Olimpinėje dienoje - ir klaipėdietiški akcentai

Kaune vykusiame „Olimpinės dienos 2022“ renginyje, kuriame dalyvavo daugiau nei 20 tūkst. dalyvių, netrūko ir klaipėdietiškų akcentų.

Olimpinė diena

Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos auklėtinė Vilmantė Gruodytė triumfavo 5 km bėgimo varžybose, o Klaipėdos komanda, kurią sudarė Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos atstovai, dalyvavo ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) partnerių turnyre.

Taip pat daug palaikymo sulaukė ant scenos ZUMBA judesius nuotaikingai pristačiusi Sigita Jančauskaitė.

Šventės metu dalyvavo kelios dešimtys olimpiečių, vyko šimtai pačių įvairiausių veiklų, varžybų, turnyrų, žaidimų - šeštadienį Kauno Santakos parkas virto viena didele sporto ir pramogų aikšte.

Jau nuo pat ryto prie miesto pilies rinkosi aktyvaus gyvenimo būdo entuziastai - su draugais, šeimomis, sporto bendruomenėmis. Į Kauno centrą plūdo minios pėsčiųjų, riedėjo pilni autobusai net iš aplinkinių miestų, rajonų - tradiciškai birželio viduryje minima Olimpinė diena šiemet sulaukė didžiulio žmonių susidomėjimo.

„Labai smagus renginys, puiki atmosfera, gera vieta, daugybė pačių įvairiausių rungčių, tokių, kokių net pats nesu matęs! Olimpinėje dienoje galima išbandyti save, puikiai praleisti laiką su šeima, atrasti naujų dalykų, naujų potyrių“, - emocijomis apie šventę dalijosi olimpietis, disko metikas Andrius Gudžius.

Šiais metais nuo Rotušės aikštės iki scenos Santakos parke deglą nešti buvo patikėta šešiems kauniečiams sportininkams - septintą vietą 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse užėmusiai penkiakovininkei Gintarei Venčkauskaitei, olimpiečiui buriuotojui Juozui Bernotui, Europos čempionei, krepšinio trenerei Linai Dambrauskaitei, krepšininkei Ugnei Sirtautaitei, gimnastui Tomui Kuzmickui bei pasaulio bokso čempionei Gabrielei Stonkutei.

Uždegus simbolinę olimpinę ugnį susirinkusius sveikino LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

„Olimpinė diena - graži tradicija ir didelė šventė miestui. Man labai smagu, kad ji grįžo į Kauną. Labai džiaugiuosi matydama tiek daug žmonių, smagiai leidžiančių laiką, išbandančių įvairiausias sportines veiklas, bendraujančių su olimpiečiais“, - sakė ji.

Pozityvia energija dalijosi ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Sportas nėra tik aukščiausi pasiekimai, sportas - tai sveika gyvensena, sportas ugdo olimpines vertybes - pagarbą, draugystę, tobulėjimą“, - nuo scenos kalbėjo ministrė.

Iškart po šventinio atidarymo prie starto linijos stojo 500 metrų distanciją bėgantys mažieji bėgikai - čia prasidėjo „Olimpinės dienos bėgimo“ varžybos. Po vaikų bėgimo tradiciškai renginyje buvo įveikta lietuviška olimpinė mylia, žyminti 1988 metais atkurtą LTOK, vėliau trasą perėmė 5 ir 10 kilometrų įveikti pasirinkę bėgikai. Jų šiemet varžybose susirungė rekordinis skaičius - dalyvavo apie 2 tūkst.

Greičiausiai trasą įveikę dalyviai buvo apdovanoti „LTeam“, rėmėjų ir partnerių prizais.

Šventės svečiai galėjo išbandyti įvairias sporto šakas, gyvai pabendrauti su profesionaliais sportininkais, susitikti su olimpiečiais, įsitraukti į žaidimus, turnyrus, prisijungti prie edukacinių, olimpinio švietimo renginių. Už aktyvų dalyvavimą kiekvieno laukė malonios motyvacinės dovanos - buvo išdalyta daugiau nei 15 tūkst. prizų.

Į renginį įsitraukė sporto federacijos, klubai, šventės dalyviams buvo pristatytos ne tik vasaros, bet ir žiemos olimpinės bei neolimpinės sporto šakos, atskiras veiklas ruošia ir Lietuvos paralimpinis komitetas.

Kitais metais Olimpinė diena vyks Panevėžyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder