Nuostabi sensacija: fantastiški latviai nukovė prancūzus ir išmetė juos iš pasaulio čempionato

(1)

Nuostabi sensacija: fantastiški latviai nukovė prancūzus ir išmetė juos iš pasaulio čempionato Neįtikėtina sensacija užfiksuota pasaulio krepšinio čempionato H grupėje, kur Latvijos rinktinė 88:86 (26:33, 23:20, 13:21, 26:12) nukovė prancūzus ir užtvėrė šiems kelią į kitą turnyro etapą.

Prancūzijai liks paguodos rungtynės su Libanu ir rungtynės dėl 17-32 vietų, o po jų bronzos medalių laimėtojai keliaus namo. Primename, kad pirmojo turo rungtynėse jie beviltiškai pralaimėjo Kanadai.

Latviai po trijų kėlinių turėjo 12 taškų deficitą, tačiau paskutinį ketvirtį pradėjo spurtu 12:3 ir intriga užvirė iki maksimumo.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ gretose praėjusį sezoną žaidęs Arturas Žagaras ir žalgirietis Rolandas Šmitas tempte ištempė latvius į antrąjį pasaulio čempionato etapą, kuriame Latvijos rinktinė niekad nėra buvusi. Latvijai tai debiutinės pasaulio pirmenybės.

R.Šmitas surinko 20 taškų – būtent jo baudų metimai persvėrė rezultatą latvių naudai (87:86), likus žaisti 37 sekundes.

A.Žagaras surinko 22 taškus, iš jų 11 – ketvirtajame kėlinyje.

Šio jauno gynėjo baudos metimas padvigubino latvių persvarą iki dviejų taškų paskutinėmis sekundėmis.

Evanas Fournier prancūzams pelnė 27 taškus, bet buvo blankus lemiamu metu – prametė visus keturis metimus iš žaidimo ketvirtajame kėlinyje.

Guerschonas Yabusele pridėjo 18 taškų.

Šioje grupėje tolyn į antrą etapą žengė Kanada ir Latvija.

Prancūzai buvo laikomi vienais turnyro favoritų, kontrolinėse rungtynėse jie dukart įveikė Lietuvos rinktinę, bet dabar turnyrą įsimins kaip vieną didžiausių nusivylimų per šalies krepšinio istoriją.