NKL čempionate - sensacija ir visų laikų taškų rekordas

Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL“) čempionato ketvirtfinalio serijos prasidėjo netikėtais rezultatais ir net užfiksuotas visų laikų lygos taškų rekordas - Palangoje vienas žaidėjas į krepšį sukratė net 51 tašką.

Tai padarė Joniškio „Delikateso“ legionierius Devinas Hutchinsonas. Jis tiesiogine to žodžio prasme terorizavo Palangos „Olimpo“ krepšį - gynėjas per 38 minutes pataikė 6 dvitaškius iš 10, 11 tritaškių iš 15 ir 6 baudas iš 8. Jis dar atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 49 naudingumo balus.

D. Hutchinsonas pagerino visų laikų lygos taškų rekordą, kuris buvo 50 taškų ir nuo 2019 metų priklausė Jalenui Riley. Taip pat ir nuo 2019 metų Pauliui Beliavičiui priklausiusį tritaškių rekordą. Jis tada pataikė 10 tolimų metimų.

„7bet-NKL“ reguliariojo čempionato nugalėtojai, kuriems ne vienas krepšinio ekspertas iki šių rungtynių prognozavo čempionų titulus, savo žiūrovų akivaizdoje prieš „Delikatesą“ pralaimėjo net 31 taško skirtumu - 64:95 (13:20, 16:25, 15:25, 20:25).

Tiesa, palangiškiai dar turi galimybių atsitiesti, nes ketvirtfinalio serijoje yra rungtyniaujama iki trijų pergalių.

Antrąsias „7bet-NKL“ ketvirtfinalio rungtynes palangiškiai žais kovo 16 dieną (šeštadienį) nuo 16 val. Joniškyje. Rungtynes tiesiogiai transliuos Delfi TV.

Skamba klaipėdiečių vardai

Puikų sezoną žaidžia ir „Kretingos“ ekipa, kurios branduolį sudaro patyrę Klaipėdos krepšininkai.

Dar aštuntfinalyje patiesę „7bet-NKL“ čempionus Kauno „Žalgirio“ dublerius, šįkart pirmose ketvirtfinalio rungtynėse kretingiškiai išvykoje nugalėjo ir „Telšių“ ekipą. Tai buvo padaryta per pratęsimą rezultatu 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24, 17:9).

Itin karštos buvo ketvirtojo kėlinio paskutinės sekundės: paskutinėje šio kėlinio kretingiškių atakoje iniciatyvos ėmęsis klaipėdietis Mindaugas Stašys smeigė svarbų metimą iš vidutinio nuotolio ir paliko varžovams vos 0,8 sekundės (83:81).

Kol kretingiškiai šokinėjo iš džiaugsmo ir jau patikėjo, kad pergalė jų rankose, varžovai nesnaudė: iš kitos aikštės pusės tolimą Igno Razučio perdavimą pagavęs Laurynas Kaveckis neįtikėtinai pataikė į krepšį. Teisėjai įskaitė šį metimą ir komandos ėjo žaisti pratęsimo (83:83).

Tiesa, kai kuriems sirgaliams kilo abejonių, dėl šio įskaityto metimo, bet „Kretinga“ ir per pratęsimą demonstravo, kad yra galinga jėga, ir galiausiai šventė pergalę rezultatu 100:92.

Asmeninį rezultatyvumo rekordą pagerino ir geriausią naudingumo balų rodiklį „7bet-NKL“ čempionate pakartojo M. Stašys. Jo sąskaitoje per 37 minutes - 35 taškai (8/13 dvit., 3/8 trit., 10/10 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 7 išprovokuotos pražangos ir net 40 naudingumo balų.

Kitas klaipėdietis 38-erių Mantas Ruikis sužaidė geriausią sezono mačą ir per 38 minutes pridėjo 31 tašką (9/12 dvit., 3/4 trit., 4/5 baud.), 3 sugriebtus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 36 efektyvumo balus.

Mindaugas Stašys: „Mėgaujuosi krepšiniu“

„Tiesiog mėgaujuosi krepšiniu. Drąsiai imuosi iniciatyvos, komanda ir treneris pasitiki ir tai dar labiau motyvuoja“, - „Vakarų ekspresui“ sakė 38-erių M. Stašys.

Jis teigė, kad „Kretingai“ vien patekti tarp 8 geriausių „7bet-NKL“ ekipų - jau puikus pasiekimas ir nauja istorija.

„Esame motyvuoti, užsidegę ir itin kovingai nusiteikę. Pagavome žaidimo ritmą tada, kai labiausiai reikia - atkrintamosiose. „Žalgiriukas“ mus įvedė į sportinę formą“, - šyptelėjo M. Stašys.

Pasiteiravus, kokios priežastys, jo nuomone, lemia, kad tiek jis, tiek kitas jo bendraamžis Klaipėdos krepšinio veteranas M. Ruikis demonstruoja tokį solidų žaidimą, Mindaugas atsakė: „Treneris duoda mums daug laisvės ir mums yra sukurta daug derinių. Pasitiki mumis ir komanda, tad visi šie faktoriai susijungia ir štai - turime rezultatą.“

M. Stašys ne tik pats profesionaliai žaidžia krepšinį, bet jau daugelį metų Klaipėdos krepšinio mokykloje ugdo jaunąją krepšininkų kartą, be to, yra Klaipėdos universiteto (KU) vyriausiasis treneris.

Taigi, jis savo auklėtiniams ne žodžiais, o veiksmais įrodinėja, kaip reikia žaisti krepšinį.

„Sulaukiau labai daug sveikinimų iš savo auklėtinių per socialinius tinklus, kai žaidžiame Kretingoje, dalis jų su savo tėvais stebi rungtynes, palaiko mane. Tai išties motyvuoja ir įkvepia“, - kalbėjo M. Stašys.

Kretingiškiai ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 1-0. Antroji komandų akistata vyks kovo 16 d. 16 val. Kretingos sporto centre (Savanorių g. 23A).