„Optibet A lygos“ turo apžvalga: lyderių duetas nesuklupo

Pasibaigus 4-ajam „Optibet A lygos“ turui, lyderiu ir toliau išlieka „Panevėžys“, už jo rikiuojasi FA „Šiauliai“ ir Vilniaus „Žalgiris“.

Atsitiesė. Po pralaimėjimų Marijampolės „Sūduvai“ bei „Šiauliams“, Kauno rajono „Hegelmann“ iškovojo pergalę prieš varžovus iš Telšių, o tai leido pakilti iki 5-osios vietos „Optibet A lygos“ turnyro lentelėje.

„Hegelmann“ prieš Telšių „Džiugą“ laimėjo jau ketvirtą kartą paeiliui, per šią pergalių seriją žemaičiams įmušė net 10 įvarčių bei praleido vos 1.

Vėlyvi įvarčiai. 4-ajame ture krito ne vienas vėlyvas įvartis, kuris buvo įmuštas vėliau nei 80 rungtynių minutę.

Ketveriose iš penkerių vykusių turo rungtynių įvarčiai krito likus mažiau nei 10 minučių iki rungtynių pabaigos, o net trejose iš jų tai buvo įvartis, kuris nulėmė pergalę.

Keitimai. Alytaus DFK „Dainava“ vyr. treneris Sergejus Kuznecovas rungtynėse su Gargždų „Banga“ prasidedant antrajam kėliniui atliko net 4 keitimus – tai kardinaliai pakeitė mačo eigą.

Alytiškiai, stebėdami „Dainavos“ ir „Bangos“ dvikovos pirmąjį kėlinį, ne kartą ėmėsi už galvų kentėdami varžovų šturmą, tačiau antro kėlinio pradžioje atlikti keitimai pakeitė rungtynes. Dainaviečiai dominavo, įmušė du įvarčius ir šventė antrąją pergalę šiame sezone. Beje, pergalingą įvartį įmušė 46 minutę į aikštę išbėgęs Aaronas Olugbogi.

Kapituliavo. Puikiu pirmu kėliniu išsiskyrę „Bangos“ futbolininkai patyrė trečiąjį pralaimėjimą. Nors į rūbinę gargždiškiai išėjo su geromis nuotaikomis, tačiau pergalės švęsti progos neturėjo.

Gargždų komandos vyr. treneris Davidas Afonso teigė, kad prastą antrą kelinį galėjo lemti žaidėjų nuovargis, kadangi prieš kelias dienas vyko intensyvus mačas su „Žalgiriu“. Be to, iš rikiuotės iškrito antras vidurio gynėjas – traumą patyrė Ričardas Šveikauskas.

Puolimas. Lygos lyderis „Panevėžys“ ir toliau išlieka ne tik „Optibet A lygos“ viršūnėje, tačiau yra ir daugiausiai įvarčių pelniusi komanda šiame sezone, įmušusi jų net 12.

Pirmąjį namų mačą sužaidę panevėžiečiai ir toliau demonstruoja savo jėgą – laimėtos visos žaistos rungtynės. Nors ir pastaroji akistata buvo sunkiausia iš visų žaistų, tačiau „Panevėžiui“ pergalę nukalė legionierius Ariagneris Smithas, kuris 87 minutę pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir savų sirgalių akivaizdoje išplėšė dar vieną pergalę.

Pralaimėjimas. Pirmąjį sezono pralaimėjimą patyrė „Kauno Žalgiris“, kuris žaisdamas išvykoje rezultatu 1:2 pralaimėjo lygos lyderiui „Panevėžiui“.

Brahimas Konate rungtynių pabaigoje turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, tačiau tai padaryti sutrukdė priešininkų vartų sargas Vytautas Černiauskas.

Lyderiai. Eligijus Jankauskas, „Sūduvai“ įmušęs 2, o iš viso turintis 3 įvarčius šiame sezone yra rezultatyviausias lygos žaidėjas, o Danielis Romanovskis, tiek pat kartų asistavęs komandos draugams, taip pat pirmauja rezultatyvių perdavimų skiltyje.

„Sūduvą“ net 3:0 sutriuškinę „Šiauliai“ rikiuojasi antroje turnyro lentelės vietoje ir šiame sezone išlieka vis dar nepralaimėję.

Pastovumas. Marijampolės „Sūduva“ jau ketvirtas rungtynes iš eilės žaidė beveik tokia pačia sudėtimi – net 10 tų pačių žaidėjų visus mačus pradėjo starte.

Marijampoliečiai savo padėtį susikomplikavo pirmame kėlinyje, kuriame varžovai jiems atseikėjo net tris įvarčius. Po pertraukos išėję „Sūduvos“ žaidėjai atrodė aštriau, tačiau įvarčio įmušti taip ir nepavyko.

Po rungtynių vyriausiasis komandos treneris Dovydas Lastauskas teigė, kad džiaugiasi antruoju rungtynių kėliniu.

Išplėšė. Modestą Vorobjovą Lietuvos vyrų rinktinėje keičiantis Paulius Golubickas 88 derbio minutę kartu su „Žalgiriu“ išplėšė pergalę prieš „Riterius“.

Po gana sunkaus starto „Optibet A lygoje“ Lietuvos čempionai į rinktinių pertrauką išeina pakildami iki 3 vietos, o rinktinei atstovaus 2 „Žalgirio“ atstovai – rungtynių herojus P. Golubickas ir Kipras Kažukolovas.

Sausra. Vilniaus derbyje savų progų neišnaudoję „Riteriai“ kapituliavo rungtynių pabaigoje, o sausra puolime verčia sunerimti.

„Riteriai“, kurie ir toliau tūno paskutinėje turnyro lentelės vietoje, šiais metais vis dar neįmušė nė vieno įvarčio. Tiesa, į rikiuotę grįžo lyderis Felipe Brisola, kuris sužaidė pirmąsias oficialias rungtynes nuo birželio 18 dienos.