„Neptūno“ sirgaliai

„Neptūno“ klubas pristatė finansines eilutes: prabilta apie rekordus, sirgalius ir įspūdingą kitų metų biudžetą

Klaipėdos „Neptūno" krepšinio klubas antradienį išplatino pranešimą, kuriame pristatė iki tol niekur viešai neskelbtas finansines eilutes, atskleidė, kiek nuo 2023 metų pavyko sumažinti ankstesnių klubo vadovų paliktas skolas, ir pasidalijo džiugiomis naujienomis apie rekordinius abonementų pardavimus, sirgalių būrio augimą bei planuojamą kitų metų biudžetą.

„Praėjęs sezonas tapo vienu sėkmingiausių per pastarąjį dešimtmetį – iškovoti reikšmingi sportiniai rezultatai, pasiektas finansinis stabilumas ir išaugintas bendruomenės įsitraukimas", – skelbia „Neptūno" klubas.

Pabrėžiama, kad įvyko VšĮ „Neptūno krepšinio klubas" visuotinis dalininkų susirinkimas, kuriame pristatyti 2025–2026 metų sezono rezultatai bei 2026–2027 metų sezono planai.

Pasidžiaugta, kad 2025–2026 m. sezone „Neptūnas" po šešerių metų pertraukos sugrįžo į LKL pusfinalį ir galiausiai iškovojo Lietuvos krepšinio lygos bronzos medalius. Komanda reguliariajame sezone užėmė trečiąją vietą, o Karaliaus Mindaugo taurės turnyre antrus metus iš eilės pateko į finalo ketvertą.

Akcentuojama, kad svarbiu strateginiu pasiekimu tapo ir klubo sugrįžimas į Europos taurės turnyrą bei gauta penkerių metų licencija toliau dalyvauti šiame Europos klubinių varžybų turnyre.

„Praėjęs sezonas parodė, kad kryptingas darbas duoda rezultatų ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Pasiekėme aukščiausią sportinį rezultatą per pastaruosius šešerius metus, sustiprinome finansinį savarankiškumą ir dar labiau suartėjome su savo bendruomene", – sakė klubo direktorius Martynas Mažeika.

„Neptūno" klubas pasidžiaugė, kad augo ir sirgalių palaikymas. Jų skaičiavimais, per sezoną klubo rungtynes aplankė 68 964 žiūrovai, o vidutinis lankomumas per trejus metus išaugo 67 procentais.

Skelbiama, kad abonementų skaičius pasiekė 1 048 ir buvo didžiausias per pastaruosius metus.

„Itin džiaugiamės komandos fanais, kurie palaiko ne tik gerais, bet ir sunkiais momentais", – sirgalių svarbą pabrėžė M. Mažeika. – „Turime puikią sirgalių bendruomenę, ką parodė ir paskutinė namų dvikova bronzinėje finalo serijoje. Mūsų namų arenos stogas kilnojosi nuo fantastiško palaikymo."

Pranešime spaudai pabrėžiama ir tai, kad klubas reikšmingai sustiprino finansinę padėtį.

Atskleista, kad finansiniai įsipareigojimai nuo 2023 metų sumažinti 79 proc. – nuo 710 tūkst. eurų iki 148 tūkst. eurų.

„Visi įsipareigojimai pagal teismo nutartis istorinėse bylose yra visiškai padengti, o klubas šiuo metu veikia neturėdamas pradelstų mokėjimų", – akcentuoja klubo atstovai.

Pasidžiaugta, kad tuo pačiu augo komercinės pajamos ir partnerių parama. Atskleista, kad komercinės pajamos 2025–2026 m. sezone pasiekė beveik 698 tūkst. eurų, o partnerių ir rėmėjų indėlis – daugiau nei 959 tūkst. eurų.

„Dėl to savivaldybės finansavimo dalis bendrame klubo biudžete sumažėjo nuo 76 proc. iki 48 proc., stiprinant organizacijos finansinį tvarumą."

Jaunimo sistemoje taip pat pasiekti svarbūs rezultatai. „Neptūno" dublerių komanda tapo NKL vicečempione, pasirašytos ilgalaikės sutartys su jaunaisiais žaidėjais, o jų integracija į pagrindinę komandą – vienas svarbiausių klubo prioritetų.

Žvelgdamas į ateitį, klubas pristatė 2026–2027 m. sezono planuojamą biudžetą – 3,308 mln. eurų. Pagrindinis tikslas – suformuoti konkurencingą sudėtį, galinčią sėkmingai varžytis tiek LKL, tiek EuroCup turnyruose, ir toliau sėkmingai vystyti klubo piramidę", – rašoma pranešime spaudai.

„Neptūno" klubo atstovai pabrėžia, kad 2025–2026 m. sezonas tapo tvirtu pagrindu tolesniam augimui, o pagrindiniai organizacijos tikslai – konkurencingas sportinis rezultatas, finansinis tvarumas ir stiprus ryšys su Klaipėdos bendruomene.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder