Nežinote, kurią rinktinę palaikyti per EURO 2020? Padėsime apsispręsti

EURO 2020 – tai tarsi pasaulio čempionatas, tik su Europos komandomis. Nuo birželio 11 iki liepos 11 dienos bus sužaistos 51 rungtynės. Didžioji jo dalis vyks grupių etape birželio 11–23 dienomis. Bus karšta – beveik po tris rungtynes ​​kiekvieną dieną.

Visos 24 komandos žais mažiausiai po tris rungtynes. Geriausiai grupių etape pasirodžiusios pateks į atkrintamąsias varžybas, kuriose sirgalių lauks dar įdomesnis reginys. Nuo aštuntfinalio etapo į priekį keliaus tik porų nugalėtojai. Jei pralaimi, keliauji namo.

Liepos 11 d. finale Londono „Wembley“ stadione susitiks dvi stipriausios čempionato komandos.

Yra daugybė būdų, kaip sekti EURO 2020. Galite tiesiog stebėti futbolą ir pajusti vienuolikos čempionato miestų atmosferą. Bet kai ką nors palaikai, emocijos būna daug stipresnės. Jūsų komanda nepateko į finalinį etapą? Jokių problemų! Galite palaikyti rinktinę, kurioje žaidžia jūsų mėgstamo klubo futbolininkai.

Bet galite pasirinkti savo mylimą komandą kitaip. Pavyzdžiui, pagal jos charakterį. Arba pagal aprangos spalvą. Arba... Geriau tiesiog šiek tiek paskaitykite apie rinktines. Šį pažintinį vadovą sudarė UEFA.com.

Austrija

Austrai turi savo prakeiksmą. Nacionalinė komanda daugiau nei 20 metų neiškovojo pergalių didžiuosiuose turnyruose. Jos paskutinė pergalė buvo 1990 m. pasaulio čempionate prieš JAV (2:1). Europos čempionatų finaliniuose turnyruose austrai per šešerias rungtynes nė karto nelaimėjo. Tai yra čempionatų rekordas. Austrijos rinktinės treneris Franco Foda tikisi užbaigti šias nesėkmingas serijas. „Atėjo laikas!" – pareiškė jis interviu UEFA.com.

Spalvos: raudona, balta

Grupės varžovai: Nyderlandai, Šiaurės Makedonija, Ukraina

Anglija

Jei mėgstate įvarčius, rinkitės Angliją. Jos susitikimai atrankos turnyre buvo rezultatyviausi. Per aštuonias atrankos varžybas anglai įmušė 37 ir praleido 6 įvarčius, tai yra vidutiniškai per susitikimą pelnė 5,38 įvarčio. Tai bus dešimtasis „trijų liūtų“ Europos čempionatas. Ir tai yra maksimalus skaičius tarp komandų, kurios netapo čempionėmis. Šį kartą finalas vyks Londone. Ar tai nėra priežastis tapti stipriausiais Europoje?

Spalvos: balta, mėlyna

Grupės varžovai: Kroatija, Čekija, Škotija

Belgija

Tiems, kurie mėgsta „raudonuosius velnius“, nebus nuobodu. Belgai kvalifikacijoje visus nušlavė kaip uraganas: 40 įvarčių ir 10 pergalių per 10 rungtynių. Tik su titulais Belgijai nesiseka. Vienintelį auksą ji pasiėmė prieš 101 metus – 1920 m. Antverpeno olimpinėse žaidynėse. Romelu Lukaku tiki, kad atėjo laikas: „Kai komanda ilgai žaidžia ta pačia sudėtimi ir progresuoja, pergalės lengviau pasiekiamos“.

Spalvos: raudona, geltona

Grupės varžovai: Danija, Rusija, Suomija

Čekija

Aštrių pojūčių ieškotojai turėtų atkreipti dėmesį į Čekijos rinktinę. Europos čempionatuose ji dalyvavo trijose baudinių serijose ir visas jas laimėjo – tai turnyro rekordas. 1976 m. čempionato finale lemiamą smūgį 11 metrų baudinių serijoje pataikė Antoninas Panenka. Čekoslovakija laimėjo, o jo vardu buvo pavadintas ypatingas baudinių mušimo stilius.

