Nidoje startuoja Europos buriavimo čempionatas

(3)

Nidoje šiandien, pirmadienį, startuoja Europos „RS Feva“ dviviečių jachtų klasės buriavimo čempionatas, kuris jaunųjų sportininkų jėgas išmėgins birželio 24-28 dienomis. 

Iš užsienio atvykę čempionato dalyviai džiaugiasi lenktynių akvatorija, o permainingos orų prognozės žada patikrinti buriuotojų meistriškumą labai skirtingomis sąlygomis.

„Tiesą sakant, nesitikėjau, kad bangos čia gali būti tokios didelės – man tai labai patiko. Taip pat, džiugu, kad lenktynių akvatorija gana atvira, kas reiškia, kad vėjas turėtų būti pastovesnis, pernelyg nesisukioti“, – pirmaisiais įspūdžiais po vėjuotos treniruotės čempionato akvatorijoje dalinosi Slovakijos komandos jaunasis buriuotojas Oliveris Brestovskis.

Simpatijos Nidai, Kuršių marioms ir visai Lietuvai neslėpė ir pirmą kartą mūsų šalyje apsilankę jaunieji Italijos buriuotojai.

„Jūsų šalis labai skirtinga nuo Italijos, tačiau be galo graži. Nidoje mes jau turėjome kelias treniruotes. Bangos čia labai kitokios nei esame pripratę, tad tas bus sunku. Tačiau tikiuosi labai smagios lenktynių savaitės“, – dalinosi Carlota Traverso iš Italijos.

Iš viso iš tolimosios Italijos į Europos čempionatą Nidoje atvyko net trys komandos.

„Labai džiugu pasveikinti visus čia susirinkusius jaunuosius sportininkus iš skirtingų Europos valstybių bei Lietuvos miestų.

Nida išties yra geriausia vieta buriuoti Lietuvoje, tad džiugu, kad ją atras ir mūsų svečiai iš užsienio.

Taip pat noriu padėkoti visiems Lietuvos sportininkams ir treneriams, nes galimybė rengti šį Europos čempionatą Lietuvoje yra jų puikių rezultatų ir kryptingo darbo rezultatas“, – atidarymo ceremonijos metu teigė Lietuvos „RS Sailing“ asociacijos vadovas Marius Petraitis.

Tiesa, permainingi Nidos orai jau nuo pat čempionato pradžios nestokoja dalyviams iššūkių. Dieną prieš startus turėjusios vykti bandomosios lenktynės buvo atšauktos dėl per stipraus vėjo.

Atidarymo ceremonija taip pat vyko pilant lietui ir pučiant stipriam pajūrio vėjui.

Nepaisant to, iškilminga čempionato dalyvių eisena buvo kupina pozityvių emocijų ir nusiteikimo laukiančiai sportinei kovai. Susirinkusiuosius nuo atidarymo scenos pasveikino ir Neringos vicemeras Narūnas Lendraitis.

Šiandien, čempionatas turėtų startuoti kaip suplanuota – orų prognozė rodo vidutinį, lenktynėms tinkamą vėją. Savaitės eigoje sportininkams gali tekti jėgas išmėginti ir prie visiškai silpnų vėjų.

Kiekvieną čempionato dieną organizatoriai planuoja įvykdyti po trejas lenktynes.

Tai yra pirmas kartas, kai Lietuvoje, Nidoje, organizuojamas sportinių jachtų Europos čempionatas. Tiesa, būtent lietuviai šiemet gins čempionų ir vicečempionų titulus.

Praėjusiais metas Europos čempionato bendrojoje ir „Mišrios įgulos“ įskaitoje auksą iškovojo Rūtos Mažunavičiūtės ir Tauro Kurlinkaus įgula. Sidabrą bendrojoje įskaitoje iškovojo Pijaus Strioko ir Ado Ožalo įgula.

Čempionatas buvo iškilmingai atidarytas vakar, birželio 23 d., Nidos uoste. Atidarymo metu čempionato dalyviai dalyvavo tapybos performanse, kuruojamame Nidos menininko Evaldo Šemetulsko.

„RS Feva“ jachtų klasės Europos čempionatas Nidoje vyks birželio 24-28 dienomis. Jo eigą bei rezultatus galima sekti čia.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder