnyre gali dalyvauti visi norintieji, nesvarbu, ar žaidžia profesionaliose krepšinio lygose, ar tiesiog mėgėjiškai su draugais pasivaržo kieme.

Sulaukė kitų miestų dėmesio

„Pirmajame turnyre sulaukėme svečių iš Šiaulių, Plungės. Norime pakviesti aktyviau įsitraukti į turnyrą ir kitų Lietuvos miestų atstovus, nes turnyre gali dalyvauti visi, kas tik nori. Klaipėdiečiams irgi bus daug įdomiau susirungti su kitų miestų atstovais“, - kalbėjo L. Šapkauskas.

Jis pabrėžė, kad tie, kas dalyvaus kuo daugiau šio turnyro turų, turės daugiau galimybių laimėti vertingų prizų.

„1x1 krepšinio kovos Klaipėdoje bus organizuojamos kas mėnesį. Po kiekvieno turnyro turo nugalėtojai gauna prizus ir dar skaičiuosime kiekvieno turnyro nugalėtojų ir prizininkų taškus, o po sezono prizais apdovanosime ir absoliučiai geriausius. Tai skatins žmones dalyvauti ne viename, o kiekvieno mėnesio turnyre. Už turnyre iškovotą pirmąją vietą yra skiriami 5 taškai, už antrąją - 4 taškai, už trečiąją - 3 taškai, už ketvirtąją - 2 taškai, o už dalyvavimą, nesvarbu, kokią užimi vietą - 1 taškas“, - apie sistemą pasakojo L. Šapkauskas.

Būtent jis ir sumąstė naują idėją - pradėti Klaipėdoje organizuoti krepšinio turnyrus 1x1 (vienas prieš vieną).

Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas".

Varžosi pagal amžių

„Juk krepšinyje individualūs įgūdžiai yra labai svarbūs: svarbu mokėti apsiginti prieš savo tiesioginį varžovą, apžaisti jį puolant, ištobulinti metimo techniką, turėti kuo įvairesnių judesių arsenalą. Būtent žaidimas vienas prieš vieną lavina individualų tobulėjimą. Juk kai žaidi vienas prieš vieną, pats atsakai už savo veiksmus ir rezultatą. Tiesiog privalai šimtu procentų susikoncentruoti į savo individualų žaidimą. Tai skatina tobulėti, o žaidėjų įgyti įgūdžiai vėliau puikiai bus panaudoti ir komandiniame žaidime“, - įsitikinęs idėjos autorius L. Šapkauskas.

"Antrajame 1x1 krepšinio turnyro ture, kaip ir pirmajame, dalyviai varžysis susiskirstę į šias amžiaus grupes: 1 grupė - gimusieji 2013 metais ir jaunesni, 2 grupė - 2012 metais, 3 grupė - 2011 metais, 4 grupė - 2010 metais, 5 grupė - 2009 metais, 6 grupė - 2008 metais, 7 grupė - 2006-2007 metais, 8 grupė - gimusieji 2005 metais ir vyresni.

Merginos taip pat dalyvauja kartu su berniukais. Jos prilyginamos 1 metais jaunesniems berniukams.

Pirmąją vietą kiekvienoje amžiaus grupėje iškovojęs žaidėjas bus apdovanotas „Molten“ krepšinio kamuoliu, antros vietos laimėtojas gaus Klaipėdos krepšinio mokyklos kuprinę, trečiosios vietos prizininkas bus apdovanotas Klaipėdos krepšinio mokyklos marškinėliais. Visiems prizininkams bus įteikti medaliai ir kitos dovanos.

Turnyro metu vyks snaiperių konkursas su Dr. Dish kamuolio padavimo aparatu.

Daugiau informacijos apie šį turnyrą gali suteikti Laimonas Šapkauskas tel. 8 676 36 982. Taip pat informacijos apie tai galima rasti ir oficialioje Klaipėdos krepšinio mokyklos interneto svetainėje krepsiniomokykla.lt.

Sidebar placeholder