Spalvos: raudona, mėlyna

Grupės varžovai: Anglija, Kroatija, Škotija

Danija

Jums patinka pasakos? Net Hansas Christianas Andersenas nebūtų sugalvojęs siužeto, kurį Danijos rinktinė parašė 1992 m. Danai neįveikė atrankos etapo ir išvyko atostogų, kai likus dešimčiai dienų iki starto sužinojo, kad jiems duotas diskvalifikuotos Jugoslavijos rinktinės bilietas. Peteris Schmeichelis prisiminė, kad treneris Richardas Mölleris-Nielsenas komandos prašė vieno dalyko: „Tik neapsijuokite“. Danija laimėjo tą Europos čempionatą. Dabar danams ne pasakos galvoje. 14 pralaimėjimų finaliniuose etapuose –  niekas kitas tiek daug nepralaimėjo. Grupės etapo rungtynes ​​danai žais Kopenhagoje, tad yra galimybė pataisyti statistiką.

Spalvos: raudona, balta

Grupės varžovai: Belgija, Rusija, Suomija

Ispanija

Perfekcionisto pasirinkimas. Dukart per pastaruosius tris čempionatus triumfavę ispanai yra ištikimi savo žaidimo filosofijai. Ispanija be pralaimėjimų įveikė atrankos etapą, atlikusi daugiausia rezultatyvių perdavimų, atlikusi daugiausia smūgių į vartus ir turėdama didžiausią dominavimo aikštėje vidurkį.  Ar to pakaks norint pasiekti rekordinį ketvirtąjį Europos čempionų titulą?

Spalvos: raudona, mėlyna, geltona

Grupės varžovės: Lenkija, Slovakija, Švedija

Italija

Patinka baudinių serijos? Tuomet rinkitės Italiją. Tokių serijų ji turėjo penkias.  „Squadra Azzurra“ nepralaimi 40 rungtynių EURO atrankoje nuo 2006 m. Jai tereikia žengti dar vieną žingsnį, palyginti su 2012 m. Europos čempionatu, kai tuomet pateko į finalą. Grupės etapo rungtynes italai žais ​​Romoje. „Mažiau skraidysime", - pabrėžė treneris Roberto Mancini.

Spalvos: mėlyna, balta

Grupės varžovai: Turkija, Velsas, Šveicarija

Kroatija

Kroatai pateko į penktąjį iš eilės Europos čempionato finalinį etapą. Puikus pasiekimas šaliai, kurioje gyvena mažiau nei penki milijonai gyventojų. Bet pamirškime statistiką. Kroatiją su savo unikalia raudonos ir baltos spalvos languota apranga būtina palaikyti mados mylėtojams. 2018 m. kroatai pateko į pasaulio čempionato Rusijoje finalą ir galėjo laimėti titulą. „Mes buvome geresni, bet kartais ir geriausi pralaimi", - po rungtynių Lužnikuose apgailestavo Luka Modričius, kuris buvo pripažintas geriausiu turnyro žaidėju.

Spalvos: raudona, balta

Grupės varžovai: Anglija, Čekija, Škotija

Lenkija

Jei tikite Roberto Lewandowskio įgūdžiais, statykite už lenkus. Miuncheno „Bayern“ puolėjas yra Lenkijos rinktinės rekordininkas pagal sužaistų rungtynių ir pelnytų įvarčių skaičių. Būdamas 32 metų jis turėjo dar vieną įsimintiną Bundeslygos sezoną. 2019-2020 m.  sezone jis laimėjo Čempionų lygą ir tapo geriausiu šio turnyro snaiperiu (15 įvarčių). Lenkija iš jo tikisi tų pačių žygdarbių EURO 2020.

Spalvos: balta, raudona

Grupės varžovai: Ispanija, Slovakija, Švedija

Nyderlandai

Jei tikite likimu, atkreipkite dėmesį į Nyderlandų rinktinę, kuri nepateko į EURO 2016 ir 2018-ųjų pasaulio čempionatą. 80-ųjų viduryje ji taip pat praleido du pagrindinius turnyrus, o tada laimėjo 1988-ųjų Europos čempionatą. Treneris Frankas de Boeras susilaiko nuo garsių pareiškimų: „Mano favoritas yra Belgija. Tada Prancūzija, Ispanija ir Vokietija. Mes prilygstame Anglijai, Italijai ir Portugalijai, jei žaidžiame geriausią savo futbolą".

Spalvos: oranžinė, balta

Grupės varžovai: Austrija, Šiaurės Makedonija, Ukraina

Portugalija

Dabartinė Europos čempionė ir pirmąkart surengtos UEFA Tautų lygos nugalėtoja – komanda, pasižyminti talentais ir turtingomis tradicijomis. Portugalai visuose septyniuose Europos čempionatuose iš grupės patekdavo į tolesnį etapą, todėl jų stiprybe neverta abejoti. O juk dar nieko nepasakėme apie Cristiano Ronaldo. Grupė, į kurią pateko portugalai, atrodo labai galinga, tačiau trenerio Fernando Santoso tai netrikdo: „Mes gerai pasirengsime šiam čempionatui,  žaisime užtikrintai ir bandysime apginti titulą“.

Spalvos: raudona, žalia

Grupės varžovės: Vengrija, Vokietija, Prancūzija

Prancūzija

Atakuojančio futbolo gerbėjai turi visas priežastis pasirinkti Prancūziją. Europos čempionatų istorijoje komandos keturis kartus iškovojo po penkias pergales per vieną finalinį etapą. Tris kartus tai buvo prancūzai. Ar Didier Deschampsas surinks dublį ir prie savo kaip žaidėjo laimėto EURO 2000 aukso pridės EURO 2020 titulą kaip treneris? Dabartiniai pasaulio čempionai tam turi pakankamai galimybių.

Spalvos: mėlyna, balta, raudona

Grupės varžovės: Vengrija, Vokietija, Portugalija

Rusija

Ar norite, kad viskas būtų kaip anksčiau? Palaikykite Rusiją. SSRS rinktinė laimėjo patį pirmąjį Europos čempionatą 1960 m., tačiau tuo karaliavimas žemyne ir baigėsi. Visi kiti 14 bandymų buvo nesėkmingi, nors SSRS rinktinė  dar tris kartus buvo patekusi į finalą. Tai rekordinis laikas be titulų buvusiems Europos čempionams. Gal jūsų palaikymas padės rusams atgauti titulą po 61 metų?

Spalvos: raudona, balta

Grupės varžovai: Belgija, Danija, Suomija

Slovakija

Slovakai parodė savo meistriškumą dviejuose ankstesniuose stambiuose turnyruose. Tiek 2010-ųjų pasaulio čempionate, tiek EURO 2016 jie iš grupės žengdavo toliau. Marekas Hamšikas dalyvavo abiejuose čempionatuose. Būdamas 33 metų jis išlieka pagrindine nacionalinės komandos figūra. Jei jums patinka geros šukuosenos ir stilingas futbolas, Slovakija yra jūsų pasirinkimas.

Spalvos: balta, raudona, mėlyna

Grupės varžovai: Ispanija, Lenkija, Švedija

Suomija

Akivaizdus pasirinkimas, jei norite palaikyti naujokus. Suomiai sužaidė 33 Europos ir pasaulio čempionatų atrankos rungtynes ir galiausiai pirmą kartą pateko į lemiamą etapą. Bilietą ji gavo visiškai pelnytai. Suomiai pasiekė geriausius visų laikų atrankos etapų pergalių (60%) ir taškų per rungtynes ​​(1,8) rodiklius. Komandos puolėjas Teemu Pukki vis dar sunkiai priima realybę: „Nėra žodžių. Neįtikėtina. Mes tai padarėme!"

Spalvos: balta, mėlyna

Grupės varžovai: Belgija, Danija, Rusija

Šiaurės Makedonija

Nors makedoniečiai Europos čempionate varžysis pirmą kartą, kovo mėnesį  pasaulio čempionato atrankoje jie 2:1 nenugalėjo Vokietiją. Igorio Angelovskio komanda tikisi, kad Goranas Pandevas padės jai dar (ne) kartą iššokti aukščiau galvos. G. Pandevas atnaujino savo karjerą rinktinėje būdamas 37 metų, kad perduotų patirtį, ir per lemiamas atrankos turnyro rungtynes su gruzinais pelnė pergalingą įvartį. „Tiesiog norėjau padėti vaikinams, juk mūsų komanda yra labai jauna", - sakė puolėjas iš klubo „Genoa“.

Spalvos: raudona, geltona

Grupės varžovai: Austrija, Nyderlandai, Ukraina

Šveicarija

Atsibodo jaudintis dėl tų, kurie niekada neišeina iš grupės? Tada stebėkite Šveicarijos rinktinę. Šveicarai, vadovaujami Vladimiro Petkovičiaus, visada įveikia grupės etapo barjerą. Tiesa, jie taip pat visada pralaimi pirmajame atkrintamųjų varžybų etape. Taip buvo 2014 ir 2018 metų pasaulio čempionatuose bei EURO 2016 varžybose. Tačiau Tautų lygoje jie sužaidė lygiosiomis su Vokietija ir Ispanija. Rinktinė turi potencialo, kad galėtų deramai kovoti su bet kuria pasaulio komanda.

Spalvos: raudona, balta

Grupės varžovai: Italija, Turkija, Velsas

Švedija

Niekas taip blogai nežaidė Europos čempionato finaliniuose etapuose: švedai triskart keliavo namo po grupių turnyrų. Tarp varžovų grupėje yra galingi ispanai, tačiau Švedijos rinktinės treneris Janne Anderssonas nepraranda vilties: „Komandoje yra sveika konkurencija".

Spalvos: geltona, mėlyna

Grupės varžovai: Ispanija, Lenkija, Slovakija

Škotija

Ar galima likti abejingu, kai Ryanas Christie apsipylęs ašaromis duoda interviu po pergalės, kurią lėmė 11 m baudiniai, prieš Serbiją? Arba kai škotai rūbinėje šoka su paga dainą Yes Sir, I Can Boogie? Pirmajame stambiame turnyre nuo 1998 metų jie susitiks su Anglija. Taigi, jei ieškote nuožmaus derbio Europos čempionate, jis būtent jums.

Spalvos: mėlyna, balta, geltona

Grupės varžovai: Anglija, Kroatija, Čekija

Turkija

Gynybinis žaidimas jums yra menas? Tada nudžiuginkite Šenolo Gunešo vadovaujamą komandą. Turkai sužaidė daugiausia „sausų“ rungtynių – aštuonias. Per du susitikimus su planetos čempionais prancūzais jie surinko keturis taškus, taigi komanda turi vilčių gerai pasirodyti prieš grandus. Turkija penktadienį, birželio 11-ąją, žaidė atidarymo rungtynes su italais, o Š. Gunešas tai vertino kaip gerą ženklą: „Visose atidarymo rungtynėse būna netikėtumų. Tikiuosi, kad mes taip pat nustebinsime". Deja, nustebinti nepavyko: italams pralaimėta 0:3. 

Spalvos: raudona

Grupės varžovai: Italija, Velsas, Šveicarija

Ukraina

Galbūt norite „sirgti“ už legendinį futbolininką, kuris tapo geru treneriu? Tuomet jums tinka Andrijus Ševčenka. Iš šešių Europos čempionato rungtynių Ukraina pralaimėjo penkis kartus, o vienintelę pergalę užtikrino Ševos dublis – 2: 1 laimėta prieš švedus 2012 metais. Ukrainiečių grupės negalima vadinti paprasta, tačiau geriausio rinktinės istorijoje puolėjo A. Ševčenkos tai negąsdina: „Ukraina turi gerų galimybių patekti į aštuntfinalį“.

Spalvos: mėlyna, geltona

Grupės varžovai: Austrija, Nyderlandai, Šiaurės Makedonija

Velsas

Tai mažiausia tauta, uždirbusi tiesioginį bilietą į žemyno pirmenybių finalinį etapą. Velso gyventojų yra vos daugiau nei trys milijonai. Kam dar reikia papildomos paramos, jei ne jiems! Tačiau Velso rinktinė – ne mušami berniukai. Debiutuodami EURO 2016  varžybose jie sugebėjo prasibrauti į pusfinalį.

Spalvos: raudona, balta

Grupės varžovai: Italija, Turkija, Šveicarija

Vengrija

Mėgstate palaikyti silpnesniuosius? Tuomet atkreipkite dėmesį į Vengrijos rinktinę. Ji atsidūrė grupėje su stipriausiomis pastarųjų trijų Europos ir pasaulio čempionatų komandomis, tačiau EURO 2020 mėgsta staigmenas. 1992-ieji, 2004-ieji ... Nedaugelis Vengrijos rinktine tikėjo ir EURO 2016 varžybose. Tačiau turėdama puikų vartininką Gaborą Kiraly ji užėmė pirmąją vietą grupėje, padovanojusi fantastišką futbolą su portugalais. Pastarieji sunkiai išplėšė lygiąsias (3:3) ir pateko į atkrintamąsias varžybas, o paskui laimėjo turnyrą.

Spalvos: raudona, balta, žalia

Grupės varžovės: Vokietija, Portugalija, Prancūzija

Vokietija

Idealiai tinka tiems, kurie žavisi pripažintais grandais. Triskart Europos čempionams tai yra 26-asis svarbiausio turnyro finalinis etapas iš eilės. Vokiečiams priklauso EURO rekordai pagal patekimus į atkrintamąsias varžybas (7), pergalių skaičių (26) ir įmuštus įvarčius (72).

Spalvos: balta, juoda

Grupės varžovai: Vengrija, Portugalija, Prancūzija

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder